Wybór frezarki

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Tomciotu
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 28
Posty: 90
Rejestracja: 01 sie 2015, 16:29
Lokalizacja: Wadowice

#221

Post napisał: Tomciotu » 28 lut 2016, 13:16

LASER



Tagi:


2jacks
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 152
Rejestracja: 20 sty 2015, 19:48
Lokalizacja: Toruń

#222

Post napisał: 2jacks » 28 lut 2016, 15:40

Laser..łatwo napisać...ale lasery mają swoje wady. Po pierwsze to "smali" krawędzie.Ludzie piszą różne rzeczy..ale jestem w kontakcie z firmą która robiła pewne testy(nie jest to firma sprzedająca lasery) i oni nie potrafili wykonać cięcia bez osmaleń....ale nawet jakbym to przeskoczył to pozostaje kwestia samego lasera. Stać mnie ewentualnie tylko na laser "chiński"...a jest wiele głosów że sprawiają bardzo dużo problemów technicznych. Gwarancja na tuby wynosi zazwyczaj 3 miesiące....Jak jeden z dystrybutorów podał mi ofertę..to w zasadzie laser za 17 tyś jakbym zaczął dodawać do niego to co można dodać to wychodzi sporo

Nadal biorę pod uwagę laser. Będę robił testy..wiem że lasery chińskie i markowe jeśli chodzi o cięcie wiele się nie różnią...

Chcę jednak też ogarnąć temat frezarek. W zasadzie różnica nie jest tak spora...a sprzęt na pewno pewniejszy(lata gwarancji)....

No w zasadzie napisałeś laser...ale co to znaczy? Frezarka się do tego nie nadaje? Jest 10 razy gorsza? 10 % gorsza? Na pewno będę zlecał testy na laserach i na frezarkach. Jeśli chodzi o frezarki to firm jest wiele więcej, sprzęt na prawdę zróżnicowany..a informacji wiele mniej. Więc stąd mój post....sam nie wiem co mogę jeszcze napisać...

Podstawa to kwestia cena/jakość. Ja chcę ciąć HDF 3mm..nic więcej. Chcę wycinać elementy wielkości 2cm2 i chcę żeby krawędzie były gładkie. Jeśli zrobi to frezarka, która będzie mi służyć...która dodatkowo przerobi dużo więcej materiału z tego co się zdążyłem zorientować VS laser 60w...to biorę frezarkę.

[ Dodano: 2016-02-28, 16:47 ]
Akurat koszt odpadów nie ma znaczenia...bo to są grosze. m2 takiej płyty to 8 zł...jaki może być koszt odpadu przy elementach kilku cm2? Tu nie ma dylematu

Koszt eksploatacji...Nie jest w stanie tego zrobić. Nie wiem jak wychodzi zużycie prądu. Nie wiem jak wychodzi zużycie części frezarka VS laser(tuby freazy itd...)...pylenie i hałas na pewno na niekorzyść frezarki. Jeśli chodzi o rozmiary i wagę maszyn to samo....

Z resztą...założyłem wątek na ten temat https://www.cnc.info.pl/topics59/laser- ... t74655.htm no i jakoś nie widzę tak wpisów że tylko laser. Gdybym miał pewność jak zachowa się materiał podczas cięcia..ale teksty typu że osmalone krawędzie z czasem się wykruszają...no po prostu jest to zupełnie nie do przyjęcia. Laser wydaje się bardziej nieprzewidywalny.

oho..widzę że post został skasowany:).


deoseg
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Kraków

#223

Post napisał: deoseg » 18 wrz 2016, 19:54

Witam
Ponieważ jestem w podbnej sytłącji jak autor tego tematu . Bardzo jestem ciekaw co w końcu szanwony autor kupił i i jakie są jego wrażenia .

Przeczytałem wszystkie 22 strony dyskusji - i mocno brakuje tu płenty ;-)
pozdrawiam


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#224

Post napisał: oprawcafotografii » 18 wrz 2016, 20:00

Jesli zalozenia nadal wygladaja tak:

1. Drewno 40%
2. Aluminium 45%
3. Aluminium na formy wtryskowe 5%
4. Stal 1-5%


To poprawiony Infotec 660 sie sprawdzi.
O ile oczywiscie obszar roboczy wystarczy...

Produkowalem sporo z aluminium, zrobilem kilka form do odlewania
z silikonu, kilkanascie do formowania wlokna weglowego...
Z drewnem problemow nie widze, poza tym ze trzeba bedzie mocny
odciag dorobic zeby nie zarypalo calej maszyny pylem...

q
„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”