Wytrzymałość pasków. Jeden silnik dwie śruby

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

bimar
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2015, 19:53
Lokalizacja: Górny Śląsk

#11

Post napisał: bimar » 29 sty 2016, 14:25

Pasków nie ma się co bać.
Ja z chwilowego braku funduszy zdecydowałem się żeby w mojej frezareczce bramowej o polu 700x1000 bramę napędzić paskami HTD 3M_20 bezpośrednio przez koła pasowe na silniku, wałku który później podparty przenosi naped pasami na bramę. Wiem, że jest to tylko prowizoryczne rozwiązanie póki nie naskrobię $ ale póki co walczę z różnym drewnem i aluminium i jakoś daje rade przy silniku 6,9Nm 6A i bramie 100kg podzielonym na obie podpory.. Jak pasy są dobrze ponaciągane to jest ok, jak były troszkę luźniejsze i była różnica w naciągu to brama drzała i przy ostrzejszej jeździe w amelinium gubiła kroki. Tak więc paski w takim układzie pod śruby wg. mnie są jak najbardziej dobrym rozwiązaniem, a przełożenie napędu poprzez koła pasowe razem z tulejami rozprężno-zaciskowymi BK, lub klinem i napinaczem z gotowych rolek lub założyskowanego koła pasowego (też się da).

Wiadomo, że każdy z nas zrobiłby coś znacznie lepszego przy napływie gotówki jednak trzeba sobie radzić na miarę możliwości.


"Nie czekaj. Pora nigdy nie będzie idealna."

Tagi:


Autor tematu
Tomciotu
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 5
Posty: 90
Rejestracja: 01 sie 2015, 16:29
Lokalizacja: Wadowice

#12

Post napisał: Tomciotu » 29 sty 2016, 16:04

No cóż, poczytałem, pooglądałem i jestem przekonany że będzie to dobre rozwiązanie zwłaszcza że w przyszłości zamierzam wymienić chińczyka 2.2kw na coś mocniejszego z możliwością automatycznej wymiany narzędzi a w takim wypadku będę mógł zmienić przełożenia na kołach co jest dużym plusem tego rozwiązania.

Jest to na tyle tanie rozwiązanie że jakby nie zdało egzaminu to najwyżej dokupię drugi silnik i każda śruba otrzyma swój poprzez sprzęgło a pasek i zębatki odejdą w zapomnienie :lol: ale po zamieszczonych wypowiedziach jestem raczej dobrej myśli.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”