Frezarka jako szlifierka do płaszczyzn

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
ostanislaw
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 113
Rejestracja: 20 sty 2008, 19:36
Lokalizacja: Legnica

Frezarka jako szlifierka do płaszczyzn

#1

Post napisał: ostanislaw » 10 sty 2016, 21:01

Posiadam frezarkę FU2 z głowicą pionową. Zamierzam wykorzystać podstawę głowicy pionowej do zamocowania głowicy szlifierskiej (własnej konstrukcji) Oczywiście jeszcze jej nie wymyśliłem. Może to być niezależny napęd np szlifierka kątowa itp. Posówy mechaniczne stołu frezarki można wykorzystać. Może ktoś podsunie jakieś pomysły do rozwinięcia tego pomysłu.


Pozdrawiam
ostanislaw

Tagi:

Awatar użytkownika

clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

#2

Post napisał: clipper7 » 10 sty 2016, 21:22

Głowice do szlifowania i uchwyty do "fortunek" były kiedyś dość popularne, szczególnie w krajach anglosaskich. Przeważnie miały własny napęd osobnym silnikiem. Były to raczej przyrządy do szlifowania otworów itp. niż płaszczyzn. Problemów jest kilka, frezarki zwykle nie umożliwiają wymaganej dokładności przy posuwach (przy frezarkach mówimy raczej o dziesiątych częściach mm, szlifierki operują w setnych), powstający pył bardzo łatwo wnika w prowadnice i uszkadza (szlifuje) ślizgi itp. To trochę tak, jak fortunka w tokarce : niby zło, ale czasem się przydaje :cool:
Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ


Autor tematu
ostanislaw
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 113
Rejestracja: 20 sty 2008, 19:36
Lokalizacja: Legnica

#3

Post napisał: ostanislaw » 11 sty 2016, 21:57

Chodzi mi bardziej o zeslifowanie np okrągłej stalki na dwóch płaszczyznach aby uzyskać materiał wyjściowy na noże tokarskie. Ma to być bardziej przystawka niż maszyna precyzyjna. Ważne jest uzyskanie płaszczyzn równoległych. Precyzja wymiaru nie jest najważniejsza.
Pozdrawiam
ostanislaw


zdzicho
Posty w temacie: 1

#4

Post napisał: zdzicho » 11 sty 2016, 22:04

Jak już to wykonasz ,to zastosuj ściernice borazonowa . Korundowa sobie nie popracujesz. do borazonowej prędkość skrawania ok35m/s

Awatar użytkownika

clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

#5

Post napisał: clipper7 » 12 sty 2016, 09:22

ostanislaw pisze: Ma to być bardziej przystawka niż maszyna precyzyjna. Ważne jest uzyskanie płaszczyzn równoległych.
W takiej sytuacji raczej wykonuje się odp. przystawkę do szlifierki stołowej niż robi się to na frezarce. Ale, oczywiście, można różnie.
Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”