DRO

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
blasterpl
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1863
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:49
Lokalizacja: jelenia gora

#11

Post napisał: blasterpl » 03 lut 2016, 16:22

Aliexpess , do wyboru do koloru.



Tagi:


Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2364
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#12

Post napisał: Avalyah » 29 gru 2016, 23:41

A ja odgrzeję trochę temat, bo tez przymierzam się do kupna. Na wszystkich chińskich aukcjach podane jest, że całkowita długość jest o ~140mm większa, niż ten tzw. travel length, na którym można mierzyć odczyt. 40mm to są mocowania listwy, zgodnie z rysuknami.

Gdzie jest to 100mm na skali? Bo na zdjęciach wygląda jakby ten jeżdżący czytnik był "dojechany" do samego końca skali. Czyli w takim razie po jednej stronie nie można dojechać do końca o jakieś 100mm, czy po obu stronach 50mm?

Chciałbym zamontować to sobie we frezarce identycznie, jak na zdjęciu:

Obrazek

Na osi Y skala umieszczona jest od przodu równo z obudową, natomiast z tyłu jest oparta trochę dalej, jakieś 3-4cm poza obudową. Co nie zmienia faktu, że cała skala powinna być za krótka, jeżeli 100mm z niej jest nie do użytku. Tak samo na osi X wygląda to, jakby nie dało się dojechać stołem do samego końca, bo wtedy końcówka listwy znajdzie się znacznie bliżej czytnika niż 100mm, czy nawet 50mm, jeżeli to jest rozłożone na obie strony.

Czy coś mi umyka?

Z góry dzięki za odpowiedzi, mimo, że chiński, to i tak dość spory zakup i nie chciałbym skończyć z niepasującymi liniałami.


Autor tematu
blasterpl
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1863
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:49
Lokalizacja: jelenia gora

#13

Post napisał: blasterpl » 30 gru 2016, 08:58

Nie ma co roztrząsać , jeśli głowica odczytująca jest zamontowana na środku skoku danej osi (np. skok/przesuw osi =1000) to głowicę montujemy tak aby jej środek był na 500mm skoku osi. Jak pamiętam to głowica ma szerokość ≈70-80mm , wiec "strata" na jedna stronę ≈40mm + szerokość mocowania≈30-40mm. Nie spotkałem się z maszyna aby krawędź stołu np w osi X dojeżdżała do samego środka przesuwu , tam zawsze zostaje dość sporo miejsca wiec nie będzie problemu.U mnie jak dojadę do końca przesuwu to mam jeszcze ≈100mm luzu miedzy głowica a końcem listwy :wink:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”