Jak zmienić kierunek obrotów silnika krokowego ?

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
m.j.
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 693
Rejestracja: 30 lip 2009, 14:00
Lokalizacja: Świdnik

#21

Post napisał: m.j. » 02 gru 2015, 08:49

kamar pisze:
m.j. pisze: Leniwy jestem.
Dla leniwych to jest wpisanie w .ini skali z minusem :)
Ja jeszcze przy okazji trochę przytępawy w tych kwestiach jestem. Na razie małymi kroczkami naprzód. Póki co jestem szczęśliwy, że składając elektronikę nie skopciłem jej i sam ten zabieg przeżyłem. Mam w komputerze dwa dyski z demem Macha3 i LinuxemCNC i w biosie tylko przestawiam z którego dysku ma ruszyć. Chcę skonfigurować oba programy i wybrać ten, który będzie mi bardziej odpowiadał. Jestem na etapie gdzie każde włączenie maszyny i programu czegoś mnie uczy.
Próbuję "myśleć" i "pomyśleć" zanim coś zrobię ale po to jest forum aby do pewnych rzeczy dochodzić w mniejszych bólach. Tak mi się przynajmniej wydaje :roll:

Powracając do tematu kabelków rozumiem, że wystarczy zamienić A+ na A- i B+ na B- (i odwrotnie) i będzie jeździło w drugą stronę?
Zabawa w sam raz na zimowy weekend :razz:


tokarka NARVIK "made in Taiwan", frezarka Hartford (klon Bridgeporta "made in Taiwan"), frezarka Bridgeport w takcie przeróbki na CNC, frezarka CNC DIY, trochę pomniejszych klamotów

Tagi:


jarucki
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 818
Rejestracja: 11 sty 2011, 23:40
Lokalizacja: okolice nałęczowa

#22

Post napisał: jarucki » 02 gru 2015, 10:27

IMPULS3 pisze:
m.j. pisze:To w takim razie jak mam te kabelki zmienić aby kręciło się w tą stronę co trzeba?
Obojętnie które, byle z tej samej fazy.
A+ A-
A- A+

B+ B-
B- B+

Jeśli cos pokiełbasisz to i tak sterownika nie powinieneś upalić, co najwyżej apsli sie czerwona dioda


Autor tematu
m.j.
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 693
Rejestracja: 30 lip 2009, 14:00
Lokalizacja: Świdnik

#23

Post napisał: m.j. » 02 gru 2015, 10:32

No i o to chodziło :smile:
tokarka NARVIK "made in Taiwan", frezarka Hartford (klon Bridgeporta "made in Taiwan"), frezarka Bridgeport w takcie przeróbki na CNC, frezarka CNC DIY, trochę pomniejszych klamotów

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”