Frezarka 3-osiowa, stała brama, pole robocze 620x500x150

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
szyrox4400
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 28
Posty: 40
Rejestracja: 09 paź 2015, 18:09
Lokalizacja: Maków
Kontakt:

#61

Post napisał: szyrox4400 » 16 lis 2016, 10:47

Proszę o odpowiedz, jesli ktoś jest oblatany w temacie:)



Tagi:


MarioMAX
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 181
Rejestracja: 17 sty 2013, 12:02
Lokalizacja: Oświęcim

#62

Post napisał: MarioMAX » 18 lis 2016, 22:35

szyrox4400,
1. Masz może suwmiarkę o tej długości ( w sensie o długości rozstawu w Y ) ? Dobrze by było, ew. coś pożyczyć najlepiej mitutoyo.
No ale jeśli nie masz, możesz zrobić tak, jak napisałeś, z tym, że najpierw jedną prowadnicę lekko dokręć, druga luźno, najedź stołem, i następnie, przypnij czujnik zegarowy np do bramy, i ustaw krawędź stołu ( od strony prowadnicy lekko przykręconej ) przesuwaj ręcznie przód tył stołem, i w razie potrzeby stukaj młotkiem aby uzyskać jak najmniejszą różnicę, ( najlepiej 0 ) najlepiej kup młotek blacharski top tools 35mm, po ustawieniu dokręć na stałe, i powoli dokręcaj drugą prowadnicę, cały czas jeżdżąc stołem, potem zdejmij stół, zamontuj czujnik na wózek i sprawdź jak wyszło względem drugiej prowadnicy, w razie korekcji poprawiaj tylko tą drugą.
2 Tutaj ciężko mi się wypowiedzieć, bo ja miałem idealnie zfrezowane, jedni dają podkładki, ale szkoda tracić sztywności, może ktoś się jeszcze wypowie.
3. Wystarczy, że czujnik zegarowy ze stopką przymocujesz do stołu, i będziesz jeździł osią Z góra dół. A ty masz wgl jakąś regulację tam, czy wszystkie wózki i prowadnice na sztywno ?

Co do ustawienia śruby, to zgrubnie oczywiście możesz tak ustawić, ale na gotowo to zarzuć nakrętkę, i ona po zewnątrz jest szlifowana ( nie kołnierz ) i jeździj przód tył ( czujnik na wózku zamocowany zegar do nakrętki ) staraj się, żeby śruba kulowa była na środku, między prowadnicami, do stołu dokręcaj obudowę nakrętki, dopiero po skręceniu prowadnic i bloków na sztywno, pamiętaj, że jeśli masz obudowę nakrętki z chin tą aluminiową, to nie są zbyt dokładne, i mogą wyginać śrubę, lepiej pomierz, przed założeniem czy zgadza się z projektem.

Takie techniki wykonywałem sam, i maszyna pracuje do teraz bez problemów, oczywiście sposobów jest pewnie wiele, ja to zrobiłem " na chłopski rozum" jeśli ktoś z forumowych wyjadaczy to przeczyta i uzna, że zrobiłem niezłego byka, to również proszę o informację, gdyż będę budował kolejną maszynę, i lepiej nie popełniać tych samych błędów ;-)


Autor tematu
szyrox4400
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 28
Posty: 40
Rejestracja: 09 paź 2015, 18:09
Lokalizacja: Maków
Kontakt:

#63

Post napisał: szyrox4400 » 04 gru 2016, 11:19

Hej wszystkim:

Przez ostatnie dwa tygodnie udało mi się przykręcić korpus maszyny do nóg. Zrobiłem to 8 śrubami M10 ale planuję dorwać gdzieś jakiś kawałek centymetrowej gumy (lub pochodne materiały eliminujące jako tako drgania).
Obrazek
Obrazek

Następnie zająłem się stołem. Wcześniej miałem wyfrezowane krawędzie oporowe w stole. Forumowy kolega wyfrezował mi kostki dystansujące wózki. Równoległość prowadnic X pod stołem mam z głowy z racji krawędzi oporowych. Skręcone śrubami M5 (gwinty w stole), bez podkładek. Równoległość prowadnic sprawdzona czujnikiem zegarowym. Wskazówka drży w zakresie jednej setnej milimetra:)
Obrazek
Obrazek

Po nasunięciu prowadnic na wózki osi X (stołu), całość położyłem na bazach korpusu, ustawiłem mniej więcej równolegle/prostopadle do boków profil stalowych korpusu ( nie jest chyba to bardzo istine skoro dopiero bramę ustawiamy względem osi X stołu(?). Prowadnice na końcach lekko ścisłem ściskami i wyjechałem stołem poza korpus. Trasowałem pod otwory wykorzystując istniejące otwory w prowadnicach (FI6) przy użyciu wiertła 6. Uwolniłem prowadnice i rozpocząłem wiercenie:D Następnie gwintowanie. Szło elegancko:D Do momentu jak na przedostatnim otworze urwałem gwintownik :D Tutaj pytanko warto jakimś sposobem wyciągać ten gwintownik M5 czy dać sobie spokój skoro otwór jest powiedzmy w martwej strefie prowadnicy tzn pewnie rzadko wózki tam będą dojeżdzać??
Obrazek
Obrazek

Dobra przechodzimy do bramy:) Bramę przykręcam 16 śrubami M10. Zostawiłem sobie większy luz na otworach aby móc kręcić nią w prawo i lewo:P przy przyjemnych pracach podczas ustawiania geometrii:) Zamówiłem sobie dobry szczlinomierz Limita, taśmę wzorcową 0,02 Limita i suwmiarkę elektroniczną bo obecna archaiczna. Taśmą zniweluje jakiekolwiek luzy, szczeliny. Mam nadzieję, że nie będe musiał.
Obrazek
Obrazek

Prowadnicę osi Y przykręciłem w następujący sposób:
Gdy przykręciłem wstępnie bramę, najechałem krzyżakiem na prowadnice, ustaliło mi to równoległość prowadnic ( krzyżak mam już skręcony, geometria ustawiona na podstawie krawędzi oporowych). Na stole położyłem dokładnie frezowaną kostkę z alu na której spoczywała mi oś Z. Wstępnie docisnąłem prowadnice do bramy używając ścisków. Przejeżdżając z jednej w drugą stonę krzyżakiem sprawdzałem szczelinomierzem czy w każdej pozycji wchodzi mi dany listek. Trasowałem tak jak w przypadku osi X. Wiertłem o średnicy otworu w prowadnicy. Wywierciłem otwory i pogwintowałem tym razem bezproblemowo:)
Obrazek

W nadchodzącym tygodniu planuję ustawiać geometrię już z wykorzystaniem kątownika klasy DIN 785/2, czujnika zegarowego, szczelinomierza i taśmy wzorcowej:) Zdam relację z ustawień:)


Autor tematu
szyrox4400
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 28
Posty: 40
Rejestracja: 09 paź 2015, 18:09
Lokalizacja: Maków
Kontakt:

#64

Post napisał: szyrox4400 » 06 gru 2016, 21:25

UPDATE:

Narzędzia pomiarowe. Teraz będe mógł z czystym sumieniem wziąć się za geometrie:)
Obrazek

Obrazek


klix
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2011, 17:31
Lokalizacja: Sieraków WLKP

#65

Post napisał: klix » 25 lut 2017, 16:10

jak postępy z budowy maszyny?? jakaś elektronika na oku ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”