Frezarka do metalu 800x300(400)

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

CinekX0
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 228
Rejestracja: 18 paź 2014, 21:36
Lokalizacja: Poznań

#11

Post napisał: CinekX0 » 15 kwie 2015, 13:24

incarsecurity,
Czy to loze tokarki ma jakies otwory technologiczne do zamocowania kolumny frezujacej? Mysle teraz o tokarko frezarce...
Jezeli nie to moze byc problem... bo jak trwale to polaczysz? Wedlug mnie do tego loza trzeba by dorobic stalowa konstrukcje z wyprowadzona kolumna z tylu, mija sie to z celem w sumie :???:



Tagi:


Autor tematu
incarsecurity
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 19
Posty: 50
Rejestracja: 04 gru 2007, 14:58
Lokalizacja: z nikad

#12

Post napisał: incarsecurity » 15 kwie 2015, 22:57

są otwory od mocowania wrzeciennika, dodatkowo jest to ok 20-25mm zeliwa można zawsze dowiercić otworów, nagwintować i skręcić - to nie problem (widać je na jednym zdjęciu gdzie 'berlo' lezy) są tez od dodatkowego elementu (nie znam jego nazwy) jakby z tylu - mocowana tam byla taka przystawka, dodatkowo mozna plyte 'pod spód' i skręcić 'na przelot' i zakolkowac - sporo możliwości

wariant spawany, rozwazam ale szukam sposobu zeby go uniknac, kombinuje zeby poskrecac i kolkowac ze soba płyty 20-25 albo zastosować jakiegoś gotowca z wiertaki slupowej, frezarki, elektrodrazarki czy jakiegoś innego ustrojstwa z zeliwa z gotowymi plaszczyznami pod prowadnice (stol traserski) - wiem, małoambitne, ale mam ograniczony warsztat


CinekX0
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 228
Rejestracja: 18 paź 2014, 21:36
Lokalizacja: Poznań

#13

Post napisał: CinekX0 » 16 kwie 2015, 00:49

Niby tak, ale czy to nie jest przerost formy nad treścią? Niby jest miejsce na dokręcenie pionowej kolumny ale podejrzewam, że znalezienie takiej pasującej (chociaż zewnętrznymi wymiarami) będzie niemożliwe... :cry: Kołkowanie czy skręcanie (nie w fabryczne miejsca/otwory) tak wielkich i ciężkich elementów za dobrze nie wyjdzie - jak mówisz w ograniczonym warsztacie :???:
Na szybko znalazłem takie coś:
http://allegro.pl/plyta-traserska-stol- ... 47401.html
Tylko w jaki sposób byś to zamocował, no nie wiem.

Jedyne co przychodzi mi do głowy i było by najłatwiejsze idąc Twoim śladem to zakup frezarki konwencjonalnej... Podejrzewam, że wyszłoby to najtaniej i najsolidniej :wink:


Autor tematu
incarsecurity
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 19
Posty: 50
Rejestracja: 04 gru 2007, 14:58
Lokalizacja: z nikad

#14

Post napisał: incarsecurity » 16 kwie 2015, 18:03

Pasować nie musi, spokojnie można dać płytę pomiędzy. Mocowana do kolumny i do łoża na dwie strony. Na tej płycie mozna sobie geometrię potem ustawić - szlifując, skrobiąc czy podkładkami.

Ja równiez do takich wniosków doszedłem, ale zakup chińskiej zabawki za ok 10-12 tys i potem użeranie się z geometrią i niedoróbkami nie ma sensu. W okazje nie wierze - kupiona maszyna za 5-8 tys bedzie do remontu na bank.

Wolę dać drugie życie temu supportowi i jakiejś kolumnie przy okazji trochę majstrując sobie dla przyjemnosci żeby na koniec zyskać CNC które będzie miało potencjał do dalszych ulepszen.

Zobacz konstrukcję kolegi Mex'a co jest możliwe z podobnych komponentów przy dobrym warsztacie. (ja nie licze nawet na 20% tego co on osiągnął, ale nie chce sobie zamknąć drogi do podobnego rozwiązania)


CinekX0
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 228
Rejestracja: 18 paź 2014, 21:36
Lokalizacja: Poznań

#15

Post napisał: CinekX0 » 16 kwie 2015, 19:56

incarsecurity,
5-8 tysięcy to już całkiem sporo. Jak pewnie zauważyłeś zacząłem również budowę maszyny CNC...
Skoro jesteś nastawiony na maszynę żeliwną (czyli sporą wagę tej maszyny) mogę polecić gotowca.
Ja się na to nie zdecydowałem bo nie mam gdzie takiej maszyny wstawić.
Jeżeli chcesz to mam na sprzedaż (mój znajomy) frezarkę około 600x400 stół i waga około 600kg, czyli taka 'zabaweczka' :cool: Chciał za nią tylko (lub aż) 3000pln :roll:
Automatyczne posuwy, na całym stole trzyma do 0,1mm. Baza na CNC idealna :cool:


Autor tematu
incarsecurity
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 19
Posty: 50
Rejestracja: 04 gru 2007, 14:58
Lokalizacja: z nikad

#16

Post napisał: incarsecurity » 16 kwie 2015, 23:18

mogę obejrzeć, ale celuje w odzysk i 1.5-1.8 PLN za kilogram :grin: za kolumne czyli budzet na ten element maks 600PLN - gdzies utrafie jak i ten support :razz:

ale stolikiem od frezarki bym nie pogardzil :)


Autor tematu
incarsecurity
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 19
Posty: 50
Rejestracja: 04 gru 2007, 14:58
Lokalizacja: z nikad

#17

Post napisał: incarsecurity » 25 sie 2015, 01:35

I po wakacjach, mozna sie zabrac znow za zabawe. Wydlubalem kolejne elementy do maszynki. Kolejny krok to kolumna, betonowo stalowa (fi 400 zbrojona). Zostalo mi jeszcze plytę podstawy wyrownac by pasowala w miejsce starego wrzeciennika, a potem betoniarka i hajda.Obrazek


Autor tematu
incarsecurity
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 19
Posty: 50
Rejestracja: 04 gru 2007, 14:58
Lokalizacja: z nikad

#18

Post napisał: incarsecurity » 27 sie 2015, 21:50

A tymczasem, stelez na wzor takiego Obrazek
pod kitajską wiertarko-frezarke(skrobaczkę). Mam nadzieję na tym obrobić trochę elementów do większej siostry. Ale póki co trzeba na czymś ustawić, trochę zabawy i blat wygląda tak: Obrazek, jeszcze nogi i wanna i mozna ustawiać.


Autor tematu
incarsecurity
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 19
Posty: 50
Rejestracja: 04 gru 2007, 14:58
Lokalizacja: z nikad

#19

Post napisał: incarsecurity » 05 wrz 2015, 23:29

Projekt wanny do chniczyka (opti), swoj droga bedzie tez konwersja do CNC, wkurza mnie fakt ze jeszcze nie ma wiorow i pracy nad docelowym urzadzeniem tylko ciagle jakies tematy poboczne. Dopiero teraz rozumiem co to znaczy "budowa frezarki" i mam coraz wiekszy respekt to ludzi ktorzy swoje projeky skonczyli. Teraz tylko wyciac i zlozyc. (blacha 1120x716x2.5mm)
ObrazekObrazekObrazek


Autor tematu
incarsecurity
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 19
Posty: 50
Rejestracja: 04 gru 2007, 14:58
Lokalizacja: z nikad

#20

Post napisał: incarsecurity » 13 wrz 2015, 23:38

Ok, opti postawione na docelowym miejscu. Jutro polecą pierwsze wióry i zaczynam zabawę z większą siostrą.
Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”