Wasza opinia co lepsze ruchoma brama czy stół ?

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
piatek007
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 10
Rejestracja: 02 lut 2015, 19:42
Lokalizacja: Lublin

#11

Post napisał: piatek007 » 04 lut 2015, 18:46

A co powiecie coś na temat konstrukcji podobnej do fireball v90- jest to drewniak natomiast ja myślałem o zastąpieniu tych elementów jakimś twardym i ciężkim tworzywem sztucznym. Osie na których porusza się brama planuje fi 30 z łożyskami liniowymi (uprzedzam pytania- czemu aż 30 ? bo mam takie ośki i łożyska do nich, a budżet ograniczony więc nie chciał bym specjalnie kupować :wink: )
Ciężko mi powiedzieć co będzie na niej robione, odróbka drewna, tworzyw sztucznych, pleksi i miękkich materiałów kolorowych jeżeli chodzi o elementy to zapewne pojawi się grawerka, i wycinanie jakiś drobnych kształtów, modeli - nic bardzo wymagającego, wszystko na potrzeby hobbistycznego dłubania w garażu więc i nie wymagam tu nie wiadomo jakich posuwów.


Be hungry, be foolish

Tagi:


Rozlad
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 16
Rejestracja: 15 sty 2015, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#12

Post napisał: Rozlad » 04 lut 2015, 21:37

fireball v90 czyli konstrukcja alu. Pewnie znajdziesz gotowe projekty płyt aluminiowych do wycięcia. Do tego kilka wałków i korpus poskładany. Jeśli chcesz uparcie konstrukcje plastikową, to będzie to po prostu grawerka cnc. Moim zdaniem warto wybecalić parę złotówek więcej i mieć sztywny korpus. Zastanów się jeszcze nad tymi gabarytami, bo też kiedyś myślałem nad dużym polem, ale stwierdziłem, że błotników do samochodu wycinał nie będę i zostałem przy 400x400 co jak dla mnie i tak jest nadto. Pomniejszenie stołu znacznie ułatwi Ci sprawę i zmniejszy koszty. Zyskasz też na sztywności i może uda się ugryźć jakieś alu nie niszcząc materiału


Autor tematu
piatek007
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 10
Rejestracja: 02 lut 2015, 19:42
Lokalizacja: Lublin

#13

Post napisał: piatek007 » 04 lut 2015, 22:43

Gdzieś wyczytałem, że fireball v90 to drewniak ze sklejki... :roll:
Ogólnie chciał bym uniknąć rozwiązań drewnianych, jakoś za mną to nie przemawia (rozklejanie, puchnięcie, itd...)
Właśnie się zastanawiam czy połączenie boczków nagwintowanymi prętami wewnątrz rurek da radę usztywnić konstrukcję. Muszę sprawdzić jak się mają ceny materiałów sztucznych a metalowych tych gabarytów. Jeżeli nie będzie to kolosalna różnica to postaram się doinwestować projekt :wink:

Mam jeszcze pytanie czemu większość konstrukcji mostów... hm jak by to opisać ? ma konstrukcję patrząc od boku nie prostą || tylko \\ lekko skośną ? widać to między innymi na konstrukcji fireballa v90 i innych "lekkich ploterów"
Be hungry, be foolish


Rozlad
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 16
Rejestracja: 15 sty 2015, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#14

Post napisał: Rozlad » 05 lut 2015, 17:45

mój błąd. To faktycznie drewniak :D Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wyciąć go z płyt alu. Skośna bramka w fireballu v90 wzięła się zapewne z możliwości zwiększenia w ten sposób zakresu pola roboczego pod osią wrzeciona. Jest cofnięte do tyłu, aby sięgało dalej. Jednak jeśli nie będzie cofnięte to może wyjechać z przodu poza stół, dzięki czemu można obrabiać czołowo płyty mocując je poza stołem w pozycji pionowej.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”