Jaka prosta frezarka do firmy (max 30 tyś. zł)

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
gary1000w
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2015, 10:45
Lokalizacja: Płock

Jaka prosta frezarka do firmy (max 30 tyś. zł)

#1

Post napisał: gary1000w » 14 sty 2015, 11:03

Witam serdecznie, na wstępie przepraszam jeśli podobne pytanie pojawiało się na szanownym forum.

Musimy kupić do firmy frezarkę, kwota do wydania to max 30 tyś złotych. Moja wiedza w tym temacie jest zerowa, a nie trudno zebrać oferty w ciemno, coś wybrać i następnie się z tym męczyć dlatego mam nadzieję, że ktoś będzie miał ochotę pomóc i doradzić.

Frezarka powinna być nieduża, najlepiej stołowa, myślę, że stół roboczy formatu około A3. Będzie używana do frezowania głównie tabliczek w laminiacie, metalu, do frezowania czegoś na niedużych przedmiotach. Nie będzie pracować na okrągło, raczej w ramach nagłych potrzeb. Fajnie gdy miałaby jakiś system odprowadzania wiórów ponieważ ma stać w pomieszczeniu przebywania osób. Oczywiście im więcej funkcji tym lepiej. Ważna jest łatwość obsługi, najlepiej aby sprowadzała się do zainstalowania odpowiednich sterowników, programu, aby pracowała ze współczesnymi komputerami (USB).

Czy w tej kwocie można kupić sprzęt dobrej jakości od dużego producenta? Bardzo proszę o nakierowanie na odpowiednie produkty. Oglądałem ofertę firmy Gravotech lecz tam niestety trzeba wydać kwotę 2 razy większą.

Dziękuję z góry i pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

fus23
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 336
Rejestracja: 11 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Elbląg

#2

Post napisał: fus23 » 14 sty 2015, 11:22

Witam
ja bym tam z ręką na sercu polecił coś takiego

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/frezarka-ploter-grawerka-cnc-model-afg-i4964549913.html
Tylko nie wiem jak to z metalem sobie radzi i czego oczekujesz od obróbki metalu
niemniej mają ciekawą ofertę i wydaje mi się że warto przejrzeć
PS. Nie jestem współpracownikiem czy opłacanym wolnym strzelcem przez tą firmę
Nie reklamuje tej firmy .
Pozdrawiam
Jeśli broń zabija ludzi , to długopisy robią błędy ortograficzne ...

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#3

Post napisał: bartuss1 » 14 sty 2015, 11:24

system odprowadzania wiorów - szuflada i miotła, a zabawka w obudowie zewnetrznej, ale zeilonym guziczkiem to nie bedzie działać, a współczesne sterowania idą najchetniej po tcp ip, usb praktykują chiny, jesli to ma byc grawerka do laminatów i alu, to stali raczej nie pogryzie, ale do maszynki musi byc operator który zrozumie sterowanie CNC, no chyba że szukacie "glupiego jasia".
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Autor tematu
gary1000w
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2015, 10:45
Lokalizacja: Płock

#4

Post napisał: gary1000w » 14 sty 2015, 13:38

Jeśli to rzeczywiście problem to może być miotła;) Jeśli stal to także problem to możemy z niej zrezygnować, chyba że jest to po prostu mocno ograniczone tempem wykonania, bo w naszej perspektywie mówimy jedynie o stworzeniu czytelnego tekstu na małej blaszce.

Nie rozumiem trochę tego sformułowania:
bartuss1 pisze: a zabawka w obudowie zewnetrznej, ale zeilonym guziczkiem to nie bedzie działać
Jeśli chodzi o to:
bartuss1 pisze:do maszynki musi byc operator który zrozumie sterowanie CNC, no chyba że szukacie "glupiego jasia".
to nie wiem jak dalekie umiejętności musimy posiadać, aktualnie posiadamy zabawkową frezarkę do laminatów gdzie oś Z reguluje się ręcznie i tabliczkę na nim wykonać potrafimy ale przeglądając forum to raczej potrzebujemy "głupiego jasia"

Nie wspomniałem, że ważnym atutem byłaby możliwość wyfrezowania czegoś z pliku DWG.

Czy takie pół-amatorskie urządzenia w ogóle posiadają zwykle dedykowane oprogramowanie?

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#5

Post napisał: bartuss1 » 14 sty 2015, 15:16

Mach3 cnc, zaprojektowany na bazie Fanuca operujący na g kodach ISO wystarczy? czy potrzeba czegoś glupszego, gdzie nie ma w ogole g kodow i operator bawi sie rysunkami.
mach to program sterujący, wspólpracuje z wiekszością CAMów.
plik z autocada można przerobić w darmowych programach na język maszyny lub wrzucić do programu typu cam i tam rowniez go przerobić. Tylko że ceny programów CAM są niczego sobie, dlatego przy plaskiej obrobce typu 2,5 d lepiej korzystac z darmowych narzędzi wg schematu postepowania. Co prawda znajdzie sie zawsze jakiś chinski ucan cam a sprzedawca będzie wciskal kit nad możliwościami tego czegoś, kwestia wyboru i żeby sie potem nie gryść z maszyną. Ja wykonuje maszyny na zlecenie, nie mam gotowych w sprzedaży. na mojej stronce firmowej robię jedynie fotoreportaże z każdej budowy.

a obudowa zewnetrzna znaczy że maszyna jest schowana za szybą w czymś w rodzaju gablotki
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”