Jakiej mocy silników użyć? klon ZX7045

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
ghostlpa
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 101
Rejestracja: 17 sty 2012, 22:09
Lokalizacja: Lublin

Jakiej mocy silników użyć? klon ZX7045

#1

Post napisał: ghostlpa » 05 wrz 2014, 19:56

Witam, posiadam taką frezarkę


Zrobiłem do niej już podstawę, układ chłodzenia z "wanną', odplywem i separatorem wiórów także. Zastanawiam się teraz nad silnikami dla 3 osi. jak myślicie jakich mocy mam użyć do poruszania takim stołem i głowicą? Frezarka będzie pracować tylko w aluminium lotniczych stopów.



Tagi:


Mateusz-M
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 341
Rejestracja: 20 gru 2009, 13:28
Lokalizacja: lubelskie

#2

Post napisał: Mateusz-M » 05 wrz 2014, 21:43

Witam.
U siebie mam 3 szt. 6.9nm i w zupełności wystarczały do czasu aż nie położyłem kilkadziesiąt kilo na stół :)
Do pracy w alu na X Y minimum 4.5nm na Z optymalnie 8.5 nm.

Cenowo mała różnica i i jak fundusze nie napięte to wszędzie 8.5 montować to i robocze posuwy będą żwawe :)

Pozdrawiam.


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakiej mocy silników użyć? klon ZX7045

#3

Post napisał: ARGUS » 05 wrz 2014, 22:45

ghostlpa pisze:Witam, posiadam taką frezarkę


Zrobiłem do niej już podstawę, układ chłodzenia z "wanną', odplywem i separatorem wiórów także. Zastanawiam się teraz nad silnikami dla 3 osi. jak myślicie jakich mocy mam użyć do poruszania takim stołem i głowicą? Frezarka będzie pracować tylko w aluminium lotniczych stopów.
Sorki że sie kleję do temqatu ale napisz prosze jak ći się sprawuje ta frezarka
plusy i minusy
dzięki


Autor tematu
ghostlpa
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 101
Rejestracja: 17 sty 2012, 22:09
Lokalizacja: Lublin

#4

Post napisał: ghostlpa » 06 wrz 2014, 19:17

Witam, dziękuję za odpowiedź będę sugerował się Twoją sugestią i zamontuje mocniejsze silniki. W zasadzie to tyle moich pytań.

Opiszę doklądniej ten projekt na forum. W chwili obecnej kompletuje wszystko. Nie potrwa to długo bo 'tyram" w holandii na lepsze życie:P Także projekt niebawem. Maszyna będzie miala ekran w zabudowie, sterowana ze zwykłego pc-ta na usb. Wszystko wbudowane w maszynę i izolowane/ekranowane.

W tej chwili nie wiem jeszcze jak w dłuższym okresie sprawuje sie ta frezarka. Powiem tak, widać że jest chińska ale na szczęście "po chińsku" jest wszystko to co ozdabia maszynę. Jest bardzo stabilna i ciężka, grube odlewy, wrzeciono wydaje się być porządnie wykonane. Ogólnie jestem zadowolony z kupna. warto ją kupić. Z drobniejsztymi pracami w opcji konwencjonalnej daje radę w stali z głowicą nawet 80mm.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”