Frezarka ze stali do aluminium, stała brama 400x450x200

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

Autor tematu
morghul
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 30
Posty: 205
Rejestracja: 01 wrz 2006, 00:46
Lokalizacja: Stargard

#71

Post napisał: morghul » 15 sty 2016, 22:41

gaspar pisze:Nie chcę pisać "a nie mówiłem" ale chyba muszę. Na belce sami zrobiliśmy Ci bazę byś miał łatwiej ale na korpusie jeśli nie masz co najmniej kątownika by go oprzeć o belkę i czujnikować przemieszczającym się suportem stołu ten kątownik to będzie kicha. Teraz musisz spakować frezarkę na plecy i przydreptać do nas na pomiarówkę. Koszt tylko Twojego paliwa no i gorzką czekoladę wedla bo taką lubię :) jak się zepniesz jutro od 11 do 16 to masz pomiarówkę tylko dla siebie.
Gaspar... co ja bym bez Ciebie zrobił chłopie :)

Spakuję czekoladę, ramę, śrubki i wałki i zadzwonię rano.



Tagi:


majkel1987
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 461
Rejestracja: 07 lut 2012, 11:26
Lokalizacja: Wyspy

#72

Post napisał: majkel1987 » 16 sty 2016, 13:20

Tak swoja droga to linialy I katowniki sie przydadza do ustawienia geometri. Nie wiem Na Ile gaspar pomorze ale moje linialy I katowniki teraz lerza. Roboty nie ma za durzo ale za to zegary I inne precyzyjne pomiarowe przyrzady Sa uzywane caly czas, wiec Kolega moglby sie w tak owe zaopatrzyc. Jak trzeba imadlo ustawic badz 2, to bez tego ani rusz.

Awatar użytkownika

Autor tematu
morghul
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 30
Posty: 205
Rejestracja: 01 wrz 2006, 00:46
Lokalizacja: Stargard

#73

Post napisał: morghul » 17 sty 2016, 11:43

majkel1987 pisze:Tak swoja droga to linialy I katowniki sie przydadza do ustawienia geometri. Nie wiem Na Ile gaspar pomorze ale moje linialy I katowniki teraz lerza. Roboty nie ma za durzo ale za to zegary I inne precyzyjne pomiarowe przyrzady Sa uzywane caly czas, wiec Kolega moglby sie w tak owe zaopatrzyc. Jak trzeba imadlo ustawic badz 2, to bez tego ani rusz.
Gaspar pomógł więcej niż bym mógł się spodziewać, oś X ustawiona na 0,02 wg. podstawy a i przybory do ustawienia prowadnic na podstawie zostały mi wypożyczone więc dziś mam nadzieję uda mi się skończyć walkę z prowdanicami X i Y i skręcić bramę z podstawą.

Trochę stalowy krzyżak kupiony na naszej giełdzie namieszał bo szlifowany niby na magnesówce ale prosty to on nie jest ;).




Obrazek


Damradę
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 283
Rejestracja: 04 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Ścinawa

#74

Post napisał: Damradę » 17 sty 2016, 13:32

Fajne zdjęcie , twoja wygląda jak pudełko zapałek przy onred.

Awatar użytkownika

Autor tematu
morghul
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 30
Posty: 205
Rejestracja: 01 wrz 2006, 00:46
Lokalizacja: Stargard

#75

Post napisał: morghul » 17 sty 2016, 18:00

Damradę pisze:Fajne zdjęcie , twoja wygląda jak pudełko zapałek przy onred.
Kręgosłup mi już bokiem wychodzi od targania jej a na tym foto faktycznie jak zabawka wyszła :).

Awatar użytkownika

Przemas1
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 30
Rejestracja: 26 paź 2010, 18:15
Lokalizacja: LUB

Re: Frezarka ze stali do aluminium, stała brama 400x450x200

#76

Post napisał: Przemas1 » 13 gru 2016, 23:15

morghul pisze:Witam kolegów,
Minie zaraz 8 lat jak zarejestrowałem się na forum i w końcu dojrzałem do budowy swojej maszyny. Może przez ten okres za często się nie udzielałem na forum ale nałogowo je czytałem, często będąc po wrażeniem Waszych konstrukcji. Kilka z maszyn gaspara miałem okazję obejrzeć z bliska za co w/w dziękuję, imponujące i inspirujące były (wazelina mode OFF ;)). Miałem nawet okazję dawno temu pooglądać w akcji słynnego Pancernika od gmaro kiedy był w posiadaniu gaspara.
.
Witam, napiszę trochę z czapki strony, ale przewija się tutaj na forum hasło Pancernik kol.gmaro.
Szukałem informacji o tej maszynie, zdjęć i nic nie mogę znaleźć. Możecie podać mi jakiegoś linka, zdjęcie?

Swoją drogą spoko maszynkę kolega buduje! :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
morghul
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 30
Posty: 205
Rejestracja: 01 wrz 2006, 00:46
Lokalizacja: Stargard

#77

Post napisał: morghul » 14 gru 2016, 00:38

Przemas1 pisze:Witam, napiszę trochę z czapki strony, ale przewija się tutaj na forum hasło Pancernik kol.gmaro.
Szukałem informacji o tej maszynie, zdjęć i nic nie mogę znaleźć. Możecie podać mi jakiegoś linka, zdjęcie?
https://www.cnc.info.pl/topics60/frezar ... vt1651.htm miłej lektory :) Ostrzegam, że cześć zdjęć już nie zdziała pewnie a koledzy na początku dość rozwlekle dyskutowali na temat domowej roboty płytek ;)
Przemas1 pisze: Swoją drogą spoko maszynkę kolega buduje! :)
Dziękuję, powoli ale do przodu. Zimno teraz to i siedzenie w warsztacie tak nie pociąga jak wcześniej ale coś tam się robi. Za jakiś czas wrzucę mały update z postępów.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”