Moja pierwsza frezarka cnc

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

dragon44
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 616
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:46
Lokalizacja: Lubsko

#41

Post napisał: dragon44 » 29 lip 2014, 20:26

Darekk30 pisze:skoro latamy w kosmos to planowanie takiej płyty to pikuś. Blaszka zamieniła się w BLACHĘ 10mm , profile zamieniłem na 50X30x3
Latamy w kosmos, owszem, ale nie taką technologią:
Darekk30 pisze: Profile 40x40x2 (winny być 3-4mm) Blacha 4 mm, następnym razem będzie przynajmniej 6mm.
Obrazek


Nie chcę Cię martwić, ale słyszałeś o odprężaniu?
I w zasadzie to te profile 50x30x3 nie usztywniają blachy, to blacha 10 wygina profile.
Może lepiej kupić płytę traserską?
Jak zamierzasz do tej blachy zamocować łożyskowanie śruby, posuwy liniowe, brame??



Tagi:


Autor tematu
Darekk30
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 15
Posty: 16
Rejestracja: 15 lip 2014, 22:58
Lokalizacja: Łódź

#42

Post napisał: Darekk30 » 30 lip 2014, 00:08

Właśnie wróciłem z "warsztatu" jeśli chodzi o odprężenie to jedyne co mogłem zrobić to rozciąć blachę na wysokości załamania i zastosować ponowne zalanie wycięcia co zlikwidowało efekt banana znakomicie , całość naprostowała się dość dobrze , ogólnie po wstępnych oględzinach stwierdzam że max 2mm trzeba będzie zdjąć przy planowaniu gdzie wcześniej myślałem że zostanie mi może 5mm . Nie posiadam palnika abym mógł się pobawić w prostowanie blachy. Uważam też że popełniłem błąd przy spawaniu profili , bo umieściłem je po stronie wgiętej banana , gdybym zrobił odwrotnie zakładam że wyszło by lepiej , jutro może uda mi się wrzucić fotki gotowej płyty ,co do wałków liniowych to będą one zamontowane na brzegach płyty , płyta będzie miała regulowane nogi , śruba przesuwu bramy będzie leciała dołem , planuje skręcać to już na śrubach.


Autor tematu
Darekk30
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 15
Posty: 16
Rejestracja: 15 lip 2014, 22:58
Lokalizacja: Łódź

#43

Post napisał: Darekk30 » 06 sie 2014, 22:36

Tak więc baza jest gotowa(Że się da jeśli się chce to efekt widać na zdjęciu) , cała elektronika poskładana , nie działa oś z ale przestawiłem ją na podmianę z A i działa bez problemu , nie wiem czy to sterownik czy port nie miałem czasu mierzyć.
Juto zaczynam przymiarki do naszkicowania w cad podstawy przesuwu osi X.
Koleje elementy będę starał się wyrabiać sam używając gotowej osi X i dostępnych narzędzi warsztatowych napewno będą kolejne zdjęcia.
Ps. Blacha ma nadal około 8mm grubości plus ramy dolne , wiec stabilizacja jest moim zdaniem wystarczająca.
Pozdrawiam

Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”