ploter do rozkroju plyt meblowych duzych wymiarow

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
grzegorzkrk
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 11
Posty: 50
Rejestracja: 11 lut 2011, 23:45
Lokalizacja: Kraków

#21

Post napisał: grzegorzkrk » 26 kwie 2014, 16:24

powiem Ci ze prawie mnie przekonales do tych paskow.o serwach kiedys koles mnie powiedzial ze ciezko jest je wysterowac zeby dzialaly nalezycie-czy to prawda?jesli by byly krokowce to napewno z enkoderami zeby sprawdzac pozycje.w takim przypadku jak dobrac odpowiednia moc silnika aby mial odpowiednio duzo momentu aby nie robic jakis skomplikowanych przekladni?wogole to jaka optymalna przekladnie zastosowac aby wyciagnac z tego pola jakies przyzwoite predkosci?wrzeciono mysle nie mniejsze jak 4 kW zeby to jednak mialo troszke mocy oczywiscie wysokoobrotowe i najlepej chlodzone ciecza.



Tagi:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#22

Post napisał: bartuss1 » 26 kwie 2014, 18:00

8,5 Nm conajmniej jesli mowa o korkowcach hybrydach, a przeniesienie napędu z walka glownego na silnik przekładnia 1:3 tez paskowa
ja tam nie musze nikogo przekonywać, samego siebie tez nie, zrobiłem chyba 7 maszyn na pasach i zapowiada sie kolejna od zachwyconego ludzia, więc czemu nie.
aha, elciak 5,6 kw przy 9 tys obr i frezik fi 8 z castoramy za 30 zl pesudo weglik blaszkowy przecina na raz płyte sklejki 15mm 3m/min bez mrugniecia okiem, zazwyczaj zeby nie męczyc maszynki robie to na 2 razy, no ale jakos tak wyszlo hehe
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Autor tematu
grzegorzkrk
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 11
Posty: 50
Rejestracja: 11 lut 2011, 23:45
Lokalizacja: Kraków

#23

Post napisał: grzegorzkrk » 26 kwie 2014, 21:36

nie bardzo wiem co to krokowce hybrydowe -jaka jest roznica miedzy zwyklym krokowcem?jakiej firmy polecasz silniczki-od sponsora sa wpozadku?
jesli takim niby frezem sklejke na raz lecisz to musi robic robote taka maszyna
sprobuje zrobic na paskach
w jaki sposob napisz pas?poprzez taka rolke na ramieniu ze sprezyna-docisk naciagowy?
zastanawiam sie w jakiej odleglosci umiescic od siebie lozyska na belce ktore jezdza po osi Y zeby bylo optymalniee-wiem ze im wieksza odleglosc tym mniej brama bedzie pracowac bo bedzie mniejsza dzwignia-chyba rozumiesz o co mi chodzi?
w sumie od tego zalezy dlugosc ramy aby obrobila plyte czyli 2800mm

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#24

Post napisał: bartuss1 » 27 kwie 2014, 00:03

do dlugosci ramy dodaj obszar martwy czyli belka z zetką
a belka taka 200x100 i prowadnice blisko skrajni, a ile wyjdzie tyle wyjdzie, zalezy jakie prowadnice dasz, jakies 25 ki.
napędy bez rolek dociskowych, napinasz pas na skrajni a nie pseudo rlką jak przy listwie zebatej
robi się pętelkę - zamocowanie - przejscie przez podporę toczną - sztywną rolkę - okrązenie koła pasowego na walku napedowym, przejscie pod drugą podporą i utwierdzenie pasa na drugim koncu - ciezko to wytlumaczyc slowami.
silniczki z augustowa są niczego sobie.
a hybrydy to innymi slowy krokowiec z enkoderem i wlasciwym do niego sterownikiem, oni tam juz doradzą i odpowiednio skasują hehe z rabatem


na stronie akcesoriow byl rysunek poglądowy odnosnie przekładni paskowych - napinasz pas na skrajni a nie przy rolce

zresztą, przyjrzyj sie temu pasiakowi, jest w Krakowie
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Autor tematu
grzegorzkrk
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 11
Posty: 50
Rejestracja: 11 lut 2011, 23:45
Lokalizacja: Kraków

#25

Post napisał: grzegorzkrk » 27 kwie 2014, 10:30

obejrzalem filmik i czy mnie oczy myla czy w osi X pas jest naprezony na stale a po nim kreci sie rolka?zawze wyobrazalem sobie ze pas sie kreci razem z rolka napedowa.pewnie sa rozne rozwiazania ale ten jest ciekawy

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#26

Post napisał: bartuss1 » 27 kwie 2014, 11:01

to własnie staralem się uswiadomić mowiąc o sztywnych rolkach - napinasz konce pasa stałego, w obu osiach tak samo
troche fotek
http://soltysdesign.pl/projekt/54/plote ... jacy_5113/
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Dudi1203
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2009, 18:42
Lokalizacja: Pabianice

#27

Post napisał: Dudi1203 » 27 kwie 2014, 20:18

bartuss1, zamiast pisać trzeba brać przykład z Romana i rozmawiać pismem obrazkowym. Ładnie pokazane co i jak :)
Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”