Frezarka CNC - aluminiowa - budowa - v. 3.0

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Xprot
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 97
Rejestracja: 24 gru 2008, 14:08
Lokalizacja: Wrocław

#11

Post napisał: Xprot » 29 mar 2014, 13:30

unix pisze:
Wszystkie elementy są wykonane z blachy alu gr. 300mm
powiadasz :D to dość grube elementy:P



Tagi:

Awatar użytkownika

Autor tematu
unix
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 9
Posty: 138
Rejestracja: 15 gru 2007, 17:39
Lokalizacja: Mielec

#12

Post napisał: unix » 29 mar 2014, 13:35

Na razie plan jest taki, że dwa silniki sterowane z dwóch sterowników, z jednego sygnału :wink: ale kombinuję z napędem sprzężonym mechanicznie, pewnie paskiem, ale mam dwa dylematy, czy ten silnik da radę ciągnąć dość sporą bramę, a drugi, to czy pasek nie będzie miał tendencji do naciągania się i "koszenia" bramy :roll:

Miejsce mam na silniki, bo pole robocze tak wygląda w stosunku do całej płyty :

Obrazek

No i nie wiem jakich pasków i kół do tego użyć, pomoże ktoś ? :wink:

Pozdr
Sławek

[ Dodano: 2014-03-29, 13:37 ]
Xprot pisze:
unix pisze:
Wszystkie elementy są wykonane z blachy alu gr. 300mm
powiadasz :D to dość grube elementy:P
Hehe, poprawiłem :lol:
Testy wydajności są jak seks. Wszyscy chcą tego, każdy wie, jak to zrobić, ale nikt nie wie, jak porównać.


bubels
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 523
Rejestracja: 15 sie 2004, 23:24
Lokalizacja: Poznań

#13

Post napisał: bubels » 29 mar 2014, 13:39

Ja bym dał mocny silnik centralnie plus past htd 5m 20mm. Uważam że z całymi wadami pasków da to lepszy efekt niż niekontrolowane koszenie.
Apeluje o wpisywanie lokalizacji w profil! Czasem okazuje się że mieszkamy po sąsiedzku. Jako pasjonaci, hobbyści możemy sobie pomóc nie tylko anonimowo przez forum....

Awatar użytkownika

Autor tematu
unix
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 9
Posty: 138
Rejestracja: 15 gru 2007, 17:39
Lokalizacja: Mielec

#14

Post napisał: unix » 29 mar 2014, 13:44

Tylko, że ja już silniki mam i nie chciałbym kupować kolejnego plus cała elektronikę do niego :roll:
Mam 1.9 Nm 4,2A :wink:
Testy wydajności są jak seks. Wszyscy chcą tego, każdy wie, jak to zrobić, ale nikt nie wie, jak porównać.


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

#15

Post napisał: upanie » 29 mar 2014, 14:20

Jeden mocniejszy silnik wydaje się lepszy. Dwa mogą się z czasem rozjeżdżać przy włączaniu/wyłączaniu zasilania.
Skoro masz dwa silniki słabsze to połącz je mechanicznie i będziesz miał jeden mocniejszy :)
czilałt...

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#16

Post napisał: Alvar4 » 29 mar 2014, 16:15

Hecza- nie zakwaszaj dobrej atmosfery, ja Cię proszę.

Unix- składaj Y na dwóch silnikach i będzie działać (do momentu aż nie przesadzisz z przyspieszeniem albo obrotami na tej osi :wink: ). Może pomyśl nad jakimiś zderzakami w Y na twardy dojazd żeby ustawić oś Y na swoim miejscu przed włączeniem zasilania.
Obrazek


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7517
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#17

Post napisał: IMPULS3 » 29 mar 2014, 16:42

unix pisze:U mnie od zawsze to co jeździ po bramie to było Y, a jeżdżąca cała brama to po X-sie :mrgreen: tak się jakoś przyzwyczaiłem i mi to nie przeszkadza :grin:
To sie odłucz, :) mnie też kiedyś skarcono za "swoje" pomysły i sczerze jestem wdzięczny bo mam takie postrzeganie jak książka pisze. Choć u mnie dotyczył to troszkę czego innego.

Sama frezareczka -cóż mogę napisać, -Aż chce sie patrzeć. :)
Natomiast sporo byś zyskał pola roboczego gdybyś zrobił szersze prowadnice na bramie, szkoda bo koszt znikomy a frezareczka naprawdę ładna. Chyba dobra droga dla tych co pierwszy raz coś robią aby najpierw robić coś taniego z drewna a dopiero póżniej robić solidniej.


hecza
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 403
Rejestracja: 06 mar 2012, 13:25
Lokalizacja: Częstochowa

#18

Post napisał: hecza » 29 mar 2014, 17:38

Alvar4 pisze:Hecza- nie zakwaszaj dobrej atmosfery, ja Cię proszę.
Kolego - skoro zszedłeś z tematu i tak bardzo chciałeś coś napisać o mnie, to trzeba było się odnieść do tego co napisałem, a nie ubolewać nad zakwaszeniem swojej atmosfery.
Każdy z nas tu piszących siedzi zazwyczaj we własnej atmosferze (dom, praca), a ja nie wykryłem u siebie nadzwyczajnych właściwości (jak np. u Kaszpirowskiego) bym poprzez monitor miał na nią wpływ.
Zaręczam, że ta zakwaszona atmosfera u Ciebie, to nie moja wina, ale myślę, że do poniedziałku się oczyści.

Proponuję wietrzenie i życzę równie udanej niedzieli. :grin:

Awatar użytkownika

Autor tematu
unix
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 9
Posty: 138
Rejestracja: 15 gru 2007, 17:39
Lokalizacja: Mielec

#19

Post napisał: unix » 29 mar 2014, 18:54

IMPULS3 pisze:
unix pisze:U mnie od zawsze to co jeździ po bramie to było Y, a jeżdżąca cała brama to po X-sie :mrgreen: tak się jakoś przyzwyczaiłem i mi to nie przeszkadza :grin:
To sie odłucz, :) mnie też kiedyś skarcono za "swoje" pomysły i sczerze jestem wdzięczny bo mam takie postrzeganie jak książka pisze. Choć u mnie dotyczył to troszkę czego innego.

Sama frezareczka -cóż mogę napisać, -Aż chce sie patrzeć. :)
Natomiast sporo byś zyskał pola roboczego gdybyś zrobił szersze prowadnice na bramie, szkoda bo koszt znikomy a frezareczka naprawdę ładna. Chyba dobra droga dla tych co pierwszy raz coś robią aby najpierw robić coś taniego z drewna a dopiero póżniej robić solidniej.
Moja logika jest taka, jak mojego Cad'a :wink:
U mnie w programie układ współrzędnych wygląda tak jak na ekranie poniżej, i tak mam umiejscowioną w nim frezarkę jak widać :wink: tak jest lepiej rysować, nie rozumiem po co sobie utrudniać życie i oznaczać układ współrzędnych inaczej na maszynie niż to jest w programie dla mnie nie ma znaczenia, że ktoś używa innej notacji :lol:

Obrazek

Hejka, koledzy, wyluzujcie, bez spinki mi tu proszę :twisted:

Pozdr
Sławek
Testy wydajności są jak seks. Wszyscy chcą tego, każdy wie, jak to zrobić, ale nikt nie wie, jak porównać.


Cire
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 25
Rejestracja: 13 maja 2013, 16:48
Lokalizacja: Suwałki

#20

Post napisał: Cire » 29 mar 2014, 19:01

unix mógłbyś napisać ile wyniósł Cię koszt alu oraz frezowania ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”