Jaka frezarka cnc na pierwszy ogień? Pomoc i opinie

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
Rain
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2014, 00:52
Lokalizacja: małopolska

#11

Post napisał: Rain » 17 mar 2014, 21:44

Pacyna pisze:Nie żebym był niemiły, ale piszesz, że jesteś laikiem a chcesz się pchać w maszyny po kilkadziesiąt tys. zł.
Krytykę trzeba przyjąć na klate :grin: Nie zmienia to faktu że masz sporo racji. Tylko sytuacja wygląda tak że..Mam własną działalność tj samozatrudnienie i dobrze płatną prace 5/6 dni w tygodniu, dlatego też nauka w zakładach w celu douczania się odpada..A obróbką metalu chciałbym zajmować się weekendowo w celach zarobkowych - jednak nie mam na myśli żadnych zleceń.

Piszesz żeby najpierw nauczyć się podstaw, i taki mam zamiar. Z tym że narazie tylko programy, symulatory, i wiedza teoretyczna..Po kupnie maszyny zacznie się wiedza praktyczna :wink:
Maszynę chciałbym kupić za taką kwotę ponieważ uważam (może błędnie) że jak kupić to raz a porządnie.
Dodam że specjalnie mi się nie pali.. Mam dopiero, a może już 19 lat, a frezarkę chciałbym kupić za jakieś dwa lata, i do 50-60 tys nie musiałbym się zadłużać, może uda się skołować jakieś dofinansowanie to będzie +20 tys do tej kwoty, czyli ok 70-80tyś..Do tego dochodzi możliwość odliczenia vatu, i ewentualnego wzięcia w kredyt reszty potrzebnej kwoty - choć może nie będzie to konieczne.

Dwa lata do jednak kupa czasu, i dużo może się pozmieniać :wink:
Co nie zmienia faktu, że życzę ci powodzenia :wink:
Dziękuje:)



Tagi:


Darsis
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 61
Rejestracja: 11 kwie 2013, 13:04
Lokalizacja: Zawadzkie

#12

Post napisał: Darsis » 18 mar 2014, 17:33

A ja widzę, że Ty po prostu masz pomysł na produkt :) W przeciwieństwie do większości tutejszych, gdzie maszyna CNC jest hobby i celem samym w sobie a potem się zastanawiają jak by przypadkiem na tym zarobić ;)

Na początek bym się nie pchał w maszyny. Narysuj sam lub z pomocą co chcesz sprzedawać. Znajdź firmę gdzie wykonają serie kilkudziesięciu sztuk. Jak się sprzeda i zarobisz, to pisz biznesplan, szukaj partnerów i sprzedawaj dalej. Kasa na maszynkę przyjdzie szybko (jak wyjdzie)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”