Strona 1 z 5
Manualne maleństwo
: 07 mar 2014, 09:18
autor: GrafRamolo
Podczas gdy wiekszość idzie w elektronikę i komputeryzację ja uważam, że najlepszy silnik krokowy to własna ręka a sterownik oko

i ostatnio zakupiłem takie oto śmieszne coś do cięcia małych rurek, pręcików i robienia róznych nacięć.

Re: Manualne maleństwo
: 07 mar 2014, 09:41
autor: oprawcafotografii
Sliczna maszynka.
Jakbys chcial sie jej pozbyc to daj znac
q
Re: Manualne maleństwo
: 07 mar 2014, 09:57
autor: kamar
GrafRamolo pisze: że najlepszy silnik krokowy to własna ręka a sterownik oko

i ]
Można tak, można i tak. Maść na szczury .....

: 07 mar 2014, 10:06
autor: GrafRamolo
Jakbys chcial sie jej pozbyc to daj znac

Dopiero co przyszła.
Można tak, można i tak.
Oczywiście, przecież tylo się wygłupiam, sam uzywam lasera cnc

Ale musiałem coś napisać do zdjęć.
: 07 mar 2014, 10:09
autor: oprawcafotografii
Jak ta maszynka sie nazywa - producent etc?
q
: 07 mar 2014, 10:20
autor: pltmaxnc
A może, gdzie jest to muzeum ?
: 07 mar 2014, 10:43
autor: GrafRamolo
Muzeum jest w Warszawie

Zapraszam chętnych nie licze za bilety.
Oprawca tyle moge tylko pomóc bo sam więej nie wiem. Jak znajdziesz coś w necie, to podziel się informacjami.

: 07 mar 2014, 10:44
autor: hecza
Ciekawe rzeczy ostatnio się czyta – zamiast do przodu to jakby wszystko cofa się do tyłu.
Latem jest sezon ogórkowy, a wiosenny w CNC jak nazwać ?
Jakaś tokarka quasi profesjonalisty, która wygniata, a teraz ta innowacja.
Może lepiej dwie ( lub więcej ) mrówek by się zebrało i zbudowało ( wyremontowało ) jakąś porządniejszą maszynę wieloosiową.
Była by odpowiednia nauka – nie tylko na poziomie technicznym, ale i społecznym – jak te osoby przeprowadzą projekt, a później jak długo szczęśliwie będą żyły, gdy pojawią się pierwsze złotówki do podziału.
Pozdrawiam
: 07 mar 2014, 10:46
autor: kamar
hecza pisze: wszystko cofa się do tyłu.
Trochę trudno cofać się do przodu

: 07 mar 2014, 10:57
autor: GrafRamolo
Ja taki jestem, cofam się do tyłu a jak dostaję nową maszynę to podskakuję do góry z radości, serio mówię to prawdziwe fakty!!
Prawda taka, że maszyny maszynami, ja lubię ładne stare klasyczne, ale nawet i najlepsze 15 osiowe drukarki 3d drukujące metalem są na nic gdy brak pomysłów. Dlatego moja filozofia jest prosta, najważniejszy jest projekt i wizja, a do niego dobiera się maszyny. Jak potrzebuję cnc to używam cnc a jak potrzebuję maleństwa do cięcia rurek to kupuję maleństwo zegarmistrzowskie. Bo to czym tak naprawdę należy się chwalić to zrealizowane projekty, one świadczą o tym co mamy w głowach. Poza tym na co mi maszyna za 3mln zł jak nie zarobi na siebie i wprawi mnie w długi a to zarobi i to niebawem.