Frezarka 450x600x150 spawana, śruby trapezowe paski napędowe

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Paski napędowe czy ruby trapezowe?

Paski
13
42%
Śruby
18
58%
 
Liczba głosów: 31


Autor tematu
Laki_88
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 11
Posty: 118
Rejestracja: 20 sty 2013, 19:16
Lokalizacja: Mielec

#11

Post napisał: Laki_88 » 15 lut 2014, 13:43

Czyli kolega zajc3w przeciwny paskom napędowym?

Pomysł na prawdę dobry pomyśle nad tym.



Tagi:

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#12

Post napisał: Zienek » 15 lut 2014, 18:42

Laki_88 pisze:Mógłbyś kolego podać jakiś konkretny link do tej płyty?
https://www.cnc.info.pl/topics17/s-form ... t50768.htm


zajc3w
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 9
Rejestracja: 15 lut 2014, 00:41
Lokalizacja: kolwiek

#13

Post napisał: zajc3w » 17 lut 2014, 23:20

Laki_88 pisze:Czyli kolega zajc3w przeciwny paskom napędowym?

Pomysł na prawdę dobry pomyśle nad tym.
Nie tyle przeciwny co wiem jak upierdliwe potrafią być paski.
sam przerobiłem mojego alu-drewniaka na pasek w jednej osi i kolejna maszynka na 70% na paskach będzie. Jeśli cięcie alu na paskach się powiedzie(planowanie stołu alu 1m/min poszło) nowa maszynka będzie na 100% na paskach.


Autor tematu
Laki_88
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 11
Posty: 118
Rejestracja: 20 sty 2013, 19:16
Lokalizacja: Mielec

#14

Post napisał: Laki_88 » 18 lut 2014, 18:20

Upierdliwe co masz na myśli??

Jest jeszcze jedna kwestia którą chciałem poruszyć, może ktoś też miał lub ma podobny problem. Mianowicie tak jak pisałem komputer frezarki jest zdalnie sterowany z laptopa. Dokładniej robię to przez zdalny pulpit wbudowany w windowsa. Oba komputery są na Win7. Inne programy z różnych powodów odrzuciłem.

Wszystko byłoby super, na laptopie mam programy graficzne i tam wszystko sobie rysuje itp. a na komputerze (mocniejszym od laptopa) jest Mach3, ale kiedy frezarka pracuje, a ja mam zmaksymalizowane okno Macha to frezarka zaczyna się przycinać i gubić kroki, nie cały czas, ale zdarza się to dość często. Jak zwine okno Macha wszystko jest ok.

Mogę się odłączać, zmieniać sieć internetową (mam dwie jedną z dostępem do internetu, a drugą tylko do frezarki), pracować na LazyCamie, czy nawet grać w gry i jest ok. Tylko z Machem się tak dzieje.

Próbowałem już ustawiać jakieś różne opcje w zdalnym sterowaniu za radą różnych znajomych osób.

Ktoś coś podobnego spotkał?


zajc3w
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 9
Rejestracja: 15 lut 2014, 00:41
Lokalizacja: kolwiek

#15

Post napisał: zajc3w » 18 lut 2014, 21:33

upierdliwe w sensie jak przeciągniesz to wyją, jak nie dociagniesz to oś pływa w zakresie elastyczności paska ~0.1 - 0.3mm(HTD3) . Rolki prowadzące/napinające tylko dwułożyskowe, ewentualnie seria 3200/5200 inaczej kosi w jedą stronę i pasek zjeżdża = traci naciąg i/lub piłuje o coś.

Najwyraźniej mach żąda zbyt częstego odświeżania zawartości ekranu i windows nie wyrabia z dostępem to LPT.

Rozumiem ,że LinuxCNC/EMC jest wśród odrzuconych?


Autor tematu
Laki_88
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 11
Posty: 118
Rejestracja: 20 sty 2013, 19:16
Lokalizacja: Mielec

#16

Post napisał: Laki_88 » 18 lut 2014, 22:52

Pisząc odrzucone programy miałem na myśli programy te do zdalnego pulpitu.

Jeżeli mowa o alternatywie dla macha to w zasadzie niczego innego nie próbowałem. Było jakoś tak, że ściągnąłem demo i zacząłem się nim bawić, a że z tymi pięćdziesięcioma liniami nie bardzo się da poszaleć to kupiłem pełną wersje i już tak zostało.


zajc3w
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 9
Rejestracja: 15 lut 2014, 00:41
Lokalizacja: kolwiek

#17

Post napisał: zajc3w » 24 lut 2014, 19:49

Laki_88 pisze:Pisząc odrzucone programy miałem na myśli programy te do zdalnego pulpitu.

Jeżeli mowa o alternatywie dla macha to w zasadzie niczego innego nie próbowałem. Było jakoś tak, że ściągnąłem demo i zacząłem się nim bawić, a że z tymi pięćdziesięcioma liniami nie bardzo się da poszaleć to kupiłem pełną wersje i już tak zostało.
No to jak wydałeś na macha to trudno... A działa w nim wreszcie G20/G21 bo w 2012 za nic nie szło calowego gcodu odpalic na machu ustawionym w mm. Z G21 w kodzie G0 X1 ruszało oś na 1mm, zamiast 25.4mm.


Autor tematu
Laki_88
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 11
Posty: 118
Rejestracja: 20 sty 2013, 19:16
Lokalizacja: Mielec

#18

Post napisał: Laki_88 » 25 lut 2014, 10:21

Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia. Przygotowuje g-cody w LazyCamie i nic już później w nich nie gmeram. czasem tylko muszę usunąć pierwszą linie kodu bo inaczej nie pójdzie. Nie wiem dlaczego.

Co do sprawy stołu to zastanawiałem się nad tą płytą aluminiową, ale ostatnio wpadłem na taki temat i nie wiem czy to nie byłoby dla mnie lepsze:


https://www.cnc.info.pl/topics85/malutk ... t34676.htm


zajc3w
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 9
Rejestracja: 15 lut 2014, 00:41
Lokalizacja: kolwiek

#19

Post napisał: zajc3w » 25 lut 2014, 21:22

Podciśnienówka to dobra opcja do grawerowania. Do głębszej obróbki porządna pompa będzie potrzebna, albo mocny odkurzacz do pracy na mokro. Dlaczgo do pracy na mokro? Bo w takich odkurzaczach(tych 4 które rozbierałem) są dwa obiegi powietrza, jeden roboczy i jeden chłodzący, więc nawet kompletnie stłumoiny się nie przegrzeje.

Mi chodziło głównie o PCB. G-code z eaglowego pcb-to-gcode i linuxowego pcb2gcode jest calowy(imperialny ;P ), mach sobie z tym nie radził.


Autor tematu
Laki_88
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 11
Posty: 118
Rejestracja: 20 sty 2013, 19:16
Lokalizacja: Mielec

#20

Post napisał: Laki_88 » 26 lut 2014, 02:51

Wlasciwie to aktualnie glownie frezuje plexe frezem 6mm na glebokosc ok. 2 mm i tne plexe frezem 2mm max 6mm z tym ze tne na dwa przejazdy, bo w tym wypaku plexe przyklejam tasma dwustronna. I do tego chcialem uzyc taki stol, odpada koszt tasmy :D.

Nie jestem tu jakims super specjalista (zwlaszcza ze to moje poczatki z cnc, a pierwsza frezarke na wlasne oczy zobaczylem jak pojechalem do pobliskiej firmy coby mi splanowali elementy mojej frezarki), ale wydaje mi sie ze z tymi programami to jest tak jak z wszystkim, po prostu produkowane sa pod konkretnego odbiorce. A, mach to taki prosty programik dla prostego czlowieka, jak ja, w ktorym bez zbednego zaglebiania sie w temat mozna cos sobie porobic.
Choc zdaje sobie sprawe ze posiada duzy potencjal i tak naprawde to nie wykorzystuje jego mozliwosci nawet w 30%.

ps.Sorki za brak polskich znakow, ale probowalem troche odciazyc windowsa od pracy w tle i chyba przesadzilem.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”