Stalowa Betty

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Dudi1203
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 13
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2009, 18:42
Lokalizacja: Pabianice

#141

Post napisał: Dudi1203 » 08 mar 2015, 21:06

Też z tego często korzystam, jak złoto jest taki bajer. Ile ja już tak roboty zrobiłem to mała głowa :)



Tagi:

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#142

Post napisał: Zienek » 08 mar 2015, 22:00

251mz pisze:
Zienek pisze:Do stali zapomnij o hss'ach.
Kolega ma ślusarnie i tam dwa heckerty czy jak kto woli stare WMW ...
Na jednej obroty max 1000 a na drugiej 1800 ...

Jedzie tylko hss'ami .
Węgliki by zacheśtał w godzinę , nie te obroty i posuwy...
Pisałem tu w nawiązaniu do Betty - tematowej maszynki, której do Hekerta czy starego WMW daleko. Inna sztywność i możliwe prędkości.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 38
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#143

Post napisał: Alvar4 » 30 gru 2016, 22:53

Rok nam się kończy wiec można by coś tam pokazać.

Stare sterowniki 3A na zabytkowych Schneiderach wreszcie wyleciały i zastąpiłem je czterema nowymi polskimi JAWO DMD 860. Już prawie miałem kupić chińskie z e-Bay ale odżałowałem te parę złotych na poczet rodzimej konstrukcji. Dzięki temu mam prawdziwą 2 letnią gwarancję z serwisem na miejscu. Co ciekawe firma produkująca ten sterownik znajduje się 10 kilometrów ode mnie więc po sterowniki umówiłem się osobiście. Wizytę miło wspominam bo zostałem oprowadzony po małej rodzinnej firmie która od kilku lat produkuje fajne małe stołowe frezarki i projektuje sterowniki do nich. Chyba ze dwie godziny tam spędziłem na ploteczkach o maszynach :razz: .
Same sterowniki działają bez zarzutu. Skończyły mi się problemy z gubieniem kroków, zakłóceniami pracy silników od siejącego falownika czy częstym wywalaniem bezpiecznika przy włączaniu zasilania maszyny. Maszyna nabrała też siły w postaci lepszych przyspieszeń i większej prędkości przejazdów. Uciszyły się też terkotania samych silników na niskich prędkościach za co podziękują mi śruby kulowe. Ogólnie jestem zadowolony i następne sterowniki tez kupię z tej firmy. Jak by ktoś chciał kupić to są na Allegro.
Wprawne oko dojrzy że piąty sterownik jest inny. Tak, ten inny to jest Markcompowy M542 który kupiłem jakiś czas temu od Gaspara. Ten maluszek jest do 4 osi którą w sumie poskładałem i uruchomiłem ale nie miałem czasu jeszcze jej testować w pracy.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Latające wióry są denerwujące i niebezpieczne szczególnie jak się sypia na klawiaturę i na monitor więc trzeba było coś z tym wreszcie zrobić. Powstała taka oto osłona z pospawanych aluminiowych kątowników i poliwęglanu. Wszystko z recyklingu maszyn. Siedziałem nad tym chyba ze trzy dni po godzinach. Niby prosta rzecz a kupa czasu i roboty. Wygląda przyzwoicie i role swoją spełnia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na razie tyle ulepszeń. Ten rok trochę zawaliłem warsztatowo bo dużo siedziałem przy autach z których miałem definitywnie zrezygnować ale się kurde nie da. Ale jest progres bo nauczyłem się odmawiać ludziom i mówić stanowcze NIE. Rok był dla mnie zwariowany i ciekawy, kupa nowych ludzi, wyjazdów, rajdów, wydarzeń.

Parę wybranych zdjęć pierdółek wykonanych z pomocą frezareczki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#144

Post napisał: 251mz » 30 gru 2016, 23:04

Alvar4 pisze:zastąpiłem je czterema nowymi polskimi JAWO DMD 860.
U mnie na półce leżą 2 szt najwyższego modelu 8100...
I niestety od kilku msc nie mam czasu tego wmontować:(

Awatar użytkownika

Adam R.
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 23
Rejestracja: 14 sie 2008, 20:04
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

#145

Post napisał: Adam R. » 31 gru 2016, 14:13

Sam planuje dokładnie taką samą frezarkę, rozumiem że maszynka jest zrobiona "z tego co się akurat trafiło" a gdyby tak zrobić jeszcze jedną to:

1. jaki powinien być rozmiar prowadnic i wózków (już wiemy że powinny być z napręrzeniem)
2. jaki rozmiar i skok śrub

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”