Frezarka do wartatu do tworzyw sztucznych nowa czy uzywana?

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
pszemek7
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 7
Posty: 80
Rejestracja: 26 gru 2013, 13:47
Lokalizacja: zabrze

Frezarka do wartatu do tworzyw sztucznych nowa czy uzywana?

#1

Post napisał: pszemek7 » 26 gru 2013, 13:57

Witam.
Od nowego roku pomalutku będę startował z własną działalnością.
Będę potrzebował frezarki CNC do następujących zadań:
-obróbka szkła akrylowego
-obróbka aluminium o grubości 2mm-4mm
-fajnie by było gdyby można było coś w stali porzeźbić ale bez tego się obejdzie.

Dokładnie w tej hierarchii.

Nie mam zbyt dużego doświadczenia z obróbką szkla akrylowego ale zauważyłem że pomimo chłodzenia cieczą podczas wiercenia było widać miejsca w których się materiał przegrzewał.

Na frezarke chciałbym wydać około 15 tys. zł. Znalazłem kilka ofert z allegro ale nie jestem przekonany. Może lepiej kupić starą maszynę cnc? Tylko chodzi mi o takie cyniki jak gwarancja czy dostępność części zamiennych. Tanie frezarki nie mają chłodzenia i tego się obawiam.

Nie będzie to jakaś ogromna produkcja, wiem że pieniędzy mało.

Proszę o wszystkie wypowiedzi ludzi z doświadczeniem a może jakieś propozycje firm budujących masyzny cnc?



Tagi:


dragon44
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 616
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:46
Lokalizacja: Lubsko

Re: Frezarka do wartatu do tworzyw sztucznych nowa czy uzywa

#2

Post napisał: dragon44 » 26 gru 2013, 16:03

W tych pieniądzach nikt koledze nie zbuduje porządnej maszyny, już nie jeden pytał.
pszemek7 pisze:Od nowego roku pomalutku będę startował z własną działalnością.
Będę potrzebował frezarki CNC do następujących zadań:
-obróbka szkła akrylowego
-obróbka aluminium o grubości 2mm-4mm
-fajnie by było gdyby można było coś w stali porzeźbić ale bez tego się obejdzie.
pszemek7 pisze:Nie mam zbyt dużego doświadczenia z obróbką szkla akrylowego ale zauważyłem że pomimo chłodzenia cieczą podczas wiercenia było widać miejsca w których się materiał przegrzewał.
Jeżeli chce kolega zajmować się głównie obróbką CNC, a nie ma kolega doświadczenia, to szczerze życzę powodzenia... Tym bardziej, że Unia przestała rozdawać darmowe kilkanaście tysięcy na założenie działalności... :/ Radze przemyśleć temat żeby nie utopić masy pieniędzy nie potrzebnie ;)

Wracając do maszynki, to jeżeli kolega sam nie będzie umiał jej serwisować / naprawiać to może być ciężko. Jeszcze jakie ma mieć pole robocze, to też jest istotne. Czasami zdarzają się okazje, można wyhaczyć jakieś amatorskie cnc za 5, czasem 10 tysięcy, trzeba polować i mieć trochę wiedzy żeby nie przepłacić ;)


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#3

Post napisał: dance1 » 26 gru 2013, 16:42

czy nowa czy używana sam musisz sobie odpowiedzieć, ale czy z nową czy używaną marne szanse na powodzenie w biznesie tym bardziej że to tylko 15k zł i wiedzy brak.
Kupisz nową ogarnąć sterownik, jakiś cam (raczej nie sądzę że chcesz, czy też umiesz z palucha pisać) Znasz ceny cam-ów?
Kupisz starą używaną, remont, sterownik, cam itd. Dasz radę?
Jeszcze narzędzia itd, swoje także kosztują.
Sam sobie zadaj takie pytanie czy jest sens i najważniejsze czy podołasz. Kasę łatwo wydać, trudniej zarobić.
Pozdrawiam i powodzenia życzę.


Autor tematu
pszemek7
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 7
Posty: 80
Rejestracja: 26 gru 2013, 13:47
Lokalizacja: zabrze

#4

Post napisał: pszemek7 » 26 gru 2013, 16:44

Witam napisalem ze nie mam doswiadczenia z obrobka szkla akrylowego. No mi sie udalo dostav darmowe pieniazki z uni i obecnie daja wlasnie dodtacje i to duzo tych dotacji jest.

No nic bede polowal na cos a co powiecoe o ofertach firmy ktora sprzedaje swoje maszyny na allegro jak bedena komputerze to wrzuce linka do aukcji o ile to nie zabronione.

Mimo wszystko jestem przekonany na wlasna dzialanosc bo jestem pewny swego pomyslu choc myslalem aby zlecac komus produkcje ale chodzi tu o rozwoj. Mam doswiadczenie w tym co robilem a cnc mozna powiedziec ze sie ucze bo skonczony kurs i szkola to niewiele ale poradze sobie z tym tematam.

Chodzi zebyaszyna nie byla przeplacona i pp tysiaca egzemplarzach wykonanych wciaz mogla drobna produkcje.ciagnac.

[ Dodano: 2013-12-26, 16:51 ]
Panowie na spokojnie na sama maszyne mam 15k bez oprogramowania i bez sterownika. Programy camowskie ogarniam bez problemu napisac z palca podstawy potrafie. Juz produkowalem to co zamierzam tylko to byla produlcja na praktykach zamiast wycinac bezsensowne.kola tworzylem przedmioty do urzytku i bylo nanie odpowiedni.popyt. mowiac 15 tysiecy nie wliczam w to spawarki czy innych narzedzi. Wiem ze chlodno kalkujac nie bedzie latwo ale jak mam robic za tysiac zlotych to wole zaryzykowac i stracic swoje oszczednosci i unijna kase ale chociaz bede mial swiadomosc ze probowalem. Troszle odboegamy od tematu nie bojcie sie oonkurencji noe bede wam robil bo zlecenia juz mam pozalatwiane i nowych mi jie potrzeba. Nie pytam sie czy mi sie uda bo wiem.ze ki sie uda tylko co kupic i od kogo w tych pieniazkach by zakup okazal sie najlepszy pod katem cena jakosc


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#5

Post napisał: dance1 » 26 gru 2013, 17:06

Widzisz kolego jakbyś już na początku napisał co umiesz itd zbędnych postów byś uniknął.

Za 15k tylko używka, szukaj, czekaj, przeglądaj aukcje, tablice itd, lub też własna budowa.


Autor tematu
pszemek7
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 7
Posty: 80
Rejestracja: 26 gru 2013, 13:47
Lokalizacja: zabrze

#6

Post napisał: pszemek7 » 30 gru 2013, 15:06

Witam ponownie koledzy.

Budowa własnej frezarki odpada bo nie mam takich umiejętnośći.

Co do używek to troche sie obawiam braku supportu,

hmm nie wiem czy nie mam zbyt wygurowanych wymagań co do pola roboczego 1000 na 800 mm?
Kurde Panowie zamówienie do końca stycznia musze wykonać nie wiem może dobrać z banku troszke pieniążków na maszyne?

[ Dodano: 2013-12-30, 15:10 ]
a co byście powiedzieli o tej maszynie?
http://seron.pl/index.php?274,frezarka- ... 0-economic


bubels
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 523
Rejestracja: 15 sie 2004, 23:24
Lokalizacja: Poznań

#7

Post napisał: bubels » 30 gru 2013, 18:00

A może coś takiego.

http://allegro.pl/ploter-frezujacy-blac ... 90334.html

Ciekawe, nie sztampowe choć mają swoje minusy.

Rozsądna specyfikacji bez koloryzowania.

Myślę że spełni twoje oczekiwania.

Inna sprawa że pewnie żaden producent nie dostarczy maszyny do końca stycznia.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#8

Post napisał: dance1 » 01 sty 2014, 15:49

pszemek7 w 1 poście piszesz o 15k a teraz pokazujesz maszynę za blisko 25k, jest mała różnica, ploterka który zaproponował kolega bubels nie będę komentował bo to bubel straszny o alu zapomnij. Wiem bo na oczy własne widziałem jak to pracuje.
I don't like principles, I prefer prejudices

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#9

Post napisał: bartuss1 » 01 sty 2014, 16:50

da sie zrobić, u mnie pomysłow pod dostatkiem, nawet jedną kiedys zawiozłem do dziurawego Zabrza, myslałem ze zgubie tą frezarke po drodze razem z przyczepą,
poza tym dla mnie kilku klyentów serona zrezygnowało, czyli chyba nie jest tak tragicznie z moimi rozwiazaniami hehe
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


bubels
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 523
Rejestracja: 15 sie 2004, 23:24
Lokalizacja: Poznań

#10

Post napisał: bubels » 01 sty 2014, 19:37

ploterka który zaproponował kolega bubels nie będę komentował bo to bubel straszny o alu zapomnij. Wiem bo na oczy własne widziałem jak to pracuje.
Bardzo rzeczowa wypowiedź.

Czy mógł bym kolegę prosić o poświęcenie chwilki czasu i przytoczeniu jakiś rzeczowych argumentów?

Łatwo jest krytykować na zasadzie "szajs i koniec". Tylko że to żaden argument i może kogoś wprowadzić w błąd. Co innego jeśli przytoczy się jak na dyskusję przystało argumenty. Każdy może się z nimi zapoznać i na tej podstawie wyrobić sobie zdanie.

Być może jestem w błędzie w swoim spojrzeniu na te plotery i chętnie przeczytam inne opinie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”