ruchoma brama 800 X 500 X 120

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

Autor tematu
fus23
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 21
Posty: 336
Rejestracja: 11 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Elbląg

#31

Post napisał: fus23 » 05 kwie 2014, 01:09

Witam
Wim Panocku ino " sriste " mam legalną za darmo z zakupem computra A xp zaś trza by ukraść - znaczyć się ma ściągnąć do testowania ..:P
Nom i właśnie połączenie : komputer domowy i jednocześnie komputer do maszyny przenośny klamot od tak ...
Tak jest wygodniej dodatkowe pudło to dodatkowe instalacje programów choćby pdf reader nie zainstalujesz tego bez neta nic nie zainstalujesz bez neta co znajdziesz na "dobre programy "
Bo najpierw ściąga gówniany plik wykonawczy a potem dopiero pociąga instalkę i sam ją aktywuje przy okazji próbując wcisnąć ci 20 zdalnych pulpitów i 10 nie potrzebnych pasków zadań bo na pewno jeszcze nie masz takich śmieci i spamu jak oni chcą ci wcisnąć ....
Na szczęście da się to odznaczyć by tego nie instalował ....
Ale pdf , acrobat było by super mieć idę popracować i od razu mogę przeczytać datashety czy inne ustrojstwa ...
Dlatego jeszcze spróbuję powalczyć z tym wistem nie chcę robić total formatu - jak na razie ...
Zresztą nie złapie mi tyle ramu co mam ...
A Ubuntu z stajni linucha to się nie potrafił zainstalować sam po prostu po wyborze języka i godziny strefy czasowej ładował dalej ... kiedyś nawet dałem mu z 10 godzin - poszedłem do pracy wróciłem zjadłem obiad a on dalej się instalował ....
wyświetlał stronę z kolorkiem i kilkom mrugającymi kropkami i tyle ....
Nimom ci ja szczęścia do elektroniki użytkowej
Pozdrawiam


Jeśli broń zabija ludzi , to długopisy robią błędy ortograficzne ...

Tagi:


gozdd
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 842
Rejestracja: 02 gru 2013, 19:21
Lokalizacja: Częstochowa

#32

Post napisał: gozdd » 05 kwie 2014, 08:14

Zaraz, zaraz? Ile bitowy masz system, że pokazuje Ci 4GB RAMu? Z tego co mi wiadomo to 32 bitowe wykrywają tylko 3GB.
A jeśli ma to być laptop użytkowy jednocześnie to wrzuć tam swoją Vistę (której nie trawię, wolę 7), a jako drugi system XP do Macha.


cube000
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 199
Rejestracja: 18 gru 2010, 00:31
Lokalizacja: okolice wwa

#33

Post napisał: cube000 » 05 kwie 2014, 10:27

fus23, tu masz drobne ułatwienie:
Obrazek ściągniesz sobie samą instalkę, o ile producent nie dodał żadnych toolbarów w instalatorze, to żadnego g z dobrychprogramów nie będzie tam.
Do pdfów ściągnij coś mniej zasobożernego niż adobe, choćby foxit, mam, polecam. Jedynie raz w roku instaluje adoba na maszynie wirtualnej aby wypełnić pit.

Awatar użytkownika

Autor tematu
fus23
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 21
Posty: 336
Rejestracja: 11 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Elbląg

#34

Post napisał: fus23 » 05 kwie 2014, 20:35

Witam
Więc tak system jest 32 bitowy płyta główna - komputer jest w stanie obsłużyć 64bitowe systemy operacyjne.
Jest opcja na xp gdyż posiadam wymienną kieszeń na 2 dysk w miejscu napędu cd/dvd
Dalej : zainstalowane mam 4 giga ramu ile faktycznie widzi system nie sprawdzałem ...
Wista nie jest taka zła jak się ją trochę oswoi jest sporo poradników na internecie jak ją ucywilizować
Rozmowa troszkę odbiega od tematu macie jakieś pomysły co mogło by być nie tak ustawione w machu może jednak coś źle podłączyłem miał ktoś podobny efekt przy rozruchu ?
pozostaje mi jeszcze opcja zgłoszenia się do firmy ergwind o pomoc w uruchomieniu , ale to raczej odkładam na chwile gdy łzy napłyną do oczu i będę leżał w kącie w pozycji embrionalnej ssąc kciuka .... :razz:
Wszelkie pomysły sprawdzę dopiero w niedziele wieczorem lub poniedziałek od rana
puki co postaram się jeszcze pogrzebać na wiście jak nie to na poniedziałek przygotuje partycję z xp
Pozdrawiam
Jeśli broń zabija ludzi , to długopisy robią błędy ortograficzne ...

Awatar użytkownika

Autor tematu
fus23
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 21
Posty: 336
Rejestracja: 11 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Elbląg

#35

Post napisał: fus23 » 07 kwie 2014, 18:38

Witam
Działa :razz:
Bartuss miał racje i nosa ... ( jak cie spotkam w życiu to ci browar fundne albo flaszkę wypijemy ).
Ustawienia w biosie ecp / epp pomogło jak to przestawiłem teraz już nie pamiętam na jakie ale działa
Z podniecenia mało się nie poszczałem jak szczeniak gdy widzi swojego pana wracającego z pracy... :mrgreen:
Teraz czas pomyśleć nad napinaczem do głównego napędu bramy na razie bez zdjęć bo po rwaniu zęba jestem ...
Pozdrawiam
Jeśli broń zabija ludzi , to długopisy robią błędy ortograficzne ...

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#36

Post napisał: Alvar4 » 07 kwie 2014, 19:29

A jakie tam zęby rwali? HTD czy GT3? A może modułowe jakieś?


Sorry, nie mogłem się powstrzymać żeby nie palnąć takiego żartu hermetycznego (co go zrozumieją tylko osoby ze środowiska maszynotwórcoów) :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika

Autor tematu
fus23
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 21
Posty: 336
Rejestracja: 11 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Elbląg

#37

Post napisał: fus23 » 13 kwie 2014, 15:51

Witam
Troszkę zabrałem się upychać elektronikę do pudełka zrobiłem sobie xp i okazało się dalej silnik nie chodzi tylko stoi i piszczy czy tam buczy
Mamy w Gdańsku jakiegoś speca od softwearu i elektroniki
bo samemu to sobie z tym nie poradzę , nie dam rady tego poustawiać w machu
Jak by ktoś mógł podjechać do mnie i zerknąć doświadczonym okiem to byłbym bardzo wdzięczny za pomoc
Pozdrawiam
Jeśli broń zabija ludzi , to długopisy robią błędy ortograficzne ...

Awatar użytkownika

Autor tematu
fus23
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 21
Posty: 336
Rejestracja: 11 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Elbląg

#38

Post napisał: fus23 » 29 kwie 2014, 16:19

Witam
Dalsze postępy uruchomiłem silniki brama jeździ choć szału prędkości niema
Zmieniłem silnik na 4,2 Nm bo nie dawał rady 1,9 Nm prawdopodobnie odsprzedam za niedługi czas na forum.
To samo w ośi X działa na 1,9 Nm ale myślę nad zmianą na 4,2 Nm.
Puki co zamontowano wrzeciono z frezarki układ sterowania obrotami czeka na przerobienie
Powoli zakładam krańcówki i troszkę próbuję to zestroić ale dużo poprawek mnie będzie czekało.
Zbyt nie dokładnie rozplanowałem to rysunkowo i teraz wychodzą kwiatki :razz:
Pozdrawiam
Jeśli broń zabija ludzi , to długopisy robią błędy ortograficzne ...

Awatar użytkownika

Autor tematu
fus23
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 21
Posty: 336
Rejestracja: 11 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Elbląg

#39

Post napisał: fus23 » 16 sie 2014, 08:48

Witam
Czas na jakiś wpis bo niedługo się nie dokopie do wątku
Uruchomiłem ten złom :twisted:
Puki co niema filmików i nowych zdjęć niestety nałożyło się troszkę innych spraw jak wesele przeprowadzka do Elbląga i kolejne wyjazdy za granice w celach zarobkowych.
Na razie maszyna zabezpieczona i ze składowana w domu rodzinnym gdzie niema możliwości zbytnio jej odpalać .
Po pierwszych testach wszystko ładnie chodzi prędkość że tak powiem "du** nie urywa"
Próby pisakowe dużo nie powiedzą ale strusia udało się wydrukować :razz:
W najbliższym miesiącu czeka mnie wyjazd do norwegi i przeprowadzka do garażu teścia - maszyny i reszty dobytku ...
Tyle z placu boju ...
jest w Elblągu jakiś dobry złom-owiec i tanie /dobre usługi tokarskie
Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych w suportach

Awatar użytkownika

Autor tematu
fus23
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 21
Posty: 336
Rejestracja: 11 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Elbląg

#40

Post napisał: fus23 » 30 gru 2014, 12:32

Witam
W okresie świątecznym i między świątecznym postanowiłem że przetestuje maszynę czy i jak działa ..
Nom w sumie tak chce działać i nawet dało by się na niej coś zrobić -nie mam tu na myśli sporej dokładności ..
Odpalałem z młodszym bratem bo gość podniecał się maszyną jak szczeniak na nowe klapki pana... :twisted:
Generalnie to wszystko szło jak w odbiciu lustrzanym w porównaniu do wizualizacji z Macha.
Wydaje się że problem jest po mojej stronie gdyż bazowałem maszynę na kartkę z książki czyli lewy górny róg miał by być zero .
Po kilku godzinach dyskusji i paru piwach doszliśmy do wniosku ...
Przecież ta maszyna opiera się na układzie współrzędnych więc zero powinno być w dolnym lewym rogu jeśli patrzymy na blat roboczy jak na kartkę ... niestety nie starczyło czasu by to sprawdzić " po pijaku nie operuje niczym co ma więcej niż 100 wat poboru mocy :razz: "
Generalnie zakładam że maszyna nie generuje kodu na minusie w polach X i Y w Z-etce jeszcze bym to widział jeśli trzeba przeciąć materiał na wylot to niech by było dać - 0.1 mm zagłębienia , ale szkoda stołu lepiej podłożyć płytę mdf 5 mm i po prostu głębokość ustawić na 4 mm nad stół roboczy co da 1 mm w głąb mdf
Dalej było jeszcze gorzej gdyż nie umiałem wygenerować poprawnych plików " tap " z lazycam-a
Tutaj błąd znów po mojej stronie nie doczytałem że program ma ograniczenie do 49 linii i generował albo szczątki z plików wektorowych albo śmiecie z plików " jpeg czy bmp "
Już pomijam brak jakichkolwiek ofsetów na frezy .....
Poniżej parę fotek wrzucę z wycinania za jakiś czas ..
Edit link do całości zdjęć zdięcia z testów zaczynają się od nr " 20141228_115048.jpg do 20141228_131635.jpg "
[folder dysku gogle
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”