Pomysl na 5 osi i jak sie ma do tego CAM?

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
uniwersał
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 110
Rejestracja: 10 paź 2011, 18:33
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

#11

Post napisał: uniwersał » 27 lis 2013, 09:36

Bartuss1 i to jest profesjonalna i pomocna odpowiedz;) Zastanawiam sie czy jest sens pchac sie w przekladnie z zebami lukowymi, ktore jest trudo wykonac i tez pewnie posiadaja luz jak kazda przekladnia zebatkowa? Nie lepiej stary dobry slimak, ktory jest latwo zrobic, wychodzi bezluzowo i utrzyma ogromny moment? Tymbardziej ze mam male serie i nie potrzebuje jakichs mega duzych posuwow i predkosci obrotowych.

Czekam az ktos sie wypowie na temat jakiegos popularnego CAMa i czy mozna ustawic go pod taka maszyne;) Moze wiesz Kolego cos na ten temat?

Aha i szacun za maszyne, naprawde robi wrazenie;)



Tagi:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#12

Post napisał: bartuss1 » 27 lis 2013, 10:03

camów ci tu pod dostatkiem tylko te ceny hehe
zw3d, edgecam, mastercam, camworks, rhinocam - ten ostatni chyba najtanszy jesli chodzi o multiaxis, chyba ze wystarcza ci osie indeksowane to zapewne wyjdzie taniej, bo każdy przedstawiciel dobiera moduly według zapotrzebowania klienta.
do 3 osi masz jeszcze artcam itd - jest tego w cholere

przekładnie śrubowe az takie bezluzowe nie są, ale dobre sa takie, w których jest mozliwośc kasacji luzu, wpływa to na opór tarcia no i na trwałośc przekładni, chociaż na oś przechyłu stołu wystarczyłaby obiegowa tzw "planetarna" potocznie mówiąc z luzem poniżej 1,5' - koszty takiej z przełozeniem powiedzmy 1:40 około 1500zł, falowe idealne, ale jakos u nas na rynku przedstawiciela nie spotkałem, pod stołem obrotowym gdzies trzeba schowac napęd żeby nie kolidował z innymi ruchomymi elementami lub nie zabieral zbyt dużo miejsca i ograniczał pole robocze - duzo przemysleń, to nie takie hop siup
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Autor tematu
uniwersał
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 110
Rejestracja: 10 paź 2011, 18:33
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

#13

Post napisał: uniwersał » 27 lis 2013, 10:50

No to uzyskalem satysfakcjonujaca odpowiedz na moje pytanie, wiem ze teraz robi sie temat nie do tego dzialu (raczej do dzialu programy) ale moze wiesz jak zdefiniowac np w mastercam geometrie takiej maszyny, gdzies ostatnio wyczytalem ze tam sie wybiera typ maszyny tylko z popularnych profesjonalnych, sa jakies HAASy 5 axis itp. Nie wiem czy na Mastercam bedzie mnie stac, ale inne softy pewnie dzialaja na podobnej zasadzie i jestem ciekawy jak to sie odbywa.
Zapraszam do mojej grupy "Warsztat Pierwszym Domem" ;) https://www.facebook.com/groups/270439407927227


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 16243
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#14

Post napisał: kamar » 27 lis 2013, 10:53

Zbych07 pisze:[
A skoro już tu Kamarku zajrzałeś, to może podpowiesz jak zawiesić 5 osi na Linuxie ?
Jak pisał↨ kolega , zawiesić to nie problem ale bez Cama już nie pojedzie :)
Mnie nachodzi co jakiś czas zrobienie takiego stołu :

Ale na razie mi mija :)

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#15

Post napisał: bartuss1 » 27 lis 2013, 14:11

uniwersał pisze:ale moze wiesz jak zdefiniowac np w mastercam geometrie takiej maszyny
definicję maszyny - osie glowne i podrzedne obrotowe i ich limity oraz postprocek
a przy 5 osiach rodzaj maszyny czyli HH, HT lub TT
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Autor tematu
uniwersał
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 110
Rejestracja: 10 paź 2011, 18:33
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

#16

Post napisał: uniwersał » 27 lis 2013, 14:41

Ok, dzieki ze wszystkie informacje, pozwole sobie odezwac sie kiedys do Ciebie na priva jezeli bede potrzebowal jakichs informacji, bo widze ze masz duze know-how;)
Zapraszam do mojej grupy "Warsztat Pierwszym Domem" ;) https://www.facebook.com/groups/270439407927227

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”