Frezarka 500x400x200, stalowa - dragon44

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
dragon44
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 44
Posty: 616
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:46
Lokalizacja: Lubsko

#91

Post napisał: dragon44 » 15 mar 2017, 20:32

Cześć wszystkim po dłuższej przerwie ;)

Przez wakacje frezarka dorobiła się nowego elektrowrzeciona. We wrześniu poleciały pierwsze wióry. Niestety od tamtej pory stała sobie spokojnie w ogrzewanym pomieszczeniu. Przyszedł najwyższy czas by pokazać jakiś filmik. W piątek maszynka robiła swoją pierwszą robotę - części do plazmowej siostry. Niestety jak to zwykle bywa, coś musiało pójść nie tak. Zesrał się napęd osi X. Leciały sobie spokojnie wióry i maszyna nagle stanęłą. Wywala błąd A.70 - przeciążenie. Napędy to yaskawa sgda. Generalnie wzmacniacze jak i silniki były nowe... Czasami uda mi się odpalić maszynę i przejedę kilka razy osią, ale efekt jest ten sam. Zwykle po puszczeniu! przejazdu osią w trybie ręcznym wywala błąd, a sama oś w ogóle nie drgnie. Ostatnio włączam maszynę (zezwalam na włączenie wzmacniaczy - F2 w linuxcnc), kilka sekund i błąd. Żeby było śmiesznie czasem błąd jest w linuxcnc, a tylko czasami świeci się dioda alarmowa drivera. Macie pomysł co może być przyczyną takich zachowań? siedzę cały dzień i nie mam pojęcia. Jak nic nie wymyślicie to spróbuje przekładać silniki i drivery, ale wolałbym tego uniknąć, bo to będzie masakra z kablami i kopiowaniem parametrów osi... Wolałbym to rozwiązać mniej inwazyjnie, bo oś czasem przejedzie, a czasem idzie seria przeciążeń... Myślałem nad ponownym strojeniem osi i doborem niższych parametrów, ale nielogicznym dla mnie jest to, że nagle parametry przestały być okej... Jakieś pomysły??



Tagi:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”