szlifierka stołowa, ale która?

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#11

Post napisał: Zienek » 01 wrz 2013, 22:19

O! Mój ojciec też ma taką Celmę. Pamiętam że to jest pierwsza wiertarka, jaką w życiu widziałem i od kiedy pamiętam, to służyła w domu, a ja mam już prawie 3 dychy na karku.
I nadal działa :)



Tagi:


Autor tematu
alban
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 7
Posty: 15
Rejestracja: 05 sie 2013, 20:40
Lokalizacja: Wyszków

#12

Post napisał: alban » 01 wrz 2013, 22:46

Koledzy, taką celme mój tato też ma już bardzo długo :grin: chce coś dla siebie kupić żeby też długo wytrzymała, i myślę nad tą makita bo ogólnie makita ma dobrą opinię. Szlifierki kątowe też mam makity dużą i małą, ale dużo ich nie używałem jeszcze, ale jestem zadowolony jak na razie. Może jeszcze jakieś propozycje.


GrupaTopex
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 03 wrz 2013, 16:56
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#13

Post napisał: GrupaTopex » 03 wrz 2013, 17:06

alban pisze:Trafiłeś na fajną okazję, są na allegro, ale troszkę droższe i nie wiadomo w jakim stanie są :sad: ale będę musiał kupić którąś z nich. Mam jeszcze pytanie odnośnie wiertarki, potrzebuje takiej do metalu, mieszania zaprawy itd. Oczywiście bez udaru bo mam z udarem inną. Mam na oku taką makite dp 4011 dwu biegową, , jak myślisz? dobra jest ta wiertarka? Ma ktoś może taką wiertarke, jak się sprawuje, ,a może polecicie inną dobrą wytrzymałą wiertarke. Cena do 1000 zł.
@alban w odpowiedzi na twoje pytanie: proponuję żebyś rozważył rozwiązania od naszej marki GRAPHITE. Od razu, żeby nie było niejasności – reprezentuję Grupę Topex. GRAPHITE to nasze najlepsze elektronarzędzia przeznaczone do intensywnego użytkowania, przy obciążeniach bliskich profesjonalnym. Mamy bardzo pozytywne opinie od klientów i Tobie też polecam.

W tym szczególnym wypadku mam na myśli wiertarkę bezudarową niskoobrotową GRAPHITE 58G601 – jej dokładny opis znajdziesz tutaj: http://www.graphite.pl/PL/katalog/Elekt ... 8G601.html

Dlaczego ten model?
- brak udaru – to brak luzów na wrzecionie i wysoka precyzja wiercenia,
- stabilny i wydajny silnik 400 W – trwałość i odpowiednia moc,
- dwustopniowa przekładnia – redukuje prędkość obrotową i jednocześnie wzmacnia na wrzecionie moment obrotowy,
- prędkość obrotowa regulowana stopniem nacisku na przycisk włącznika, operuje w zakresie 0-1800 obr/min,
- 2 lata gwarancji – zarówno na paragon jak i na fakturę,
- urządzenia przystosowane jest do pracy ciągłej i posiadają możliwość mocowania w statywie wiertarskim.

Cena: ok. 250 zł za którą dostaje naprawdę solidne elektronarzędzie.
Jeśli miałbyś jakieś dodatkowe pytania to służę pomocą.

Awatar użytkownika

Mat3ys
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 11
Posty: 1911
Rejestracja: 26 lis 2011, 18:44
Lokalizacja: Toruń

#14

Post napisał: Mat3ys » 03 wrz 2013, 17:50

Chcesz mu wepchnąć chiński badziew za 250zł 400w przy czym chłopak szuka wiertarki porządnej marki w granicach tysiąca złoty. Celma już jest lepszym rozwiązaniem niż te całe graphite ...


GrupaTopex
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 03 wrz 2013, 16:56
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#15

Post napisał: GrupaTopex » 03 wrz 2013, 18:05

Mat3ys pisze:Chcesz mu wepchnąć chiński badziew za 250zł 400w przy czym chłopak szuka wiertarki porządnej marki w granicach tysiąca złoty. Celma już jest lepszym rozwiązaniem niż te całe graphite ...
@Mat3ys: zapytam wprost - czy masz doświadczenie z naszymi produktami, że tak piszesz?

Cena nie jest jedynym kryterium jakie świadczy o tzw. "porządności". Wiem, co piszę: w naszym laboratorium badamy sprzęt swój, jak i konkurencji. I uwierz mi GRAPHITE to naprawdę solidne rozwiązania. Dajemy 2 lata gwarancji - niezależnie czy na FV, czy na paragon. Ale nie musisz mi wierzyć - możesz poszukać opinii w internecie albo wybrać się do sklepu i sprawdzić jak sprzęt działa.

Co do "chiński" - od dawna miejsce produkcji nie jest równoznaczne z jakością. Liczy się to jak kontrolujesz jakość i czego oczekuje klient. A GRAPHITE jest dla wymagających.

Marcin
Grupa Topex

P.S. Przepraszam, że nie podpisałem sie za pierwszym razem - w końcu wypadałoby się przedstawić :grin:


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#16

Post napisał: 251mz » 03 wrz 2013, 18:11

GrupaTopex pisze:Cena nie jest jedynym kryterium jakie świadczy o tzw. "porządności". Wiem, co piszę: w naszym laboratorium badamy sprzęt swój, jak i konkurencji. I uwierz mi GRAPHITE to naprawdę solidne rozwiązania. Dajemy 2 lata gwarancji - niezależnie czy na FV, czy na paragon. Ale nie musisz mi wierzyć - możesz poszukać opinii w internecie albo wybrać się do sklepu i sprawdzić jak sprzęt działa.
Macie w swojej ofercie wiertarko wkrętarki sieciowe?

Używam w tej chwili skila od pół roku.
Gwintowanie do m6 w blasze.
Wkręcanie wkrętów m6 w blachę 3mm

Po pół roku używania silnik już pada a łożyskowanie głowicy można rzec nie istnieje...

Macie coś lepszego co się nie rozsypie po pół roku?


Dudi1203
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2009, 18:42
Lokalizacja: Pabianice

#17

Post napisał: Dudi1203 » 03 wrz 2013, 18:18

400W to silniczek do dlubania w zębach a nie do mieszania betonu. Znajac życie, nigdy wiertarki w rękach nie trzymales...
2 lata gwarancji, tez mi szał... wg prawa tyle musicie dac wiec nie ma sie czym chwalić. Dajcie 3 albo 5, to porozmawiamy. Kress np daje 3. I wlasnie poleciłbym wiertarke kressa, dwubiegową. 3 lata gwarancji i na prawde solidne urządzenie.
http://allegro.pl/kress-850-sb-2-wierta ... 27221.html
28Nm, robi wrazenie. Ile ma graphite? 5?


GrupaTopex
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 03 wrz 2013, 16:56
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#18

Post napisał: GrupaTopex » 03 wrz 2013, 18:31

251mz pisze:
GrupaTopex pisze:Cena nie jest jedynym kryterium jakie świadczy o tzw. "porządności". Wiem, co piszę: w naszym laboratorium badamy sprzęt swój, jak i konkurencji. I uwierz mi GRAPHITE to naprawdę solidne rozwiązania. Dajemy 2 lata gwarancji - niezależnie czy na FV, czy na paragon. Ale nie musisz mi wierzyć - możesz poszukać opinii w internecie albo wybrać się do sklepu i sprawdzić jak sprzęt działa.
Macie w swojej ofercie wiertarko wkrętarki sieciowe?

Używam w tej chwili skila od pół roku.
Gwintowanie do m6 w blasze.
Wkręcanie wkrętów m6 w blachę 3mm

Po pół roku używania silnik już pada a łożyskowanie głowicy można rzec nie istnieje...

Macie coś lepszego co się nie rozsypie po pół roku?
@251mz: mamy w ofercie nową wkrętarkę sieciową 58G791 umożliwiającą wkręcanie/wiercenie. Więcej info znajdziesz tutaj: http://www.graphite.pl/PL/katalog/Elekt ... 8G791.html

Co do konkurencji: mamy zasadę, że nie wypowiadamy się o innych bo zwyczajnie nie wypada.
Dużo ważniejsze jest natomiast pytanie: jak często i jak intensywnie użytkujesz narzędzie?


Marcin
Grupa Topex

[ Dodano: 2013-09-03, 18:35 ]
Dudi1203 pisze:400W to silniczek do dlubania w zębach a nie do mieszania betonu. Znajac życie, nigdy wiertarki w rękach nie trzymales...
2 lata gwarancji, tez mi szał... wg prawa tyle musicie dac wiec nie ma sie czym chwalić. Dajcie 3 albo 5, to porozmawiamy. Kress np daje 3. I wlasnie poleciłbym wiertarke kressa, dwubiegową. 3 lata gwarancji i na prawde solidne urządzenie.
http://allegro.pl/kress-850-sb-2-wierta ... 27221.html
28Nm, robi wrazenie. Ile ma graphite? 5?
@Dudi1203 w takim razie doprecyzuję: wiertarkę polecam jako precyzyjne narzędzie do wiercenia w metalu.


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#19

Post napisał: 251mz » 03 wrz 2013, 18:41

GrupaTopex pisze:@251mz: mamy w ofercie nową wkrętarkę sieciową 58G791 umożliwiającą wkręcanie/wiercenie. Więcej info znajdziesz tutaj: http://www.graphite.pl/PL...rki/58G791.html
Na prawdę tak trudno przeczytać o co proszę?

To co mi polecacie to :
wkrętarkę sieciową 58G791

Lekka, wytrzymała konstrukcja idealna do montażu płyt gipsowo-kartonowych
Ilość obrotów 0-4500min

To się nie nadaje do metalu w ogóle....

A z tym momentem obrotowym to w metal będę kręcił i kręcił

Awatar użytkownika

clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

#20

Post napisał: clipper7 » 03 wrz 2013, 18:43

GrupaTopex pisze:Dajemy 2 lata gwarancji
Celmę dostałem w liceum, a teraz dobiegam 60-tki, wybudowałem dom, urządziłem działkę i wyremontowałem mieszkanie, cały czas coś dłubię w warsztacie. A Celma cały czas działa. 2 lata gwarancji jakoś nie robią na mnie wrażenia :mrgreen:
GrupaTopex pisze:możesz wybrać się do sklepu i sprawdzić jak sprzęt działa
Co mam sprawdzić w tym sklepie, czy się kręci ? Wartość sprzętu wyjdzie dopiero w praniu.
Opinie w rodzaju "Kupiłem 2 dni temu i jest super" mogą tylko bawić, a nie zachęcać do kupna.
Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”