Ramowa czy bramowa...pomoze ktos ?

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

markcomp77
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3975
Rejestracja: 18 wrz 2004, 12:51
Lokalizacja: k/w-wy
Kontakt:

#11

Post napisał: markcomp77 » 05 maja 2007, 13:16

wood carver pisze:tylko twoim przypadku KOT, niestety, nie są wykorzystane:)

(o ile sie nie myle , działasz na silniczkach 1,89) ??
przynajmniej przy takich sterownikach - silniki są w pełni wykorzystane ;)
zawsze jest tak, że coś jest lepsze...


SpotkanieCNC: STOM-TOOL Marzec 2014
http://www.cnc.info.pl/topics79/spotkan ... t55028.htm

Tagi:


Autor tematu
rssilver
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 12
Posty: 19
Rejestracja: 04 maja 2007, 21:38
Lokalizacja: Lubin

#12

Post napisał: rssilver » 05 maja 2007, 13:48

wood carver pisze:jeśli sterownik to tylko z mikrokrokiem.....
sterownik wydaje ci sie drogi...co ja mam powiedziec...za 3 stery m880 dałem ponad 1700 pln ...hihi
O qrcze, to ladnie, myslalem ze strewnik do 300 zl. wyjdzie ale ide za rada i bede sie rozgladal ze takimi jakie znalazly sie w odpowiedzi takze od innych grupowiczow. To bedzie moja pierwsza konstrukcja wiec budzet mam napiety lepiej cos skopac przy pierwszym a drugi przylozyc sie lepiej i cos pozadnego zlozyc. Widzialem konstukcje nawet z kartonu ale to juz chyba tylko pogladowo ze sie da, bo cos nie wydaje m i sie zeby to dzialalo hehe:D

Awatar użytkownika

markcomp77
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3975
Rejestracja: 18 wrz 2004, 12:51
Lokalizacja: k/w-wy
Kontakt:

#13

Post napisał: markcomp77 » 05 maja 2007, 14:04

rssilver pisze:Widzialem konstukcje nawet z kartonu ale to juz chyba tylko pogladowo
tak przyznaję się ;)

Obrazek

zrobiem coś takiego...
ale potem zamieniem na metalowe:

Obrazek
SpotkanieCNC: STOM-TOOL Marzec 2014
http://www.cnc.info.pl/topics79/spotkan ... t55028.htm

Awatar użytkownika

kot1979
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 533
Rejestracja: 05 lip 2006, 09:01
Lokalizacja: Sulejowek
Kontakt:

#14

Post napisał: kot1979 » 05 maja 2007, 14:30

teraz mam jeden silnik 3 Nm te od piotra i dwa te 1,89 , i tak jak Gmoro mowi latwiej zmienic silniki na wieksze niz sterownie:) , zreszta zmienie je jeszcze w tym roku .CHYBA:)))
Maszne na forum pewnie pokaze za jakis miesiac , wczesniej nie dam rady czasowo:(
zreszta mam dylemat czy nie zmienic sterowania i silniki na serwo , niemniej chce jeszcze sie pobawic na krokowcach i potem calosc sprzedac i zainwestowac w serwo:)
Nauczycielem wszystkiego jest praktyka.
www.galerianastrojow.pl

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#15

Post napisał: gmaro » 05 maja 2007, 14:38

kot1979 pisze:niemniej chce jeszcze sie pobawic na krokowcach i potem calosc sprzedac i zainwestowac w serwo:)
potem zobaczysz jaka jest różnica i już do krokówek nie wrócisz ... :wink:
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]


Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#16

Post napisał: Leoo » 05 maja 2007, 14:53

rssilver pisze:Cos takiego jak na foto mnie sie dosc podoba...
Muszę stwierdzić, że konkretnie to rozwiązanie bramy jest przemyślane (napęd bramy jedną śrubą jest oczywiście błędnym rozwiązaniem). Konstruktor dostrzegł problem powstawania zjawiska dźwigni podczas obróbki, która powstaje wówczas, kiedy punkt styku narzędzia z przedmiotem jest odsunięty od punktu podparcia bramy (łożysk prowadnic). Konkretnie w tym przypadku w/w punkt wypadnie prawdopodobnie centralnie między łożyskami bramy. Nie często zdarza mi się chwalić projekt, pewnie niektórzy to zauważyli.
Czasem odnoszę w rażenie, że konstruktorzy prześcigają się w tym, kto dalej odsunie wrzeciono od prowadnic bramy, przez co tracą sztywność mimo stosowania drogich systemów prowadnic z wózkami i napięciem wstępnym.

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#17

Post napisał: gmaro » 05 maja 2007, 19:56

Wyżej poruszona konstrukcja z większą ilością fotek znajduje się na stronie : http://hobbycnc.hu/English.htm wybirając po lewo Mechanical 25 :wink:
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#18

Post napisał: bartuss1 » 05 maja 2007, 20:00

Leoo pisze:napęd bramy jedną śrubą jest oczywiście błędnym rozwiązaniem). Konstruktor dostrzegł problem powstawania zjawiska dźwigni podczas obróbki, która powstaje wówczas, kiedy punkt styku narzędzia z przedmiotem jest odsunięty od punktu podparcia bramy (łożysk prowadnic).
przy zastosowaniu odpowiednio szerokiego rozstawu łozysk liniowych (szerokośc boku bramy) problem znika
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#19

Post napisał: Leoo » 05 maja 2007, 20:57

bartuss1 pisze:przy zastosowaniu odpowiednio szerokiego rozstawu łozysk liniowych (szerokośc boku bramy) problem znika
Jak najbardziej zgodzę się z Kolegą, pod warunkiem że rozstaw będzie zbliżony do kwadratu a nie tylko szerszy. Przy mniejszym rozstawie - wyłącznie dwie śruby.

Kolega Zoltan zbudował ciekawą maszynę. Można się czepiać np. braku stali w aluminiowym blacie, do którego bezpośrednio mocował szyny wózków. Poza tym stały wózek osi Z powinien być zainstalowany niżej tzn. równo z krawędzią poprzeczki bramy. Natomiast kolega Zoltan komplenie nie zna się na budowie modeli z balsy. Nie łączy się krawędzi sterów i stateczników poprzeczkami z sosny, gdyż po oklejeniu będzie widać granice miękkiego i twardego materiału. Kardynalny błąd to poprzeczne prowadzenie słoi balsy. Jedynym usprawiedliwieniem może być prezentacja możliwości maszyny. Model latający zbudowany w ten sposób nie będzie prosto latał.

Wracając do głównego wątku. Kolega rssilver przejrzy projekty kolegi Piotrjub. Mniejsze konstrukcje z ruchomym blatem można traktować jako wzorce.


Autor tematu
rssilver
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 12
Posty: 19
Rejestracja: 04 maja 2007, 21:38
Lokalizacja: Lubin

#20

Post napisał: rssilver » 05 maja 2007, 21:34

Leoo pisze:Wracając do głównego wątku. Kolega rssilver przejrzy projekty kolegi Piotrjub. Mniejsze konstrukcje z ruchomym blatem można traktować jako wzorce.

Przegladalem, filmy tez , juz duzo wczesniej zaczalem przeczesywac projekty, pomysly, filmy, fotki sklepy i tak niesmialo zaczynam podpytywac ;)
Co do projektu Piotrjub to jest pod ogromnym wrazeniem tak pozadnej maszynki, chyle czola bo to jak na moje wyobrazenie to wyglada i pracuje lepiej niz fabryczne niejedne urzadzenia ktora widzialem w necie i na filmach. Ciekawy jestem jaki bylby koszt takiej ramy, spawanie itp. widzialem ze wyzazanie kosztowalo 250+50 piaskowanie z tego co pamietam.
Jest bardziej przy wlascnie tego typu konstrukcji , poniewaz tak na logike jesli wrzeciono bedzie dociazac ruchoma brame i sama brama tez wazy to ciezko amatorowi ktory zaczyna zrobic to stabilnie wiec zamierzam robic ramowa mniej wiecej jak Piotrjub

[ Dodano: 2007-05-05, 21:35 ]
gmaro pisze:Wyżej poruszona konstrukcja z większą ilością fotek znajduje się na stronie : http://hobbycnc.hu/English.htm wybirając po lewo Mechanical 25 :wink:
Tak, wlasnie caly ten serwis wczesniej "przelecialem" i wlasnie konstrukcja z ladnie powycinanymi odchudzonymi bramami przypadla mi wizualnie do gustu jesli chodzi o ten typ frezarki.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”