Frezarka spawana ze stali z elementami aluminiowymi do PCB

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

rap3k
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 210
Rejestracja: 16 lut 2009, 19:07
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

#11

Post napisał: rap3k » 11 cze 2013, 19:53

Dźwięki jak podczas ataku bombowego;) moje silniczki 0,5nm podobnie wracały i podobna prędkość miały ... Szybko je wymieniłem na 1.9nm ... niebo a ziemia ...



Tagi:


kak
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1227
Rejestracja: 21 sie 2008, 17:46
Lokalizacja: Dania

#12

Post napisał: kak » 11 cze 2013, 20:31

Przyspieszenie masz bardzo powolne.


Autor tematu
bmajkut
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 23
Posty: 284
Rejestracja: 02 lis 2012, 18:59
Lokalizacja: Wrocław

#13

Post napisał: bmajkut » 11 cze 2013, 22:11

Nie wiem czy to G61 bo nie wiem kompletnie co to oznacza :P Jestem świeży w tym temacie. Wiem natomiast, że moja konstrukcja nie wyszła idealnie, ale jestem zadowolony że działa w końcu. Przez to, że otwory są nierówno nawiercone to prowadnice się trochę rozłażą a jak jeszcze w grę wchodzą śruby to trzech osi mi niestety spawacz nie dał rady złapać :P Spawacz, bo człowiek który robił ramę spawa, wierci, tnie - człowiek orkiestra. Wykonał kawał dobrej roboty, za niedoskonałości go nie winię bo wiercił wszystko z ręki :P To wszystko złożyło się na to że nie mogę podkręcić prędkości bardziej bo silniki nie wyrabiają.
Przyznaję że odgłosy wydawane przez maszynę momentami mnie bawią :D I faktycznie przypominają często startujący samolot.
Mam na stanie większe silniczki ale rozstaw śrub mocujących się różni od obecnych i musiałbym przerobić konstrukcję, niech póki co popracuje w ten sposób.
Dzisiaj wykonałem całą masę rysunków i kiedy zamontuję kawałek sklejki i ją splanuję to będę mógł pomyśleć o PCB ;)

Awatar użytkownika

zacharius
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2560
Rejestracja: 04 paź 2007, 01:32
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#14

Post napisał: zacharius » 12 cze 2013, 08:49

ożeszku włoski :shock: sąsiedzi pomyślą że wojna :D.
podkręć kolego prędkość i przyspieszenie ze 2-3 razy, powinno dać rade o ile konstrukcja za mocno wykrzywiona nie jest.
0,5Nm potrafi jeździć ze 500-600mm/min spokojnie a dźwięki przy tym o wiele przyjemniejsze wydaje.
co do tych większych silników - robisz blaszkę z otworami pod stare i nowe silniki i montujesz
Nie otrzymasz koni wyścigowych krzyżując dwa osły


Autor tematu
bmajkut
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 23
Posty: 284
Rejestracja: 02 lis 2012, 18:59
Lokalizacja: Wrocław

#15

Post napisał: bmajkut » 12 cze 2013, 12:56

Fakty montaż silników nie powinien być aż taki trudny, ale jednak jakiś będzie. Śrubę mam zarobioną na 5 mm pod sprzęgło. Silniki większe, które posiadam mają ośkę 6,35 mm a sprzęgła z 6,35 mm na 5 mm nie znalazłem.

Awatar użytkownika

zacharius
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2560
Rejestracja: 04 paź 2007, 01:32
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#16

Post napisał: zacharius » 12 cze 2013, 13:06

no to jak osie są inne to już więcej zabawy, fakt
Nie otrzymasz koni wyścigowych krzyżując dwa osły


Autor tematu
bmajkut
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 23
Posty: 284
Rejestracja: 02 lis 2012, 18:59
Lokalizacja: Wrocław

#17

Post napisał: bmajkut » 12 cze 2013, 13:41

Próbowałem podkręcić prędkość i przyśpieszenie i nie powiem udało się, ale nie do końca. W pewnych momentach wszystkie trzy osie natrafiają na opór i przestają się przesuwać. Dzieje się tak gdy ustawię za dużą prędkość i przyśpieszenie. Oś X potrafi 170 mm przejechać bez problemu i pod koniec zaczyna harczeć i się zatrzymuje.
Zaczynam podejrzewać że to nakrętki okręcają się w swoich obudowach bo nie mam ich przymocowanych. Są po prostu ściśnięte.
Jak najlepiej było by je na stałe przytwierdzić? Są to nakrętki poliamidowe.

Awatar użytkownika

ursus_arctos
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2083
Rejestracja: 11 cze 2011, 18:29
Lokalizacja: Warszawa / Lublin

#18

Post napisał: ursus_arctos » 12 cze 2013, 14:04

Są ściśnięte są między 2 blachami? Najprostszym rozwiązaniem będzie na jednej z blach nakleić papier ścierny o ziarnie 200-300, jeżeli kolega boi się obrotów/przesunięć. To jest odpowiedź na pytanie "jak najszybciej". Na "jak najlepiej" chyba nie ma odpowiedzi.


Autor tematu
bmajkut
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 23
Posty: 284
Rejestracja: 02 lis 2012, 18:59
Lokalizacja: Wrocław

#19

Post napisał: bmajkut » 12 cze 2013, 16:08

W osi Z są ściśnięte między dwoma kawałkami aluminium i całość jest skręcona na cztery śruby M8. W osi X dwie nakrętki ścisnąłem w obudowie od łożyska liniowego. To jest obudowa z nacięciem i śrubką do docisku.
Właśnie przed chwilą zakupiłem nowego Proxxona FBS 240/E i dwa frezy tej samej firmy. Niestety frezy mieli tylko takie dwupiórowe, najmniejszy o średnicy 1mm. Nie wiem czy coś sensownego mi się uda tym wygrawerować czy wyfrezować ale kupiłem komplet za 300 zł, wydało mi się mało to wziąłem ;)
Niestety poprzedni Proxxon okazał się być zabawką nie do naprawy, ośka została tak skonstruowana że nie mogę z niej wyciągnąć łożyska. Może ktoś będzie wiedział jak to zrobić to spróbuję.

[ Dodano: 2013-06-12, 18:23 ]
Obrazek
Efekt pierwszego w życiu frezowania/grawerowania PCB :) Frez dwupiórowy( chyba tak się on nazywa) o średnicy 1 mm. Zatrzymałem maszynkę po pierwszym przejściu, bo coś tak poustawiałem w Eagle pcb-gcode, że na taką małą płytkę wygenerował mi 21 tysięcy linii kodu. Być może za mały krok ustawiłem.
Jestem bardzo zadowolony z efektów. Bardzo się bałem tych wszystkich problemów o których forumowicze wypisują z konfiguracją, uruchomieniem, luzami itd. Mnie ustawienie Eagle i Linuxcnc zajęło łącznie z 1,5h czasu i wszystko śmiga jak widać.
Obrazek
To właśnie jest moje nowe wrzeciono wraz z frezami. Pytanie teraz do znawców tematu:
Czy takimi frezami mogę też wycinać płytkę? Jeżeli nie to jaki kupić.
Nowy Proxxon kręci się do 20000 obrotów na minutę, jakiego fezu najmniejszego używać? Na allegro są frezy grawerskie o różnej średnicy i kącie nachylenia. Rzecz jasna chciałbym grawerować pod jak najmniejsze obudowy :D

Awatar użytkownika

smouki
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1508
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:45
Lokalizacja: Kristiansund
Kontakt:

#20

Post napisał: smouki » 12 cze 2013, 22:40

to robiłem złamaną jedynką dwupiurową. Stosuje się do tego grawerskie jak najostrzejsze kąty,

Obrazek
A tu masz co do czego, fajnie pokazane:
jak ktoś chce znajdzie sposób...jak ktoś nie chce znajdzie powód
MÓJ KANAŁ YOUTUBE

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”