Frezarka CNC do formatek, pcb i obudów

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

sajgon
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1014
Rejestracja: 15 lis 2011, 14:21
Lokalizacja: Śląsk

#21

Post napisał: sajgon » 29 sty 2013, 10:25

oracle pisze:Powiedz mi w takim razie dlaczego nie? Bo komentarze typu "pojechałeś" zupełnie nic nie wnoszą. Jeśli wiesz dlaczego się nie da to wytłumacz.
bo na żadnej konwencjonalnej maszynie nie uzyskasz tego co w oryginale .
nakrętki i śruby kulowe wykonywane są na specjalistycznych maszynach tylko i wyłącznie do tego przystosowanych.
Nie wiem czy w Polsce jest zakład ,który w odpowiedniej klasie jest w stanie wykonać taki komplet. A jeżeli nawet , to będzie to kosztowało tyle że kupisz za to śruby nakrętki na całą maszynę i pewnie jeszcze sporo zostanie. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 29 sty 2013, 10:35 przez sajgon, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam , Michał. ;)

Tagi:


jarekk
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1701
Rejestracja: 17 mar 2006, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk

#22

Post napisał: jarekk » 29 sty 2013, 10:32

kamar pisze:Temat może pocieszny ale nie bez plusów dodatnich. Właśnie uswiadomilem sobie , że walnąłem babola przy modernizacji szlifierki otworówki.
Idzie sobie kobieta z zakupami w parku - wtem wybiega ekshibicjonista i obnaża się.
Kobieta drapie się po głowie i myśli.
" Jajka !!! Zapomniałame kupić jajka !!!"

Sorki za pierwsze skojarzenie :-)

A na poważnie do kolegi "oracle"

Jestem w tym biznesie - co prawda produkcja elektroniki to tylko część moich zleceń ( reszta to programowanie) i mam pewne rozeznanie co się opłaca a co nie.
Proponuje jednak dokładnie przeczytać forum - wtedy będzie kolega wiedział co i za ile da się zrobić, również czego można się spodziewać po konstrukcjach z alu.

Generalnie usługówka w tej branży rzadko daje zarobić na chleb jak się nie ma własnych konstrukcji - dlatego podejście kolegi ( typu sam wszystko zrobię) wydaje mi się zbytnio optymistyczne. Da się, tyle że na dłuższą metę nie będzie się opłacało.

Ale chyba trzeba się o tym samemu przekonać - rzadko kto (dotyczy to również mnie, choć ostatnio spokorniałem nieco) przyjmuje dobre rady.

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#23

Post napisał: Alvar4 » 29 sty 2013, 10:42

Gdyby nakrętki i śruby kulowe dało się w miarę prosto dorobić to zapewniam Cię, już by ktoś to robił u nas w Kraju. Jak chcesz to próbuj, ja Cię nie powstrzymuję. Jestem ciekaw efektów. Pewnie ten tokarz który będzie to robił przez Ciebie nie będzie mógł spać w nocy :lol:
Obrazek


Autor tematu
oracle
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 18
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2010, 19:11
Lokalizacja: Mysłowice

#24

Post napisał: oracle » 29 sty 2013, 10:50

Nie wiem czy w Polsce jest zakład ,który w odpowiedniej klasie jest w stanie wykonać taki komplet.
To już jest bliżej ale dalej zero konkretów. W jakiej klasie to ma być wykonane? Jaka dokładność? Jaki materiał?
jak się nie ma własnych konstrukcji
A kto powiedział, że zamierzam robić w usługówce? Przecież mówiłem od początku, że mam swoje konstrukcje na które mam już rynek zbytu.

Komentarze o gimnazjum czy inne pierdoły proszę sobie darować bo szkoda czasu i bazy danych serwera ;).

Proszę podejść do tematu poważnie bo na prawdę nie ma to sensu takie przekomarzanie. Nie żartuje z przynajmniej próbą zrobienia tych śrub. Gdyby mnie to coś kosztowało to na pewno kupiłbym od razu sprawdzone. Ale skoro mogę spróbować za darmo to dlaczego nie?.

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#25

Post napisał: Zienek » 29 sty 2013, 11:11

Możesz spróbować za darmo, jeśli masz czas, który (wynika niebezpośrednio z wypowiedzi) jest Twoim zdaniem darmowy.
Większość tutejszych monterów, malarzy woli przez 4 godziny zrobić zlecenie, coś wyprodukować co jest w ich zakresie umiejętności/możliwości, by mieć pieniądze na to co nie należy do ich kompetencji.

Czas jest cenny.


Autor tematu
oracle
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 18
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2010, 19:11
Lokalizacja: Mysłowice

#26

Post napisał: oracle » 29 sty 2013, 11:16

jeśli masz czas, który (wynika niebezpośrednio z wypowiedzi) jest Twoim zdaniem darmowy.
To nie jest mój czas ;) Po prostu mam znajomego tokarza i materiał, który mu zlecę i tyle. Jak wyjdzie to zostawie jak nie wyjdzie to wyrzucę i kupię gotowe śruby. Nie chodzi o to, żeby oszczędzać czas bo nie przyspieszę pewnych procesów.

A nie przyspieszę tym budowy kupując gotowe śruby tak czy siak bo po pierwsze zostało mi sporo papierkowej roboty po drugie mogę się zająć innymi rzeczami, które też wymagają mojej uwagi np program do mojego urządzenia (projektuje urządzenia na mikrokontrolerach).

Przy naszych wyliczeniach czas jest brany pod uwagę jak najbardziej.

Ponawiam pytanka:
1. Czy średnica ~30mm śrub kulowych/trapezowych i wałków podpartych będzie optymalna do tej konstrukcji? Widziałem, że właśnie takie się stosuje ew cieńsze.

2. Elektrowrzeciono 1.5kW chińczyk się nada? Jakie systemy chłodzenia wodnego stosujecie?

3. Silniki widziałem taki chińczyki:
http://allegro.pl/silnik-krokowy-8-5nm- ... 18130.html
Czy raczej wziąć sprawdzone sanyo? Tak szacuje 3Nm(też takie widziałem) i step jak najmniejszy bo precyzja wymagana bardziej niż szybkość.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 16252
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#27

Post napisał: kamar » 29 sty 2013, 11:40

oracle pisze: Po prostu mam znajomego tokarza i materiał, który mu zlecę i tyle. .
Może w ramach treningu zleć najpierw wykonaie łożyska kulkowego np. 6004. Napewno sie przyda do konstrukcji a tokarz nabierze doświadczenia ( bo jeśli sie tego podejmuje to znaczy że nie ma żadnego).

Awatar użytkownika

sajgon
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1014
Rejestracja: 15 lis 2011, 14:21
Lokalizacja: Śląsk

#28

Post napisał: sajgon » 29 sty 2013, 11:46

oracle pisze:To już jest bliżej ale dalej zero konkretów. W jakiej klasie to ma być wykonane? Jaka dokładność? Jaki materiał?
Nikt Ci nie będzie przepisywał na forum ,tego co jest ogólnie dostępne w notach katalogowych / i na stronach producentów. Więcej informacji będzie ciężko uzyskać ,bo zapewne są ściśle strzeżone.
A druga sprawa ,jeżeli się rzucasz z "motyką na słońce" to wypadało by we własnym zakresie przyswoić podstawowe zagadnienia.
Pozdrawiam , Michał. ;)


dawca87
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 260
Rejestracja: 15 mar 2010, 21:38
Lokalizacja: Osw wlkp

#29

Post napisał: dawca87 » 29 sty 2013, 11:54

oracle pisze:
jeśli masz czas, który (wynika niebezpośrednio z wypowiedzi) jest Twoim zdaniem darmowy.
To nie jest mój czas ;) Po prostu mam znajomego tokarza i materiał, który mu zlecę i tyle. Jak wyjdzie to zostawie jak nie wyjdzie to wyrzucę i kupię gotowe śruby. Nie chodzi o to, żeby oszczędzać czas bo nie przyspieszę pewnych procesów.




Z takim podejsciem to się dziwie ze jeszcze masz "znajomego"


Autor tematu
oracle
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 18
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2010, 19:11
Lokalizacja: Mysłowice

#30

Post napisał: oracle » 29 sty 2013, 12:07

Z takim podejsciem to się dziwie ze jeszcze masz "znajomego"
Tokarz zarabia grubą kasę i ma zleceń od nas tak, że ledwo się wyrabia. Dlatego nie ma nic przeciwko wrzuceniu tego w koszta. Sam zaproponował nawet.
Napewno sie przyda do konstrukcji a tokarz nabierze doświadczenia ( bo jeśli sie tego podejmuje to znaczy że nie ma żadnego).
Nie wiem czy chodzi ci o doświadczenia ogólne bo jeśli tak to tokarz to nie taki tokarz jednoosobowa firma tylko cały zakład z parkiem maszyn. Doświadczenie ma spore bo dorabia nam wały napędowe/tłoczyska i inne rzeczy tego typu. Jeśli chodzi o śruby kulowe to może nie mieć doświadzczenia. Trapezowe wiem, że dorabiał już.

Czy ktoś mógłby doradzić przy pytaniach 1,2,3 ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”