Rozważania na temat pierwszej frezarki. Pole robocze ~A3.

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

beatliner
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 39
Rejestracja: 09 wrz 2014, 10:37
Lokalizacja: Kraków

#31

Post napisał: beatliner » 22 paź 2015, 15:08

Pomyśl jeszcze nad wzmocnieniami boków tak jak wzmacniałeś belkę X tylko te deseczki daj w pionie i przymocuj do podstawy - na pewno się będzie mniej bujało na boki



Tagi:

Awatar użytkownika

Autor tematu
Marooned
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 12
Posty: 36
Rejestracja: 24 maja 2010, 00:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#32

Post napisał: Marooned » 22 paź 2015, 15:15

Sęk w tym, że podstawa wystaje tylko 22mm z każdej strony (jak wspomniałem w wątku, założeniem jest wykorzystanie parapetów, stąd taka udziwniona i poskładana konstrukcja), więc nie za bardzo jest do czego przy podstawie to przymocować.

Jeśli dałbym te wzmocnienia za bramą, to tam już mam 50mm podstawy, nieco lepiej, ale łączenie z bramą od czoła, co nieco umniejsza zasadność tych wzmocnień.
Programista, zakurzony elektronik, młody pilot koptera i Bixlera, napalony na frezarkę CNC


mac_kris
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 17 lip 2014, 10:13
Lokalizacja: podkarpacie

#33

Post napisał: mac_kris » 22 paź 2015, 21:51

Materiał na taką podstawę to nie wysoki koszt jeśli to ma być jakaś prosta płyta, jest wiele firm które mogą taką podstawę wykonać, wtedy nie będzie problemu z dołożeniem bocznych żeber. Inwestujesz w ten projekt to chyba warto coś zrobić dobrze, koszt nie wiele większy, a później unikniesz rozczarowania i poprawiania wszystkiego od nowa. Przy takim rozwiązaniu jakie rysujesz na chwilę obecną to możesz zapomnieć o rozsądnym przyspieszeniu, chyba że dynamika tej obrabiarki nie jest istotna, nie wspominam nawet o dokładności wymiarowej.

Awatar użytkownika

ursus_arctos
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2083
Rejestracja: 11 cze 2011, 18:29
Lokalizacja: Warszawa / Lublin

#34

Post napisał: ursus_arctos » 23 paź 2015, 12:35

Wzmocnienia boków nie muszą wcale być przytwierdzone do podstawy - nie chodzi o to, żeby boki się nie kiwały, tylko żeby się nie wyginały. Jak nie będą się wyginać, to kiwać też się nie będą miały jak, bo belka bramy to uniemożliwia.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Marooned
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 12
Posty: 36
Rejestracja: 24 maja 2010, 00:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#35

Post napisał: Marooned » 23 paź 2015, 12:43

Ok, zrozumiałem. Dorzucę zatem co nieco po bokach.

Sam projekt ma mi pomóc nauczyć się podstaw, a poprawić to i owo zawsze będzie można (stąd pomysł zakupu nieco lepszych elementów).
Programista, zakurzony elektronik, młody pilot koptera i Bixlera, napalony na frezarkę CNC

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”