Frezarka 300x250x120, konstrukcja skręcana.

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

pascalPL
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 547
Rejestracja: 10 cze 2011, 14:19
Lokalizacja: Lublin

#131

Post napisał: pascalPL » 07 sie 2013, 15:17

bioli68 pisze:Bardzo podoba mi się projekt przystawki do plotera do wycinania we folii. Jest to opisane tutaj:
http://tmonnot.free.fr/Fraisage/Couteau.htm
LinuxCNC nie ma takiej opcji. W pokazanym przypadku to soft sterujący prowadzi nóż. Super sprawa. Trzeba by pomyśleć nad tym bo to generalnie jest do napisania.



Tagi:


GumiRobot
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 685
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:51
Lokalizacja: Trójmiasto

#132

Post napisał: GumiRobot » 08 sie 2013, 10:37

W LinuxCNC jest wszystko:
obsługa nóża tangesowego

Awatar użytkownika

ursus_arctos
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2083
Rejestracja: 11 cze 2011, 18:29
Lokalizacja: Warszawa / Lublin

#133

Post napisał: ursus_arctos » 08 sie 2013, 10:47

"Tangent" albo "tangential" tłumaczy się na "styczny" (albo "równoległy", zależnie od kontekstu).


GumiRobot
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 685
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:51
Lokalizacja: Trójmiasto

#134

Post napisał: GumiRobot » 08 sie 2013, 12:37

Tangens czyli styczna pochodzi z łaciny więc używając makaronizmu : tangensowy = styczny


Autor tematu
bioli68
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 65
Posty: 83
Rejestracja: 13 gru 2012, 21:36
Lokalizacja: Myślenice

#135

Post napisał: bioli68 » 08 sie 2013, 12:52

zacharius
można odpalić go bez bazowania, kolega tuxcnc gdzieś tu na forum o tym pisał. trzeba dodać jedną linijkę do pewnego pliku.
Brzmi to ciekawie, muszę poszukać.
antharax
Dużo prościej będzie zrealizować Ci cięcie nożem wleczonym, bez pomocy silnika krokowego. O, tutaj masz nawet cały komplet do zamocowania we frezarce: alledrogo -> nóż wleczony cnc.
Dzięki za pomoc (punkt dodany).

Niestety jestem trochę narwany i zanim coś spytam to już wykonam. Link do noża wleczonego jest super. Ja zrobiłem to trochę inaczej. Kupiłem oryginalną oprawkę do noża wleczonego typu Roland.
Obrazek
i dorobiłem resztę na prowadnicach od drukarki. Wyszło mnie to dużo drożej niż to co podałeś w linku. Niemniej tnie, działa i nie chce mi się już tego zmieniać.
Obrazek

Całość mam mocowaną do frezarki za pomocą 4 śrub imbusowych bez konieczności zdejmowania wrzeciona. Montowanie jest szybkie, mocne i skuteczne. Teraz zaczynam się przymierzać do stołu próżniowego. Zanim jednak zacznę coś działać to spytam o jakieś godne polecenia rozwiązanie. Ma ktoś jakiś link? Wymiary stołu maks 300x300.

Znalazłem taką pompę na allegro, czy ona mi wystarczy?
pompa bocznokanałowa


Autor tematu
bioli68
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 65
Posty: 83
Rejestracja: 13 gru 2012, 21:36
Lokalizacja: Myślenice

Stół próżniowy

#136

Post napisał: bioli68 » 13 sie 2013, 11:11

Zabrałem się za stolik próżniowy.

Założenia:
1) Pole robocze - małe, tylko 15x10 cm
2) Materiały obrabiane i wycinane - folia przeźroczysta oraz folia samoprzylepna do reklam
3) Materiał na podstawę stołu polietylen PE500, biały 20mm

Podstawa:
Obrazek
1- otwór do podłączenia pompy próżniowej, średnica 8mm
2- miejsce na klej do uszczelnienia blatu
3- boki, miejsce mocowania do stołu teowego (ewentualnie wywiercę i wpuszczę imbusy)
4- gzyms pozwalający odpowiednio ustawić blat z otworami
5- kanały odprowadzające powietrze poprzez otwór 1 do pompy, szerokość każdego to 4mm

Wymiary zewnętrzne 18x15 cm, wyfrezowane z jednego kawałka polietylenu o grubości 20mm.

Obrazek

Na wierzch będzie przychodzić płyta z otworami. Odstępy pomiędzy otworami 1cm, średnica otworów 1mm.
Stół będzie wykorzystywany tylko do delikatnego cięcia folii nożykiem. Nie będzie żadnych wiórów i śmieci.
Obrazek

Wymiary blatu z otworami 15 x 11 cm. Prawdopodobnie będzie wykonany z 5mm pleksi. Po włożeniu do podstawy w koło uszczelnię konstrukcję klejem (rowek oznaczony 7). Taka konstrukcja gwarantuje mi dużą szczelność. Otwory w blacie są rozmieszczone na środku kanałów doprowadzających.

Tyle projekt, teraz pytania:
1) Blat z otworami będzie zamontowany na stałe, wyczytałem, że daje się na to jakieś maty albo nakładki z MDF, szczerze nie bardzo kumam jak to ma wyglądać.
  • a) Przez matę rozumiem kawał gumy, który ma kanaliki w pionie i nie przepuszcza na boki. Jeżeli dobrze to kojarzę, to byłoby to najlepsze dla mnie rozwiązanie, tylko gdzie taką matę można kupić?
    b) MDF jak piszą koledzy na forum doskonale przepuszcza powietrze, czyli muszę wywiercić otwory, pokrywające się z moim blatem, a następnie całość zaimpregnować, czyli lepiej zrobić od razu dwa blaty z pleksi?
2) Jaką wydajność pompy zastosować? Czy lepiej pompę bocznokanałową czy pompę próżniową? Może ma ktoś jakieś namiary na sprawdzone pompy w rozsądnej (do 400 zł) cenie?

3) Płyta z otworami jest tylko przyklejana, czy w moim przypadku to wytrzyma?


Autor tematu
bioli68
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 65
Posty: 83
Rejestracja: 13 gru 2012, 21:36
Lokalizacja: Myślenice

Generownie GCODE dla wielu otworów

#137

Post napisał: bioli68 » 20 sie 2013, 09:53

Chciałbym wygenerować GCode dla takiego stolika
Obrazek

Jest tam ponad 150 otworów, generowanie dla każdego z nich to bardzo żmudna robota. Czy jest np. w HeeksCNC opcja generowania GCode dla grupy? Albo czy jest jakiś darmowy program, który mi wygeneruje te otworki?

Awatar użytkownika

zacharius
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 2560
Rejestracja: 04 paź 2007, 01:32
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#138

Post napisał: zacharius » 20 sie 2013, 09:58

w Cam Bamie zaznaczysz wszystkie klikniesz drill zadasz parametry wiercenia i po krzyku.
jak chcesz podeślij dxfa to ci to pykne tylko jakie głębokości i średnice freza/wiertla
Nie otrzymasz koni wyścigowych krzyżując dwa osły


GumiRobot
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 685
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:51
Lokalizacja: Trójmiasto

#139

Post napisał: GumiRobot » 20 sie 2013, 11:01

na te otworki to G-code z palca się robi :grin: To jest max 30 - 40 linii kodu w zależności od gadatliwości autora


Autor tematu
bioli68
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 65
Posty: 83
Rejestracja: 13 gru 2012, 21:36
Lokalizacja: Myślenice

#140

Post napisał: bioli68 » 23 sie 2013, 15:46

zacharius: w Cam Bamie zaznaczysz wszystkie klikniesz drill zadasz parametry wiercenia i po krzyku.
Dzięki, spróbuje, punkcik leci.
Jak nie poradzę to będę prosił o pomoc.

Jakie parametry ustawiacie dla plexi 5mm?
Będę wiercił wiertłem o średnicy 1mm.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”