Sinumerik 802D. Jak skomunikować z komputerem, kartą pamięci

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
CNC-Fan
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 96
Rejestracja: 12 lis 2013, 20:30
Lokalizacja: Poznań

Sinumerik 802D. Jak skomunikować z komputerem, kartą pamięci

#1

Post napisał: CNC-Fan » 12 lis 2013, 21:04

Witajcie.
Owa maszyna Sinumerik 802D z interface'm Siemensa DFS 2/2 CNC Base Line.

Posiadam kartę PCMCIA z przejściówką na kartę SD. Ktoś pomoże mi jak mogę zgrywać bądź wgrywać programy do tej maszyny.
Podłączałem tą kartę ale maszyna nie reagowałą ani też nie mogłem odszukać nigdzie źródła karty. Czy ktoś mi pomoże.
Chętnie mogę wrzucić zdjęcia jak to całośc wygląda.
Pozdrawiam i proszę o pomoc.
PS jeżeli ktoś dysponuje starym doswym MTS symulatorem to bardzo proszę o podrzucenie. Bądź jakimś innym dobrym symulatorem Tokarki i Frezarki CNC.
Pozdrawiam


Lepiej pytać niż błądzić

Tagi:


Pacyna
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 35
Rejestracja: 03 wrz 2013, 10:46
Lokalizacja: Września

#2

Post napisał: Pacyna » 14 lis 2013, 21:32

Robiłem kiedyś na tokarce z sinumerikiem 802c i my przesyłaliśmy kablem rs232 na zwykły komputer stacjonarny. Na kompie mieliśmy zainstalowany taki pseudoprogramik-kontroler stanu podłączenia, w którym zapalały się diody właściwie od razu po podłączeniu kabla do maszyny. Sygnalizowały one, że połączenie jest ok. Potem był chyba jakiś programik do wysyłania. Wybierało się program, klikało "wyślij", a z drugiej strony trzeba było wcisnąć "odbierz".
Na kartę niestety nie wiem jak to jest, ale powinno to być jeszcze prostsze.


Autor tematu
CNC-Fan
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 96
Rejestracja: 12 lis 2013, 20:30
Lokalizacja: Poznań

#3

Post napisał: CNC-Fan » 14 lis 2013, 22:20

dzięki wielkie. Informacji jak nazywał się ten pseudo programik nie będziesz wiedzieć? A może masz szanse zdobyć te informacje.
przewód rs232 to zwykły analogowy com-com. To wpinałeś się "od tyłu" do konsoli tak?

[ Dodano: 2013-11-14, 22:20 ]
dzięki wielkie. Informacji jak nazywał się ten pseudo programik nie będziesz wiedzieć? A może masz szanse zdobyć te informacje.
przewód rs232 to zwykły analogowy com-com. To wpinałeś się "od tyłu" do konsoli tak?
Lepiej pytać niż błądzić


Pacyna
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 35
Rejestracja: 03 wrz 2013, 10:46
Lokalizacja: Września

#4

Post napisał: Pacyna » 15 lis 2013, 15:27

Programik - postaram się dzisiaj dowiedzieć. Kabel tak jak mowisz com-com, ale gniazdko mieliśmy w maszynie (stara tzc) a nie w konsoli. Ale nie wiem czy w konsoli też było, bo nie używaliśmy. Możliwe, że to gniazdko co był w maszynie było po prostu wyciągnięte gdzieś kablem z boku i usytuowane tam gdzie było. Ta tokarka była fabrycznie na sterowaniu numsa i potem przerobiona na sinumerika.


Pacyna
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 35
Rejestracja: 03 wrz 2013, 10:46
Lokalizacja: Września

#5

Post napisał: Pacyna » 16 lis 2013, 16:51

W sumie temat wałkowany na tym forum kilka razy, wystarczyło poszukać. Program to zwykły "winpcin" Jest parę linków na tym forum do ściągnięcia oraz na elektrodzie, ale nie wiem czy aktualny: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic285368.html .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”