Frezarka kolumnowa - konstrukcja skręcana.

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#11

Post napisał: MlKl » 13 gru 2012, 00:35

A w nosie z nieprzychylnymi komentarzami - dawaj fotki :)

A ogólnie - fajnie, że wreszcie przybywać zaczyna tokarek CNC, moja też ma w planach ruchomą głowicę frezującą nad suportem, ino ja pewnie po prostu ją przykręcę na ścianie.



Tagi:


Autor tematu
Zbych07
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 12
Posty: 1479
Rejestracja: 21 cze 2006, 23:26
Lokalizacja: Pruszków

#12

Post napisał: Zbych07 » 13 gru 2012, 01:00

:mrgreen:

Możesz wrzucić fotki na forum ( np w tym wątku ) lub podesłać na priva - chętnie zobaczę.
Gabaryty (długość) mojej możesz sobie wyobrazić :grin: - postanowiłem nie ciąć tych długich profili, a dodatkowo
stałem się właścicielem profilu 180x180 o długości nomen omen :twisted: identycznej jak te dwie 90-ki.
Te profile będą podstawą do której przykręcę prowadnice i śrubę a na wierzchu której staną OUS-y ( łoże jednego OUS-a zostanie niestety :sad: podzielone na dwie części )

Gdyby nie Twoje wsparcie budowa nadal stała by w miejscu.
Gdy brak odpowiedniego zaplecza "Alu-Lego" znacznie ułatwia budowę konstrukcji amatorskiej - bez problemu można wprowadzać zmiany.

Pozdrawiam
Zbyszek :grin:

----
edit

Ooo ... MIKI zajrzał do mojego wątku :grin: Witam.
Jak maszynka powstanie będę musiał wybrać się do Kolegi na korepetycje z Linuxa :mrgreen:

Szkoda, że nie znalazłem czasu żeby się wybrać po kawałek tego "klocka" ze złomowiska.

Pozdrawiam

:grin:

Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#13

Post napisał: MlKl » 13 gru 2012, 03:49

A wpadaj - nie ty pierwszy :) Ogólnie śledzę co ciekawsze wątki, we frezarkach wypowiadam się rzadko, bo jeszcze do własnej jakoś nie dorosłem. Właściwie gratów mam dość na taką biurkową, delikatną, ino mokrego Chińczyka dokupić, i można rzeźbić. Ale jakoś na razie nie mam weny.

Awatar użytkownika

dudis69
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1418
Rejestracja: 15 lis 2010, 20:18
Lokalizacja: okolice

#14

Post napisał: dudis69 » 13 gru 2012, 05:04

Zbych07 pisze:Szkoda, że nie znalazłem czasu żeby się wybrać po kawałek tego "klocka" ze złomowiska.
Ostatnio jak byłem to jeszcze leżał ok. 4m dł., chyba że to nie ten sam klocek, nie to miejsce
i czas... :wink:
I całkiem przyzwoite prowadnice leża u "szefa" w kanciapie, ale go nigdy nie ma ,więc ciężko się dogadać. Przy okazji może MIKI pomógłby ogarnąć ten temat... :wink:
Zbych07 pisze:Możliwość szybkiego rozebrania / przebudowy to spora zaleta "aluminiowych klocków"
Nawet kitajce docenili tę zlete, zabaweczka za 200$, ale sprytna: http://product.madeinchina.com/wholesal ... 2646.shtml
Pozdrawiam Sławek



Autor tematu
Zbych07
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 12
Posty: 1479
Rejestracja: 21 cze 2006, 23:26
Lokalizacja: Pruszków

#15

Post napisał: Zbych07 » 13 gru 2012, 06:31

"Klocek" pewnie ten sam. Chętnie bym kupił 1,5 - 2 m -ale dla mnie to spore wyzwanie organizacyjne a czasu wolnego bardzo mało.
Mały luz czasowy pojawi się być może po nowym roku :???: .
Ten wspomniany klocek na pewno zapewniłby większą sztywność całości i pozwolił bezstresowo przeciąć na pół największy z moich profili.
Obecna konstrukcja będzie ok 35 cm za długa, ale odcinanie takiego kawałka profilu nie ma chyba większego sensu.

Temat prowadniczek MIKI chyba w interesującym Go zakresie ogarnął przynajmniej tak to wygląda gdy patrzy się na Jego maszynkę. :wink:

Chińska zabaweczka ciekawa, inspirująca :grin: - prawie tak inspirująca jak maszynka MIKI-ego :mrgreen:

Awatar użytkownika

dudis69
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1418
Rejestracja: 15 lis 2010, 20:18
Lokalizacja: okolice

#16

Post napisał: dudis69 » 13 gru 2012, 07:22

Zbych07 pisze:"Klocek"
Temat jak dla mnie otwarty do realizacji, mam transport i lisi ogon pod ręką, tylko nie wiem czy da radę, ktoś :wink: już ciapał tego "klocka", a po obrażeniach widać że nie było łatwo.
Zbych07 pisze:Temat prowadniczek MIKI chyba w interesującym Go zakresie ogarnął
Napisałem że leżą, to może ich braciszki 2szt. po ok. 2m.
Natomiast co mnie zaintrygowało to to, że MIKI napisał iż kupował je na wagę. I tu by się przydała jego delikatna sugestia, choć samo w sobie wszechobecne poplecznictwo w życiu codziennym jest bardzo irytujące :razz:
Pozdrawiam Sławek


Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#17

Post napisał: MlKl » 13 gru 2012, 07:33

Prowadnice w kanciapie wagi są zarezerwowane od wiosny dla mojego znajomego, który ma po nie ze 200 metrów piechotą, ale nie ma czasu po nie pójść. Leży tam również kompletna zetka z tej drukarki - cztery wózki, prowadnice, śruba kulowa. Też czekają, aż się Stefan nad nimi zlituje i zabierze :)

Awatar użytkownika

dudis69
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1418
Rejestracja: 15 lis 2010, 20:18
Lokalizacja: okolice

#18

Post napisał: dudis69 » 13 gru 2012, 07:48

Dobre... :mrgreen:
MlKl, nie ma problemu wracając z zakupów, podjedziemy do Stefana, zostawimy mu..., powiedzmy 0,5m prowadnicy, parę nakrętek, no i może z jeden wózek tak na otarcie łez,
w ramach Mikołaja. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ale to będzie już wymagało Twojej perswazji, a nie delikatnej sugestii. :wink:
Pozdrawiam Sławek



Autor tematu
Zbych07
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 12
Posty: 1479
Rejestracja: 21 cze 2006, 23:26
Lokalizacja: Pruszków

#19

Post napisał: Zbych07 » 06 mar 2013, 16:31

pixes2 pisze:Hmmm. Zbyszku, właśnie uruchomiłem maleństwo dokładnie takie jak Twoja koncepcja... :smile:
Na forum nie prezentowałem w obawie o bardzo nieprzychylne komentarze... :mrgreen:
Moja miniaturka to 350x110x40.
Będę z uwagą śledził postępy.

Pozdrawiam.
Tomek.

Punkcik dałem za... :mrgreen: wspaniałe profile bez których nawet nie mógłbym myśleć o budowie maszynki.

Mam wszystko co potrzeba, od poniedziałku mam też w końcu wolny czas na budowę maszynki :mrgreen: i ....

:cry: mam też od wczoraj lewą rękę w gipsie :cry:

Chyba jakieś fatum zawisło nad tą budową :twisted:

Kierunek w jakim ostatecznie zmierzam to coś na wzór tej maszynki : ---> Link
- w mojej ma być wyższa kolumna ( profil aluminiowy 180x180 ).

Obrazek

ma być :???:
Na razie jest kolejny poślizg 1 - 1,5 miesiąca :sad: - bo jedną ręką to se można... :o

:wink:


The Heretic
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 18 kwie 2012, 11:33
Lokalizacja: Nużewo

#20

Post napisał: The Heretic » 18 mar 2013, 12:46

A skąd taki byczy profil brałeś? Jaki mniej więcej koszt takiej zabawy?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”