Troszkę większy brat tekstolitowej ze stałą bramą

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

bh91
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 894
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:00
Lokalizacja: Radom

#31

Post napisał: bh91 » 02 lip 2013, 00:51

Jak byś taki filtr dodatkowy znalazł to chętnie odkupię :D aczkolwiek konstruuję już swój.

U mnie mdf nie zawsze się zda bo będę chłodził emulsją :)



Tagi:

Awatar użytkownika

Autor tematu
niko65
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 12
Posty: 430
Rejestracja: 27 lut 2009, 00:05
Lokalizacja: Stary Sącz

#32

Post napisał: niko65 » 02 lip 2013, 22:53

Testy wypadły dość pomyślnie może szału nie było bo i tak robiłem to na partyzanta dociskając jedną ręką rurę od odkurzacza a drugą sprawdzałem czy da się przesunąć materiał z jednej sekcji - nie dało rady.

Czas na pompę celuje coś o mocy koło 1kW - bh91 możesz coś pod powiedzieć ile ty używasz l/h?

U mnie chłodziwo leje się strumieniami więc mdf na pewno nie przejdzie. Z tego co się dowiedziałem łopatki w pompie są na tyle pasownie zrobione że delikatny nalot od wilgoci potrafi ją unieruchomić.

Powoli szukam już innego materiału jedno ważne spostrzeżenie główne kanały powietrza do wężyków za duże na pewno nie zaszkodzą : )


bh91
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 894
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:00
Lokalizacja: Radom

#33

Post napisał: bh91 » 03 lip 2013, 02:09

Moja pompa ma 1,5kW ale jaki przepływ - nie powiem bo tabliczka jest zasłonięta kondensatorami rozruchowymi - jest to pompa siemens - elmo-G.

Mi mówili, że pompa bocznokanałowa łapie i wypluwa wszystko jak leci - próbowałem z kulkami papierowymi i fakt wylatywały elegancko. Ale wilgoć a już potok cieczy nie będzie chyba korzystny. Może pomyliło Ci się z pompą łopatkową - też podciśnieniowa i tą można zaciąć bez problemu.
Daje lina na wszelki wypadek


odstojnik raczej niezbędny będzie - mam jakąś koncepcje w głowie ale puki co jeszcze nie zabierałem się poważnie za to. Bez chłodziwa można dać przekładkę z MDFu i on będzie naturalnym filtrem. Ale obróbka alu bez chłodzenia to już cienizna :wink:

Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”