Maszynka

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

Autor tematu
Rayford
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 119
Posty: 846
Rejestracja: 03 paź 2006, 20:45
Lokalizacja: Gołdap

#361

Post napisał: Rayford » 31 lip 2007, 11:40

Po takim numerze ja nie wpuszczę nikogo z kamerą,aparatem do warsztatu :P bo potem to może się znaleźć na www :mrgreen: bez zgody..
było widać więcej rupieciów ale powycinał.

Lubie taki nie ład i lubię porządek ale w nieładzie zawsze znajdę to czgo szukam a jak jest porządek i czegoś potrzebuję zajrzę w miejsce w którym powinno to być a nie ma to już nigdzie nie znajdę muszę jechać i kupić :)

[ Dodano: 2007-07-31, 11:44 ]
Kolega lata na silniczku BLDC?
To jest zwykły szczotkowiec 400 z przekładnią 3:1 śmigło składane 10.5



Tagi:

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 39
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#362

Post napisał: gmaro » 21 sie 2007, 06:55

Co tam słychać z maszynką dalej ? Może już nowa powstała?
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]


Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 49
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#363

Post napisał: Leoo » 21 sie 2007, 08:43

Rayford pisze:To jest zwykły szczotkowiec 400 z przekładnią 3:1 śmigło składane 10.5
Mam trochę mniejszy samolocik z depronu. Latałem na silniczku 300 z podobną przekładnią i regulatorem o wadze 0,8g (własnej konstrukcji). Ostatnio kupiłem regulator BLDC i trochę magnesów - będę przewijał silnik od CD. Podobno można powisieć na śmigle.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Rayford
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 119
Posty: 846
Rejestracja: 03 paź 2006, 20:45
Lokalizacja: Gołdap

#364

Post napisał: Rayford » 21 sie 2007, 10:16

Chłopaki mam problem. maszynka wariuje, oś Z samoistnie zmienia swoje wytyczne i pytanie brzmi gdzie mam dopatrywać się usterki, czy szukać problemu w złączch czy w elektronice coś się dzieje. czy może gdzies jesze innego ?

Najczęściej nieoczekiwanie oś nie unosi się po wykonaniu frezunku i tak odjeżdza niszcząc materiał i frezy :(

Awatar użytkownika

termit_tm
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 11
Posty: 702
Rejestracja: 01 lis 2005, 20:02
Lokalizacja: Leszno

#365

Post napisał: termit_tm » 21 sie 2007, 10:56

a gdy bawisz się z klawiatury to też zdarza się ze Z nie zadziała ? jeśli nie to możliwe że coś z g-kodem ?


Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 49
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#366

Post napisał: Leoo » 21 sie 2007, 11:10

Rayford pisze:Najczęściej nieoczekiwanie oś nie unosi się po wykonaniu frezunku i tak odjeżdza niszcząc materiał i frezy
Zdemontuj silnik i sprawdź, kręcąć śrubą ręcznie, czy przyczyna nie leży po stronie mechaniki lub zanieczyszczeń.

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 39
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#367

Post napisał: gmaro » 21 sie 2007, 12:12

Rayford pisze:Najczęściej nieoczekiwanie oś nie unosi się po wykonaniu frezunku i tak odjeżdza niszcząc materiał i frezy :(
Mi też zdarzyło się to parę razy ale przyczyna leżała po stronie programu ( g-kod był źle przygotowany ) czy ten objaw jest w każdym g-kodzie jaki przygotujesz?
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]

Awatar użytkownika

Autor tematu
Rayford
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 119
Posty: 846
Rejestracja: 03 paź 2006, 20:45
Lokalizacja: Gołdap

#368

Post napisał: Rayford » 21 sie 2007, 13:26

gmaro pisze:Mi też zdarzyło się to parę razy ale przyczyna leżała po stronie programu
Problem w tym ze kod ułożony do produkcji seryjnej działał bez zarzutu cały czas a tu nagle przy kolejnych elementach kraksa
Leoo pisze:Zdemontuj silnik i sprawdź, kręcąć śrubą ręcznie, czy przyczyna nie leży po stronie mechaniki lub zanieczyszczeń.
Oczywiście sprawdzę wszystko po kolei
a gdy bawisz się z klawiatury to też zdarza się ze Z nie zadziała ? jeśli nie to możliwe że coś z g-kodem ?
Właśnie przy odpaleniu maszyny na początku sterowanie z klawiatury objawia sie że maszyna dziwnie się zachowuje ale zaraz stabilizuje się i działa poprawnie do chwili dezercji osi Z

[ Dodano: 2007-08-21, 16:14 ]
Leoo pisze:Ostatnio kupiłem regulator BLDC i trochę magnesów - będę przewijał silnik od CD. Podobno można powisieć na śmigle.
Z przewijaniem silniczków jestem na "ty" dołączam zdjęcie pierwszego silniczka jaki zrobiłem sam, silniczek warzy 21g ciągałem nim depromowca LazyBee na śmigiełku 8x4, samolocik startował pionowo i takie prętkości osiągał, że połamał mi samolocik w powietrzu a konkretnie od nadmiernego przeciążenia złamał się płat w pół i spadł jak kamień

wracając do silniczków to postanowiłem uruchomić produkcję ich, nawet zrobiłem przyrządy do robienia większych wytłoczek aby można było wkleić grubsze magnesy i wszystko na łożyskach kulkowych, ale natrafiłem na te forum i zaczął się szoł z cnc i wszystko poszło na bok :)
Załączniki
Bezszczotkowiec.JPG
Bezszczotkowiec.JPG (62.96 KiB) Przejrzano 454 razy


Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 49
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#369

Post napisał: Leoo » 21 sie 2007, 17:55

Rayford pisze:wracając do silniczków to postanowiłem uruchomić produkcję ich, nawet zrobiłem przyrządy do robienia większych wytłoczek aby można było wkleić grubsze magnesy i wszystko na łożyskach kulkowych, ale natrafiłem na te forum i zaczął się szoł z cnc i wszystko poszło na bok
Nic straconego. Wszyscy przesiadają się na BLDC, do tego tanieją magnesy i regulatory.
Dziwię się jedynie, że Kolega nie pokusił się o wykonanie wrzeciona BLDC. Było by znacznie ciszej i wększy moment na mniejszych obrotach.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Rayford
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 119
Posty: 846
Rejestracja: 03 paź 2006, 20:45
Lokalizacja: Gołdap

#370

Post napisał: Rayford » 22 sie 2007, 06:14

Leoo pisze:Nic straconego. Wszyscy przesiadają się na BLDC, do tego tanieją magnesy i regulatory.
Kilka silników samoróbek wykonałem tak z ciekawości, generalnie używam fabrycznych bezszczotek, mam przeróżne marki i nie które maja naprawdę dobre osiągi.

Co to za nazwa BLDC lub skrót nigdy z taka nazwą się nie zetknąłem?
Leoo pisze:Dziwię się jedynie, że Kolega nie pokusił się o wykonanie wrzeciona BLDC. Było by znacznie ciszej i wększy moment na mniejszych obrotach.
A jak maiłaby wyglądać taki silnik, może jakiś rysunek ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”