Frezarka manualna - przeróbka na jedna faze

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

Autor tematu
pasierbo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 18
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2008, 23:24
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#61

Post napisał: pasierbo » 13 sie 2012, 21:33

Okazało się że wygrzebanie jej nie byłoby wcale trudne ale jednak zostawię ja na swoim miejscu podłącze sie tylko pod jej wyjście.
Obrazek
Myślałem że do króćca wkręcę coś z festo i przez wężyk ale jakis dziwny polski gwint tam jest. Musze to wykręcić całkiem i zbadać.
Schemat smarowania o którym wspominałem:
Obrazek
Prosta przeróbka napędu głównego będzie wyglądała mniej więcej tak:
Obrazek
Silnik 3kW zawieszony na dwóch płaskownikach. Napęd przekazany przez podwójny pas klinowy.
A to fotka koła pasowego przysłanego przez kochane allegro. Ono zawsze mnie zaskoczy:
Obrazek
Było za dużo stoczone i przy przeciąganiu rowka pękło. ta rdza w kąciku to jest pękniecie i widac to pod swiatło. rowek wyszedł jak widać. Nie wiem jak można takie coś ludziom wysyłać. Koles ma wysłać nowe.
Posuwy już działają jak trzeba przez falownik. Dołożę jeszcze potencjometr do zwalniania i przyspieszania 0-150%. W robocie na CNC często używam tego pokrętełka to i tu pewnie sie przyda.
Teraz największy dylemat. Który falownik wybrać. LG 3kW za 860pln http://allegro.pl/falownik-lg-ls-sv022i ... 77799.html czy POWTRAN 4kW stówę droższy http://allegro.pl/falownik-wektorowy-po ... 55589.html. Silnik mam 3kW 11,6A. Falownik LG daje 12A. Byłoby akurat tylko czy przy tych 12A to jeszcze można przeciążać do 150%? czy to jest absolutny max dla falownika? Za LG przemawia sprawdzona marka i 2 lata gwarancji. Powtran za to daje w razie czego możliwość założenia większego silnika. Doradźcie coś jak możecie bo jak nie będzie uwag to jutro chyba kupie tego LG.



Tagi:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”