Stalowa spawana, pole 450x300x230, stała brama

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
Ciowiec
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 315
Rejestracja: 03 wrz 2006, 13:50
Lokalizacja: polska

#11

Post napisał: Ciowiec » 16 maja 2012, 20:40

Niestety nie mam na razie żadnych filmików - maszynka chwilowo jest w przeglądzie i czeka na nowe miejsce postoju :razz:
Pamiętam tylko, że testowaliśmy ją kiedyś na 15 m/min, ale na słabszych sterownikach :???:

Na obecnych nie było jeszcze prób maksymalnej prędkości, choć myślę, że przy wyprostowanym napięciu sieciowym i maksymalnym prądzie będzie kure*sko szybka:-D

A wcześniej, jeszcze na założonych serwach przy 30 m/min maszynka chciała zeskoczyć z palety, choć była przywiązana do niej pasami...
Ostatnio zmieniony 16 maja 2012, 20:46 przez Ciowiec, łącznie zmieniany 1 raz.



Tagi:


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 6107
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#12

Post napisał: oprawcafotografii » 16 maja 2012, 20:45

Ciowiec pisze:...Jeszcze taka ciekawostka odnośnie sztywności - przy maksymalnie opuszczonej osi Z ,zamocowałem podstawę magnetyczną czujnika do nogi bramy, a sam czujnik przyłożyłem do najniższego punktu zetki - przemieszczenie wyniosło 0,01 przy średnim nacisku palcem, a przy dość silnym nacisku obiema rękami 0,1 mm...

Jak widać wszystko się odkształca - kwestia tylko o ile :-D
Troche mnie tym zmartwiles - planuje kolejna maszynka na wozkach
wlasnie ze wzgledu na sztywnosc dluzszej Z-ki... Mam nadzieje, ze wyginaja
Ci sie slabe profile a nie wozki ;-)

Ktorej klasy dokladnosci masz wozki i jakie naprezenie jesli nie tajemnica?

Jakbys byl bardzo niezadowolony z wrzeciona i chcial je sprzedac to daj znac -
mysle o czyms szybszym niz 24.ooo/min do aluminium...

Jakub


Autor tematu
Ciowiec
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 315
Rejestracja: 03 wrz 2006, 13:50
Lokalizacja: polska

#13

Post napisał: Ciowiec » 16 maja 2012, 20:56

długość prowadnic Zetki - 480 mm, grubość blachy Z 25 mm plus wysokość prowadnic 32 mm...
Myślę, że to odkształcenie to sprawka głównie prowadnic razem z wózkami - co prawda są w pierwszej klasie napięcia wstępnego, ale były kupione jako używki - nie wiadomo gdzie, w jakich warunkach przy jakim smarowaniu i ile km przejechały :wink:

Udział profili nóg bramy ( a jest to kawał żelastwa - profil 80x160x8) w tym odkształceniu jest mały - mają one wielokrotnie większy wskaźnik wytrzymałości na zginanie niż zetka. Jakiś tam, też niewielki udział ma skręcana belka osi X....a wystarczy, że wózki( a ściślej bieżnie wózków i prowadnic oraz kulki) X ugną się o mikrometr, wózki Z też tylko o mikrometr, co w efekcie na długiej Zetce daje setki i dychy...

Jak chcesz mieć naprawdę konkretną maszynę, to układ ze stolikiem X/Y i Zetką na kolumnie powinien być sztywniejszy(ze względu na odkształcenia pochodzące od wózków) :mrgreen:

Alternatywą dla kulek są jeszcze prowadnice wałeczkowe, ale chyba cena jest poza zasięgiem ...

A jeśli chodzi o sprzedaż wrzeciona, to nie jest moja maszynka - ja tylko projektowałem mechanikę, pomagałem w wykonaniu i od czasu do czasu ją użytkowałem :-P

Awatar użytkownika

AOLEK
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 376
Rejestracja: 17 lip 2011, 20:27
Lokalizacja: Świdnica

#14

Post napisał: AOLEK » 08 paź 2012, 09:06

Cały temat przeczytałem a filmiku niema :mad:
SPRZEDAM dwie nakrętki kulowe 20x5 więcej w dziale GIEŁDA !


Tomek11
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 140
Rejestracja: 30 lip 2013, 15:13
Lokalizacja: Dolny Śląsk

#15

Post napisał: Tomek11 » 30 lip 2013, 15:19

zdjęć nie widzę (może to problem u mnie) ale chciałem dopytać o prowadnice. Z czego są zrobione - z jakiego materiału ?
Tomek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”