Frezarka pozioma - faza projektu

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Dudi1203
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2009, 18:42
Lokalizacja: Pabianice

#31

Post napisał: Dudi1203 » 20 mar 2012, 23:05

Alu tez sie da (pomijam sprawe parametrów frezowania - to były początki), rozwiercałem silnik pod większy cylinder.



Tagi:


czort
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 346
Rejestracja: 06 lut 2006, 12:08
Lokalizacja: kraków

#32

Post napisał: czort » 20 mar 2012, 23:23

Nie wiem, dlaczego Kolega ursus_arctos tak się wymawia przy dobrym pomyśle, jak by na to nie patrzeć praca została wykonana . :wink: . Układ poziomy może mieć kilka wariantów i, by maksymalnie wykorzystać zalety, wypadałoby powiedzieć, dlaczego koniecznie ma być on poziomy. Na przykład jeżeli Kolega chce obrabiać większe elementy z boku, to warto by zastosować wariant, w którym stół w ogóle się nie rusza albo jedynie się obraca (można wtedy to osadzić podobnie jak proponował Kolega wyżej na betonowym bodaj klocu, z tą jednak zaletą, ze nie ma tu zmiennej w postaci masy przedmiotu obrabianego, a masę narzędzia można pominąć ). Na takiej maszynie dość przyjemnie obrabia się wszelkiego rodzaju "klocki " (np korpusy pomp czy tego typu rzeczy ) co jednak wyklucza się nieco z tymi konkretnymi propozycjami wrzecion.
Klasyczny przykład centrum cnc poziomego:


beyma
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 46
Rejestracja: 10 sty 2013, 14:39
Lokalizacja: Polska

#33

Post napisał: beyma » 17 gru 2015, 19:53

Witam

Podepnę się pod temat. Zbudowałem wiertarko frezarkę na wałkach fi12 jednak to był mój błąd. Zamierzam wymienić na wałki fi20. Moje pytanie jest takie czy kupić podparte czy zwykłe?
Pole robocze to Z-20cm X-15cm Y-20cm
Obecnie da się frezować w aluminium ale maszynka wpada w wibracje przez luzy i uginanie się wałków.


elmo02
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 128
Rejestracja: 13 lut 2013, 23:17
Lokalizacja: Plock

#34

Post napisał: elmo02 » 17 gru 2015, 22:32

Witam, nie wiem czy jeszcze aktualne co do obliczeń silników krokowych ale na pewno to się przyda http://wm.pollub.pl/files/65/attachment ... rubowe.pdf tu wszystko jest możesz sobie spokojnie obliczyć łopatologicznie wszystko od początku po kolei, jeżeli coś nie jasne to pomogę, można iść na skróty zajrzeć do wykresu sprawności przy danych współczynnikach tarcia odczytać sprawności i z równania na pracę przeliczyć myślę że błą wahał by się w okolicy z 15%.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”