frezarka z ruchomą bramą 2000x1000x180 - prośba o uwagi

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

Majosa
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 12
Posty: 24
Rejestracja: 27 paź 2005, 18:22
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#51

Post napisał: Majosa » 05 paź 2011, 22:17

Listwę zębatą w tym przypadku można, a raczej powinno się przykręcić bokiem do profilu, zębami do góry (lub w dół), a nie w bok. Raz - powierzchnię przylgową można obrobić, żeby wyprowadzić płaszczyznę, dwa - można wykonać delikatną kieszeń, której pozioma płaszczyzna (bardzo symboliczna, ale zawsze) będzie stanowiła bazę do ustawiania zębnic, trzy - koła będą pracować w takiej płaszczyźnie, że będzie dało się je spiąć wałkiem. Tyko trzeba będzie o mocnijszym silniku chyba pomyśleć. Takim ze 4,5 Nm... A tak a propos dokładności ustawiania listew zębatych... Ja się będę niebawem borykał z zestawieniem 15 metrowej zębnicy z metrowych kawałków Gudela... Aż sam jestem ciekaw, jak mi pójdzie... Generalnie koncepcja wydaje mi się słuszna, ale życie pewnie, jak zwykle, zweryfikuje mój pomysł. :roll: :razz: :wink:



Tagi:


Autor tematu
mariuszk
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 8
Posty: 20
Rejestracja: 05 maja 2010, 08:56
Lokalizacja: Kraków

#52

Post napisał: mariuszk » 17 paź 2011, 16:37

Wątek chwilowo zawieszony - uznałem, że budowa takiej frezarki w tym momencie mnie trochę przerasta. Na początek kupiłem Bernardo KF 25 Top i zamierzam ją skomputeryzować. Będzie służyła do obróbki metalu. A ploter w przyszłości - tylko do drewna i ewentualnie cięcia cienkich blach.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”