Budowa frezarki cnc konstrukcji stalowej

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
piotrekrob
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 13 gru 2006, 17:27
Lokalizacja: Zabrze

Budowa frezarki cnc konstrukcji stalowej

#1

Post napisał: piotrekrob » 14 lut 2011, 21:11

Witam wszystkich
Zamierzam zbudować frezarkę cnc oczywiście ze stali i w skrócie postaram się opisać przyszłą budowę mojej maszyny.
Frezarka będzie na płycie stalowej 1500mm X 600 mm X 25 mm ostatecznie przefrezowanej jednostronnie, na płycie będą przykręcone prowadnice liniowe o długości stołu na których będzie poruszała się brama czyli frezarka z nieruchomym stołem,oczywiście wszystko napędzane 3 silnikami krokowymi za pośrednictwem śrub kulowych jako wrzeciono prawdopodobnie KRESS 1050 i teraz zwracam się z prośbą o udzielanie mi kilku ważnych rad:
1.Jakie zastosować prowadnice liniowe
2.Jakie silniki krokowe(moc,ilość kroków na 1 obrót)
3.Jaki zastosować sterownik do silników bo znalazłem nawet za 2500 zł
4.Może macie namiary na podzespoły w dobrych cenach

Frezarka będzie miała pracować w 99 procentach w bardzo miękkich materiałach ale też przewiduję pracę w miękkiej stali.

Dziękuję za pomoc



Tagi:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8457
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#2

Post napisał: bartuss1 » 15 lut 2011, 00:06

zielony widze jestes
bardzo miekkie materialy to znaczy co ? drewno czy metal ?
jak śrubki toczne to wystarczą i silniki 1,89 Nm 4,2A, ilośc krokow wyjdzie przez podzial sterownika np M542 albo jakieś badziewniejsze z taaakimi kalafiorami
zajrzyj do sklepiku akcesoria.cnc.info.pl tam sa dobre ceny w stodunku do JAKOŚCI - celowo napisalem duzymi literami, bo jeżeli chcesz obrabiać coś dokaldnie i długo, to podzespoly musża być dobrej jakości a nie bylejakości.
płyta stalowa szlifowana może byc dośc droga jesli zamierzasz frezowac np samo drewienko, a frez musi zejśc do samej plyty - czyli tam gdzie jest stól.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”