Ciekawa i nie drogie propozycja frezarki do metalu???

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
euro.sm
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 105
Rejestracja: 27 lut 2010, 14:32
Lokalizacja: Grójec

Ciekawa i nie drogie propozycja frezarki do metalu???

#1

Post napisał: euro.sm » 22 sty 2011, 19:05

Witam.

Panowie napisałem wniosek do wielce wszech panującej nam "Uni Ełropejskiej".

Mam plan na wspaniałe przedsięwzięcie, w sumie i tak dotacja, jeśli takową bym dostał, w całości pójdzie na nowe przedsięwzięcie. Mam tam pewną kwotę na narzędzia. Mam pewną pule narzędzi niezbędnych ale mam też nadzieje że coś więcej uda się zdobyć.

Rozważam tokarkę np. NUTOOL 550 ale zastanawiam się też nad jakąś frezarką.

Moje pytanie brzmi. Jaka frezarka stołowa jest godna polecenia. Oczywiście wiem że są potwory super wypaśne. Ale mi chodzi o rozwiązania nie rujnujące budżetu.

Dla przykładu o co mi chodzi wklejam link dość szczerze mówiąc chyba śmiesznej propozycjo... Silnik 260wat...

http://allegro.pl/frezarka-do-metalu-ce ... 50542.html

Co jest warte uwagi? Może nowe może używane trzeba wyczaić.


www.rowinger.com - zadanie na dziś

Pozdrawiam
Maciek

Tagi:


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 16187
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#2

Post napisał: kamar » 22 sty 2011, 19:15

Jeśli toto nazywa się centrum frezujące to pora umierać. :)
A tak poważnie to jest zabaweczka do piwnicy majsterkowicza. Przy mocy rzeczywistej 0.2 kW
co możesz zrobić.


Autor tematu
euro.sm
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 105
Rejestracja: 27 lut 2010, 14:32
Lokalizacja: Grójec

#3

Post napisał: euro.sm » 22 sty 2011, 19:19

Przecież mówie że to śmieszna propozycja :mrgreen:

Wstawiłem tylko po to żeby było wiadomo że takie coś mnie interesuje. Nie jakieś poziome, dolne itd. Chodzi o taką wiertarkę stołową tylko ze frezarkę :p
www.rowinger.com - zadanie na dziś

Pozdrawiam
Maciek


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 16187
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#4

Post napisał: kamar » 22 sty 2011, 20:25

Obawiam się ze taka dobra stołowa frezareczka może być sporo droższa od małej stojącej narzedziówki. Pogląd na koszty masz tu https://www.cnc.info.pl/topics60/chyba- ... t24036.htm


Autor tematu
euro.sm
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 105
Rejestracja: 27 lut 2010, 14:32
Lokalizacja: Grójec

#5

Post napisał: euro.sm » 22 sty 2011, 20:36

Tak czytałem ten temat... Cena jest nie do zaakceptowania bo z tego co wywnioskowałem to koszt takiej maszyny "SOTE" to około 6k zł.... Przekracza budżet.

Sądzę że jedyna na co mogę liczyć to coś takiego

http://www.kma-metal.pl/53,pl_frezarko- ... kf-20.html

Tylko ile to jest warte? Czy cokolwiek?
www.rowinger.com - zadanie na dziś

Pozdrawiam
Maciek


KuchateK
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 46
Rejestracja: 27 paź 2006, 21:02
Lokalizacja: NY, USA

#6

Post napisał: KuchateK » 22 sty 2011, 20:49

To popularne w USA najtańsze chińskie X1. Niestety bliżej temu do wiertarki jak frezarki, wiec bardzo szybko ludzie zaczęli kupować niewiele droższe X2 (chyba X1 już się nie da kupić w USA na miejscu). Choć X2 chyba w Polsce jest trudno dostępna.

Tu masz porównanie wielkości:


Na X2 można sporo zrobić, zwłaszcza po paru modach (typu usztywnienie kolumny).

Przeglądnij tą stronę hossmachine.info. Dużo filmów z przerobiona do granic przyzwoitości X2. Dużo na temat tych maszyn znajdziesz na cnczone.com.

Następny krok w górę, to X3.
Tu masz X1 vs X3:

Jak widać sporo więcej maszyny.

X3 w USA kosztuje ~2x tyle co X2 i ~3x tyle co X1 :!: Biorąc pod uwagę cenę tego X1, które wkleiłeś i cenę X3 poniżej bardzo mocno byś za nie przepłacił.
http://allegro.pl/frezarka-wiertarka-x3 ... 88974.html

X3 to również bardzo popularna maszyna. Można znaleźć wiele modów, konwersji na CNC, części i usprawnień z gotowymi rysunkami i zdjęciami. Ludzie cuda na tym robią.

Pamiętaj, oszczędny płaci dwa razy :mrgreen:

Edit: To co wkleiłeś powyżej to właśnie X2. Znacznie lepszy wybór, a cena praktycznie ta sama.

Taig jest chyba nieco przereklamowany. To tez sporo delikatniejsza maszyna jak X2. Chyba nawet mniejsza jak X1. IMHO nie warto.

Awatar użytkownika

FDSA
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 678
Rejestracja: 26 gru 2010, 18:38
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

#7

Post napisał: FDSA » 22 sty 2011, 21:24

A ja bym powiedział ze wszytko zależy co masz ochotę na tym robić. Jeśli chcesz frezować sobie od czasu do czasu i to nie najtwardsze materiały to myślę że będzie ok :) Pomimo tego że prawdą jest że najlepsze to jest centrum obróbcze za dwie "bańki" i pewnie niejedną taką opinie usłyszysz to po coś takie maszyny są tworzone - być może włąśnie taka maszyna jest dla ciebie.

W mojej opinii przemyśl co będziesz tym frezował, jak często i wtedy pytaj konkretna radę. Jeśli to jest "zapchajdziura" na wydanie unijnej kasy to określ sobie maksymalną kwotę i wtedy zapytaj o radę :)

Pozdrawiam
FDSA


jarekk
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1701
Rejestracja: 17 mar 2006, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk

#8

Post napisał: jarekk » 22 sty 2011, 21:45

No wiesz, ja prawie kupiłem super X3.
http://www.mini-lathe.com/X3_mill/Sx3rvw/SX3-4.htm

Ale znalazłem przywiezioną z Niemiec tajwańską wiertarko - frezarkę. Co prawda 10-cio letnią, ale dużo lepszą. Dałem stół do przeszlifowania i dołożyłem falownik.
Poszukaj - bedąc cierpliwym coś znajdziesz.


Autor tematu
euro.sm
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 105
Rejestracja: 27 lut 2010, 14:32
Lokalizacja: Grójec

#9

Post napisał: euro.sm » 22 sty 2011, 21:59

Ła łiiiii!!! (osz. kur...)



Niesamowite i zarąbiste.... Rozumiem ze to jest X2? Jakie hasła wywoławcze dla googla zastosować żeby znaleść?


To jest niesamowite, patrze przez pryzmat tego co ja chciałbym robić. Zawsze zastanawiałem się jak bym to zrobił na tokarce, ale nie miałem klarownego rozwiązania. A teraz właśnie miałem przed oczami dokładny proces produkcyjny moich rolek, gniazd itp.
FDSA pisze:W mojej opinii przemyśl co będziesz tym frezował, jak często i wtedy pytaj konkretna radę. Jeśli to jest "zapchajdziura" na wydanie unijnej kasy
Nie jest tak jak mówisz... W mojej przyszłej firmie będę miał troszkę frezowania i toczenia jakiejś drobnicy głównie w aluminium. Mogę oczywiście to zlecać ale wolał bym inwestować w coś na stałe. Nauczyć się tego i owego. Nie wiem jak często będę tego używał, na pewno troszkę pracy się dla takiej maszynki znajdzie, jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli to maszyna może pracować sporo. Ale jak bym był pewien to bym kupił potwora za 25k zł i już, ale pewności nie ma więc powoli najpierw coś manualnego a potem dopiero może elektryfikacja itd...
www.rowinger.com - zadanie na dziś

Pozdrawiam
Maciek

Awatar użytkownika

M 52
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 420
Rejestracja: 29 gru 2007, 21:01
Lokalizacja: Warszawa

#10

Post napisał: M 52 » 22 sty 2011, 22:06

euro.sm pisze:Przecież mówie że to śmieszna propozycja :mrgreen:

Wstawiłem tylko po to żeby było wiadomo że takie coś mnie interesuje. Nie jakieś poziome, dolne itd. Chodzi o taką wiertarkę stołową tylko ze frezarkę :p
Jak śmieszna, to się śmiej. A potem poczytaj temat o Zosi. Tam już sporo osób biło pianę, ale jest sporo informacji. Pomimo ograniczeń jakoś da się pracować, a możliwości tych maszyn są podobne.
pozdrawiam
Maciek
miłośnik maszyn parowych i silników GAD

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”