Frezarka do aluminium_konstrukcja spawana

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
Dudi_009
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 13 mar 2009, 20:02
Lokalizacja: Zamość

#11

Post napisał: Dudi_009 » 11 sty 2011, 17:31

po głębszym przemyśleniu chyba pójdę zgodnie z Waszymi radami. zainwestuje w łożyska otwarte w gotowych obudowach no i wałki podparte tylko jeszcze pytanie jakie wałki wybrać o średnicy 25mm czy 20mm? i czy lepiej kupić śrubę 14x4 czy 16x4? no i odnośnie silników idąc za rada poszukałem silników o momencie ok 3Nm i znalazłem takowe na allegro chyba w dobrej cenie bo ok 170zł sztuka tylko ze mają po 8 przewodów i są unipolarne a potrzebuje bipolarnych ponieważ zamierzałem wykonać sterowniki kolegi soki z elektrody i a tamte sterowniki są do silników bipolarnych i teraz nie wiem czy jest możliwość jakiejś kombinacji połączeń aby działały one z tymi sterownikami?



Tagi:

Awatar użytkownika

syntetyczny
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2696
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:33
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#12

Post napisał: syntetyczny » 11 sty 2011, 18:22

sterownik kolegi soki jest do silników unipolarnych.
A sterowniki bipolarne działają z silnikami bipolarnymi i unipolarnymi. Radzę poszukać trochę informacji na forum, na pewno coś się znajdzie.
Kto pyta, nie błądzi. Eppur si muove
Kreatura CNC
Modernizacja plotera megaplot


Autor tematu
Dudi_009
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 13 mar 2009, 20:02
Lokalizacja: Zamość

#13

Post napisał: Dudi_009 » 11 sty 2011, 18:43

no tak mój błąd pomyliłem się chodziło mi głównie o jak te 8 przewodów podłączyć do 6 wyjść sterownika ale to już sobie znajdę. wielkie dzięki za wszystkie rady i jeszcze bym był wdzięczny jakby ktoś mi odpowiedział na pytanie dotyczące tych wałków.


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#14

Post napisał: ezbig » 11 sty 2011, 20:12

Silniki z 8 przewodami mają po prostu wyprowadzone na zewnątrz wszystkie cewki i możesz je łączyć dowolnie jak ci sie podoba. Wszelkie odmiany 4,5,6 przewodowe mają zawsze coś w środku połączone i tym samym pewne ograniczenia w łączeniu.


Autor tematu
Dudi_009
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 13 mar 2009, 20:02
Lokalizacja: Zamość

#15

Post napisał: Dudi_009 » 11 sty 2011, 20:32

dzięki za pomoc :) poszperałem trochę po necie i znalazłem jakieś schematy jak to podłączyć i jeszcze rozebrałem sobie jakiś silniczek co miałem w domu z 6 przewodami ale w środku są tak jak mówisz połączone. a wracając do wałków to wystarczą wałki podparte fi20?


FalconPunch
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 06 sie 2009, 11:55
Lokalizacja: Gliwice

#16

Post napisał: FalconPunch » 12 sty 2011, 12:18

W poście Kolega Zbych07 zamieścił zdjęcia zawierające oprawy łożyskowe (zdj. nr 2). Znacie kogoś, kto robi takie na zamówienie ? Jakie są orientacyjne koszty wykonania takiej oprawy ? Tam gdzie się da, zastosuję łożyska samonastawne w oprawach kołnierzowych, ale w pozostałych przypadkach muszę użyć kombinowanych. Z góry dziękuję za informacje.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”