Frezarka do kamienia

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 7517
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#161

Post napisał: IMPULS3 » 21 mar 2013, 16:25

ZONDAPS,

Co Ty tak bronisz Jama777 ?
Czyżbyś to był Ty z nowym kontem? Jeżeli ktoś zakłada temat i prosi czy korzysta z rad innych to aby to było z kulturą to w razie usunięcia powinien poinformować innych że wynikła taka i taka sytuacja i musi usunąć pewne rzeczy..... A tak nie było więc nie wiem dlaczego taki atak na ludzi którym zwyczajnie się to nie spodobało choć ci nie zauważyłem aby choćby raz obrazili założyciela tematu.



Tagi:

Awatar użytkownika

KAJOS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1302
Rejestracja: 10 gru 2006, 00:22
Lokalizacja: NISKO

#162

Post napisał: KAJOS » 21 mar 2013, 16:27

ZONDAPS pisze:Widz oceni sam.
- zmień forum :wink:
Żeby coś wynaleźć wystarczy odrobina wyobraźni i sterta złomu.

Obrazek


Zbych07
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1479
Rejestracja: 21 cze 2006, 23:26
Lokalizacja: Pruszków

#163

Post napisał: Zbych07 » 22 mar 2013, 08:49

IMPULS3 pisze:ZONDAPS,

Co Ty tak bronisz Jama777 ?
Czyżbyś to był Ty z nowym kontem? Jeżeli ktoś zakłada temat i prosi czy korzysta z rad innych to aby to było z kulturą to w razie usunięcia powinien poinformować innych że wynikła taka i taka sytuacja i musi usunąć pewne rzeczy..... A tak nie było więc nie wiem dlaczego taki atak na ludzi którym zwyczajnie się to nie spodobało choć ci nie zauważyłem aby choćby raz obrazili założyciela tematu.
KAJOS pisze:
ZONDAPS pisze:Widz oceni sam.
- zmień forum :wink:
Panowie spokojnie, bo zaczyna to wyglądać jak:

"Kto nie jest z nami ten jest przeciw nam"

lub nowsze:

"My jesteśmy tu gdzie wtedy, oni tam gdzie Kiedyś stało ZOMO"


To że, Ktoś odważył się wystąpić w roli "adwokata diabła" czyli wyrazić pogląd inny niż poglądy poglądy dominujące, tylko dobrze o Nim świadczy.
Całe pokolenia ludzi walczyły żeby to było możliwe. Zresztą jest to doskonała okazja żeby uświadomić sobie swoje stereotypy,
które ograniczają nasze pole widzenia świata.

Jedną z zasadniczych funkcji każdego forum jest wymiana poglądów, za słowne wyrażenie swoich poglądów nikogo nie wolno karać ( przynajmniej na forum ).
Karani mogą być tylko Ci którzy w sposób czynny łamią ustalone reguły.

ZONDAPS pisze:
Zbych07 pisze:Widzisz ta psychologia to nowy, kolejny logiczny etap życia. W czasie pracy w poprzednim zawodzie miałem dużo kontaktu z ludźmi którzy nagle doświadczyli dużej traumy ( utrata całego dobytku, utrata najbliższych członków rodziny itp. ) Nie miałem stosownej wiedzy żeby im pomóc na gruncie psychologii a szkoda bo taka pomoc bardzo mogła im pomóc.Ale tak wtedy po prostu było, to była zupełnie inna epoka. Postanowiłem to zmienić.
I tu jest Twój problem, podejrzewam, że tak silne przeżycia mogły wypaczyć Twoje postrzegania świata i rzeczywistości. Do tego dochodzi jeszcze amatorska zabawa z psychologią a tu już się robi niebezpiecznie.

Twoje wystąpienia, przypominają mi wystąpienia osób często występujących w codziennym serialu o 19.30. Mówi się dużo, na pierwszy rzut oka mądrze a tak naprawdę nic to nie wnosi. Dla sportu, dla zabawy, dla pieniędzy dla zaspokojenia swoich niezrealizowanych ambicji.

Ponieważ już pokazałeś swoje pobudki i sposób postrzegania świata przez Ciebie, dalsza polemika nie ma sensu. Widz oceni sam.

Cieszę się jedynie, że to nie Ty jesteś moderatorem, bo los ludzi na tym forum piszących inaczej niż Tobie pasuje byłby przesądzony.

Pamiętaj jeszcze o jednym, że za tym wszystkim kryją się ludzie a nie literki i emotikony. Koniec.

"tak silne przeżycia mogły wypaczyć Twoje postrzegania świata i rzeczywistości" - wypaczyć ?
- nikt kto mnie osobiście nigdy mi tego nawet nie zasugerował. Przeżycia te na pewno spowodowały spore zmiany, których nawet wielu mi zazdrości na co ja stwierdzam, że zupełnie niesłusznie bo cena tego jest wysoka.

I tu jest Twój problem - psychologowie i terapeuci , którzy mnie uczą i oceniają moje postępy postrzegają to jako zasób i sugerują,
że powinienem zająć się psychologią traumy - pomoc osobom po przeżyciach traumatycznych. Ja jednak widzę dla siebie inny obszar.

ale... nawet jeśli to Kolega a nie Oni mają rację to dobrze bo moje podejście życiowe jest takie:
" jeśli pojawia się problem, to w trakcie jego rozwiązywania postaraj się jak najwięcej nauczyć",
dlatego gdy zdrówko wykopało mnie z możliwości wykonywania zawodu i wylądowałem na rencie, postanowiłem to wykorzystać i...

"Do tego dochodzi jeszcze amatorska zabawa z psychologią a tu już się robi niebezpiecznie."

Znów stereotyp " skoro przekroczył 50-tkę , a nie jest to jego zawód to z całą pewnością robi to amatorko"

bynajmniej, pomimo swojego wieku odważyłem się zostać studentem jednej z najlepszych w kraju uczelni psychologicznych.
Jestem na trzecim roku i pomimo tego, że do kujonów nigdy nie należałem i nic nie wskazuje żeby to mogło się zmienić ,
mam jedne z najlepszych wyników na roku, czego przyczyny przyznam szczerze nie potrafię określić.
Jestem jednak dopiero na początku nowej drogi - to fakt.

"Cieszę się jedynie, że to nie Ty jesteś moderatorem, bo los ludzi na tym forum piszących inaczej niż Tobie pasuje byłby przesądzony. "
- przesądzony byłby los łamiących reguły Forum - ale też bardzo się cieszę, że nie jestem moderatorem - to trudne, czasochłonne i odpowiedzialne zajęcie.

"Pamiętaj jeszcze o jednym, że za tym wszystkim kryją się ludzie a nie literki i emotikony." - pamiętam.

"Ponieważ już pokazałeś swoje pobudki i sposób postrzegania świata przez Ciebie, dalsza polemika nie ma sensu."
- swój niesamowicie uproszczony sposób postrzegania świata przedstawiliśmy obaj.
Ja też uważam, że dalsza polemika niema sensu - główna przyczyna: to nie to forum.


"Widz oceni sam ' - dokładnie tak.

Pozdrawiam :wink:


KONIEC

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”