Frezarka do kamienia

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 39
Posty: 16186
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#151

Post napisał: kamar » 19 mar 2013, 05:44

Zbych07 pisze:
Tak na czuja obawiam, że stają się własnością publiczną i jedyne czego nie wolno zrobić to wykorzystywać ich do celów komercyjnych, oraz przypisywać sobie ich autorstwa.
:
Pewnie masz racje ale czy warto się kopać z koniem ? Cała ta skrzynka tego nie warta. "Prosił", usunąłeś i dobrze. Kuruj się i do roboty a jak by było trzeba to autorstwem zdjęć mogą się zająć papugi :) Ciekawe czy niby autor ma negatywy :)



Tagi:


Zbych07
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1479
Rejestracja: 21 cze 2006, 23:26
Lokalizacja: Pruszków

#152

Post napisał: Zbych07 » 19 mar 2013, 06:40

kamar pisze:
Zbych07 pisze:
Tak na czuja obawiam, że stają się własnością publiczną i jedyne czego nie wolno zrobić to wykorzystywać ich do celów komercyjnych, oraz przypisywać sobie ich autorstwa.
:
Pewnie masz racje ale czy warto się kopać z koniem ? Cała ta skrzynka tego nie warta. "Prosił", usunąłeś i dobrze. Kuruj się i do roboty a jak by było trzeba to autorstwem zdjęć mogą się zająć papugi :) Ciekawe czy niby autor ma negatywy :)
A może papugi już się tym zajęły ? - np. gdy się okazało, że autor zdjęć nie jest wcale autorem maszynki.

jama777 napisał/a:
"Jak napisałem na forum usunięcie moich postów i zdjęć było spowodowane sprawami osobistymi powstałymi poza forum.
Pragnę dodać, że te sprawy są bardzo poważne."


Wtedy istotnie powyższe słowa nabrałyby zupełnie innego znaczenia :wink: :mrgreen:

OK Kamar, masz rację "autor" :razz: nie zasługuje na to, żeby dłużej się nim :razz: zajmować. :razz: :razz: :razz:

Kuracja potrwa jak przypuszczam jeszcze ok. miesiąca :cry: i .. DO ROBOTY :mrgreen: .
Do mojej, jak ją nazwał jeden z Forumowiczów - "aluminiowej maszyny oblężniczej" :grin:


ZONDAPS
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 25
Rejestracja: 14 paź 2011, 09:20
Lokalizacja: Polska

#153

Post napisał: ZONDAPS » 19 mar 2013, 08:51

Panowie czytam ten temat i jestem przerażony tą sytuacją.

Facet założył temat, pokazał maszynę były ochy i achy.
W pewnym momencie z nieznanych przyczyn usunął swoje zdjęcia i posty.
Napisał jedynie, że z przyczyn osobistych i prosi o wyrozumiałość czy jakoś tak.
I zaczęło się wieszanie psów na gościu. Kolega Zbych07 umieszcza zdjęcia na forum pomimo tego iż facet napisał, że z przyczyn osobistych musiał je usunąć. Mało tego pisze list do Kolegi Zbych07 z prośba o ich usunięcie i dalej pisze o ważnych przyczynach osobistych.

Czy Koledzy nie czują, że gość ma jakiś problem. Może ma rozwód z żoną i chcą mu zabrać maszynę, może zbudował maszynę dla szefa a szef jak zobaczył zdjęcia na forum to zagroził zwolnieniem z pracy a gość nie będzie miał co dzieciom do garka włożyć. Może podpisał dupną umowę na budowę maszyny i nie zauważył punku, że nie może jej upubliczniać co grozi wysoką karą itd itd doróbcie sobie więcej możliwości.

Każdy z nas popełnia w życiu błędy, może on taki popełnił ale to nie powód żeby gościa zlinczować. Kolego Zbych07 jak zauważyłem masz koło pięćdziesiątki trochę przeżyłeś i widziałeś na tym świecie nie jesteś nastolatkiem żądnym aferki a zachowujesz się w sposób dla mnie nie zrozumiały. Ja też mam trochę na karku i wiem, że w życiu jest dużo zaskakujących wydarzeń. Bycie Elitą Forum też do czegoś zobowiązuje. Do mądrości i wyczucia sytuacji a nie podkręcania.

Zauważcie Koledzy, że nawet moderatorzy usuwają swoje zdjęcia i zamykają swoje tematy. Nie widziałem aby ktoś ich z tego powodu linczował.

Facet nikogo na forum nie okradł, nie obraził.
Ludzie trochę wyrozumiałości.
Idą święta czas przemyśleń, spokoju, zadumy i wybaczania.
Może warto jeszcze raz to wszystko przemyśleć bez emocji czego sobie i Wam życzę.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 39
Posty: 16186
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#154

Post napisał: kamar » 19 mar 2013, 20:24

jama777 pisze:Jest Pan na pewno inteligentnym człowiekiem i zdaje sobie sprawę z konsekwencji jakie mogą powstać........

.......... nie zawaham się nawet przez chwilę w podjęciu odpowiednich kroków.
Poparłbym argumenty kolegi gdyby nie powyższe zdania. Kol. Zbych07 ma prawo sie zastanawiać jakie to kroki - CBŚ czy mafia.

Tak sie zastanawiam przy okazji - kol. Jama777 użył gdzieś sformułowania że usunął osobiście zdjęcia z internetu, coś mi sie zdaje ze usunął tylko linki do nich a na serwerze forum wisza sobie dalej. :) Usunięte przez kol. Zbycha007 zresztą tez.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 7517
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#155

Post napisał: IMPULS3 » 19 mar 2013, 23:28

ZONDAPS pisze: Panowie czytam ten temat i jestem przerażony tą sytuacją.

Facet założył temat, pokazał maszynę były ochy i achy.
W pewnym momencie z nieznanych przyczyn usunął swoje zdjęcia i posty.
Inaczej by to wyglądało gdyby podał jakąś sensowną przyczynę a nie że jest żle i usuwam.....
ZONDAPS pisze: Zauważcie Koledzy, że nawet moderatorzy usuwają swoje zdjęcia i zamykają swoje tematy. Nie widziałem aby ktoś ich z tego powodu linczował.
A to chyba tylko Gmaro, jak zauważyłem, ale ten to produkuje takie zabawki zawodowo wiec przyczyny można sie domyśleć....

Co by nie było to fajnie jak ktoś wyjaśni przynajmniej w części o co chodzi, co by mi zależało napisać że ściga mnie jakiś prawnik i muszę usunąć? Nawet gdyby to był blef to może zmieniło by to choć trochę spojrzenie na taki incydent , a tak to taki niesmak pozostaje, szczególnie jak ktoś to robi po kryjomu....


Zbych07
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1479
Rejestracja: 21 cze 2006, 23:26
Lokalizacja: Pruszków

#156

Post napisał: Zbych07 » 20 mar 2013, 02:17

ZONDAPS pisze:Panowie czytam ten temat i jestem przerażony tą sytuacją.
Wszystkim, których ta sytuacja przeraża serdecznie współczuje - skoro coś takiego jest Was w stanie przerazić Wasze życie przypuszczalnie przypomina emocjonalny horror .
ZONDAPS pisze: Facet założył temat, pokazał maszynę były ochy i achy.
W pewnym momencie z nieznanych przyczyn usunął swoje zdjęcia i posty.
Napisał jedynie, że z przyczyn osobistych i prosi o wyrozumiałość czy jakoś tak.
I zaczęło się wieszanie psów na gościu.

Gwoli ścisłości to wielkie halo wywołał Autor zakładając wątek i sukcesywnie umieszczając fotki . Z treści Jego wypowiedzi wynikało że zleży mu na podpowiedziach co należy usprawnić w tej konstrukcji i taką bez interesowną pomoc otrzymał. W chwili gdy dotarł do finału budowy cichutko bez słowa wyjaśnienia usunął fotki i ... swoje posty.
Usunięcie fotek jestem w stanie zrozumieć. Wątek nadal można było czytać co prawda jak książkę pozbawioną ilustracji ale nadal był zachowany logiczny sens. Z chwilą usunięcia postów wątek zaczął przypominać bełkot pijaka - został przez jego założyciela przekształcony w bez wartościowy śmieć.

Pseudo wyjaśnienie pojawiło dopiero gdy Formowicze zaczęli wyrażać swoją frustrację wywołaną zachowaniem założyciela wątku. Sposób w jaki zostało napisane w mojej ocenie miało jedynie na celu zachowanie spójnego obrazu własnego JA. zero sygnału wskazującego że Autor zamieszczanie zrozumiał, że zrobił coś co łamie reguły Forum.
ZONDAPS pisze: Kolega Zbych07 umieszcza zdjęcia na forum pomimo tego iż facet napisał, że z przyczyn osobistych musiał je usunąć.
Ku przestrodze Autora wątku i jego potencjalnych następców, żeby nie trwali w naiwnym przekonaniu, że można coś wrzucić do netu a jak później później coś mi się odwidzi : zaznaczę , nacisnę klawisz Del i po sprawie - wyjątkowo naiwne myślenie.
Masz zamiar coś wrzucić do netu dobrze się zastanów bo z tą chwilą stanie się to publiczną własnością.
ZONDAPS pisze: Mało tego pisze list do Kolegi Zbych07 z prośba o ich usunięcie i dalej pisze o ważnych przyczynach osobistych.
Uściślę,
Cztery fotki umieściłem 2011-09-24, 20:36 list dostałem 2013-03-17, 07:58
po dodaniu na prośbę Forumowiczów , kilku kolejnych fotek.

Czy to była prośba ???
Początek z całą pewnością tak:
"Witam Pana.
Zwracam się do Pana z prośbą o usunięcie zdjęć z wątku:
https://www.cnc.info.pl/to...vt24729,130.htm ...
"

ale koniec z pewnością nie:
" ...jest to bardzo ważna sprawa, na tyle ważna nie nie zawaham się nawet przez chwilę w podjęciu odpowiednich kroków."

Podjęcie odpowiednich kroków ???

Na polu kroków prawnych kiepsko to wygląda - treści zostały upublicznione dobrowolnie przez Autora bez żadnych zastrzeżeń. Na fotkach brak widocznych osób - czyli ochrona wizerunku też odpada :???:

Stosowanie określeń wieloznacznych w poważnych sprawach to błąd .

Puśćmy na chwilę wodze fantazji. :wink:
Przypuśćmy, że w najbliższym czasie zupełnie przypadkiem "coś" mi się stanie, co robię ?
podejmuję stosowne kroki: składam do prokuratury powiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa a jako załącznik otrzymaną "prośbę". Prokuratorzy przynajmniej Ci których znałem w zbiegi okoliczności nie wierzyli. :cry:
ZONDAPS pisze: Czy Koledzy nie czują, że gość ma jakiś problem. Może ma rozwód z żoną i chcą mu zabrać maszynę, może zbudował maszynę dla szefa a szef jak zobaczył zdjęcia na forum to zagroził zwolnieniem z pracy a gość nie będzie miał co dzieciom do garka włożyć. Może podpisał dupną umowę na budowę maszyny i nie zauważył punku, że nie może jej upubliczniać co grozi wysoką karą itd itd doróbcie sobie więcej możliwości.
Może TO, może TAMTO, może .... - brak danych. Rozważnie tej kwestii to futurologia.

ZONDAPS pisze: Każdy z nas popełnia w życiu błędy, może on taki popełnił ale to nie powód żeby gościa zlinczować. Kolego Zbych07 jak zauważyłem masz koło pięćdziesiątki trochę przeżyłeś i widziałeś na tym świecie nie jesteś nastolatkiem żądnym aferki a zachowujesz się w sposób dla mnie nie zrozumiały.


Jeszcze chwileczkę może coś się Koledze jednak wyjaśni :grin:

ZONDAPS pisze: Ja też mam trochę na karku i wiem, że w życiu jest dużo zaskakujących wydarzeń. Bycie Elitą Forum też do czegoś zobowiązuje. Do mądrości i wyczucia sytuacji a nie podkręcania.


BINGO : bycie Elytom :grin: zobowiązuje.

Zobowiązuje między innymi do podejmowania dostępnymi środkami działań zapewniających przestrzeganie reguł, które czynią z tego Forum , najlepszym forum o tej tematyce w naszym kraju.

Tam gdzie kończą się Reguły zaczyna się ... Pruszków - tak przynajmniej twierdzą niektórzy dziennikarze. :grin:

Do czego można wykorzystać wątek który dzięki jednemu forumowiczowi został przekształcony w bezwartościowego śmiecia? Przykro się robi gdy się pomyśli jak będzie wyglądać to Forum gdy np. 25% forumowiczów ze względów osobistych .... :cry:

Można na przykład wskazać obecnym i przyszłym Forumowiczom czego czynić nie należy.
A jeśli jednak musimy !!!, co zrobić i jak zrobić żeby zrobić to dobrze.
ZONDAPS pisze: Zauważcie Koledzy, że nawet moderatorzy usuwają swoje zdjęcia i zamykają swoje tematy. Nie widziałem aby ktoś ich z tego powodu linczował.

Ten temat wyjaśnił już jeden z Forumowiczów nieco powyżej mojego wątku.

ZONDAPS pisze: Facet nikogo na forum nie okradł, nie obraził.


Dwa stereotypy w jednym zdaniu.

1. Człowieka można okraść na wielu poziomach :
- fizycznym: np. skubnąć mu portfel
ale też na wielu poziomach niefizycznych np:
- okraść go z czasu wyrzucając owoc jego pracy do kosza - odebrać mu chęć do pomagania innym.

2. Człowieka można obrazić nie tylko mówiąc ty..... ( pipipipipi ), ( pipipipipipi )
Sądząc z reakcji części forumowiczów niektórych mógł jednak obrazić.

ZONDAPS pisze: Ludzie trochę wyrozumiałości.
Idą święta czas przemyśleń, spokoju, zadumy i wybaczania.
Może warto jeszcze raz to wszystko przemyśleć bez emocji czego sobie i Wam życzę.


Następny stereotyp - wyrozumiałość jest często utożsamiana z biernością ( spokojnym przyzwoleniem ), a działanie z jej brakiem. Wiele badań potwierdzonych empirycznie wykazuje, że to błąd.

Praca z emocjami to obecnie moje drugie ja ( Psychologia Kliniczna ).

Zdrowych, Spokojnych Świąt.

:grin:

Ps. sorki za ewentualne błędy - troszkę późno a miałem bardzo pracowity dzień

Awatar użytkownika

AOLEK
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 376
Rejestracja: 17 lip 2011, 20:27
Lokalizacja: Świdnica

#157

Post napisał: AOLEK » 20 mar 2013, 08:41

Czyli jednym słowem jestem zatym żeby po napisaniu postu po kilku dniach nie było możliwości usunięcia go :)
SPRZEDAM dwie nakrętki kulowe 20x5 więcej w dziale GIEŁDA !


ZONDAPS
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 25
Rejestracja: 14 paź 2011, 09:20
Lokalizacja: Polska

#158

Post napisał: ZONDAPS » 20 mar 2013, 08:49

Zbych07 pisze:ZONDAPS napisał/a:
Panowie czytam ten temat i jestem przerażony tą sytuacją.


Wszystkim, których ta sytuacja przeraża serdecznie współczuje - skoro coś takiego jest Was w stanie przerazić Wasze życie przypuszczalnie przypomina emocjonalny horror .

Kolego wyhamuj, bo zaczynasz się zapędzać i nastawać na osoby, którym się to nie podoba co robisz. Nie wszyscy wyrażają swoje opinie na forum, bo chcą uniknąć takich przytyków.


Napisz otwarcie, że szlag Cię trafił, że gość napisał że podejmie inne środki.
I ciekawość Cię zżera dlaczego dlaczego usunął zdjęcia.
A podejrzewam, że tak napisał bo wcześniej, kiedy wyjaśniał sytuację to go olałeś ściekiem prostym i umieściłeś zdjęcia. A teraz to Ty zaczynasz fantazjować, że jeżeli coś Ci się stanie.
Z tego co widzę to Ty pochodzisz z Pruszkowa. Czyżbyś sugerował, że gdzie kończą się reguły na forum niezgodne z Twoim widzimisię to zaczyna się Pruszków i bójcie się mnie?
Bo ja to tak zinterpretowałem i się przeraziłem. Rozszyfrowałeś mnie i grasz na moich emocjach. Ja łatwo się przerażam. Jeżeli coś mi się stanie to prokuratorzy, których Ty znałeś wezmą pod uwagę zaistniałą sytuację i na pewno stwierdzą, że to nie przypadek.
Zbych07 pisze:Dwa stereotypy w jednym zdaniu.
To Ty tak uważasz dla mnie to nie są stereotypy.

Z tego co widziałem to Ty nie udzieliłeś autorowi wątku ani jednej porady.

To jeżeli moderatorzy mogą usuwać zdjęcia z przyczyn komercyjnych do dośpiewaj sobie w tej wyliczance, że on też mógł to zrobić z przyczyn komercyjnych.

Od pilnowania forum jest admin, moderatorzy i wykrzyknik w prawym rogu, który możesz nacisnąć.
Zbych07 pisze:Praca z emocjami to obecnie moje drugie ja ( Psychologia Kliniczna ).
To jeżeli mogę doradzić to na tym forum skup się na maszynach a znajdź inne o psychologii klinicznej.

Wyluzuj Kolego bo chyba za bardzo przejąłeś się tą psychologią.


Zbych07
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1479
Rejestracja: 21 cze 2006, 23:26
Lokalizacja: Pruszków

#159

Post napisał: Zbych07 » 20 mar 2013, 23:14

AOLEK pisze:Czyli jednym słowem jestem zatym żeby po napisaniu postu po kilku dniach nie było możliwości usunięcia go :)
Było to już kiedyś rozważane, początkowo opowiadałem się nawet za ale po przeczytaniu wielu wypowiedzi za i przeciw doszedłem do wniosku, że to bez sensu.
Takimi zachowaniami popisało się zaledwie kilku ludków, czy jest sens ograniczania możliwości wszystkich pozostałych z których 99,99% nigdy takiego numeru nie zrobi ?
To tak, jakby wprowadzić godzinę policyjną na ogromnym osiedlu, bo pewnego wieczora jedna paskuda dopuściła się kradzieży.

Takie wątki powinny zostać najpierw przeniesione do kosza a po pewnym czasie całkowicie usunięte, bo robią obciach temu Forum.
Jeden powinien pozostać do celów pokazowych, a w Regulaminie Forum powinien znaleźć się link do tego postu - jako przykład czego czynić nie wolno,
wraz z podaniem konsekwencji jakie spotkają forumowicza, który się takiego aktu dopuści.
Tak myślę, ale oczywiście można o tym podyskutować.

:wink:

[ Dodano: 2013-03-21, 01:19 ]
ZONDAPS pisze:
Zbych07 pisze:ZONDAPS napisał/a:
Panowie czytam ten temat i jestem przerażony tą sytuacją.


Wszystkim, których ta sytuacja przeraża serdecznie współczuje - skoro coś takiego jest Was w stanie przerazić Wasze życie przypuszczalnie przypomina emocjonalny horror .

Kolego wyhamuj, bo zaczynasz się zapędzać i nastawać na osoby, którym się to nie podoba co robisz. Nie wszyscy wyrażają swoje opinie na forum, bo chcą uniknąć takich przytyków.


Napisz otwarcie, że szlag Cię trafił, że gość napisał że podejmie inne środki.
I ciekawość Cię zżera dlaczego dlaczego usunął zdjęcia.
A podejrzewam, że tak napisał bo wcześniej, kiedy wyjaśniał sytuację to go olałeś ściekiem prostym i umieściłeś zdjęcia. A teraz to Ty zaczynasz fantazjować, że jeżeli coś Ci się stanie.
Z tego co widzę to Ty pochodzisz z Pruszkowa. Czyżbyś sugerował, że gdzie kończą się reguły na forum niezgodne z Twoim widzimisię to zaczyna się Pruszków i bójcie się mnie?
Bo ja to tak zinterpretowałem i się przeraziłem. Rozszyfrowałeś mnie i grasz na moich emocjach. Ja łatwo się przerażam. Jeżeli coś mi się stanie to prokuratorzy, których Ty znałeś wezmą pod uwagę zaistniałą sytuację i na pewno stwierdzą, że to nie przypadek.
Zbych07 pisze:Dwa stereotypy w jednym zdaniu.
To Ty tak uważasz dla mnie to nie są stereotypy.

Z tego co widziałem to Ty nie udzieliłeś autorowi wątku ani jednej porady.

To jeżeli moderatorzy mogą usuwać zdjęcia z przyczyn komercyjnych do dośpiewaj sobie w tej wyliczance, że on też mógł to zrobić z przyczyn komercyjnych.

Od pilnowania forum jest admin, moderatorzy i wykrzyknik w prawym rogu, który możesz nacisnąć.
Zbych07 pisze:Praca z emocjami to obecnie moje drugie ja ( Psychologia Kliniczna ).
To jeżeli mogę doradzić to na tym forum skup się na maszynach a znajdź inne o psychologii klinicznej.

Wyluzuj Kolego bo chyba za bardzo przejąłeś się tą psychologią.

Ale Kolegę podgrzało :wink:
a TO ... utrudnia czytanie za zrozumieniem - to zupełnie normalne, silne emocje redukują dostępną ilość zasobów poznawczych. Każdy z Nas, ja też tak mam dlatego warto nauczyć się stosownie postępować ze swoimi emocjami. Niestety nie jest to proste.

Szkoda, że zamiast merytoryki mamy pakiet domysłów i emocji:

"zaczynasz się zapędzać i nastawać na osoby, " - :shock: Napisałem : Wszystkim, których ta sytuacja przeraża serdecznie współczuję :wink:

"Napisz otwarcie, że szlag Cię trafił, że gość napisał że podejmie inne środki." - mam kłamać ? Nie trafił :grin: , a na Forum list wrzuciłem m.in. dlatego bo w swojej treści zawiera potencjalne groźby a jest opatrzony etykietą PROŚBA.

"I ciekawość Cię zżera dlaczego dlaczego usunął zdjęcia." - wisi mi to, irytuje mnie tylko efekt (wygląd wątku ) po usunięciu postów. i "przeraża" gdy ilość tak zmodyfikowanych wątków wzrośnie.

"A teraz to Ty zaczynasz fantazjować," - To kolega fantazjuje, napisałem: Puśćmy na chwilę wodze fantazji. :wink: żeby pokazać do czego użycie groźby potencjalnie może doprowadzić ( fakt taki zbieg okoliczności jest mało prawdopodobny ale nie niemożliwy - historia sądownictwa zna takie przypadki :???: )

"Z tego co widzę to Ty pochodzisz z Pruszkowa. Czyżbyś sugerował, że gdzie kończą się reguły na forum niezgodne z Twoim widzimisię to zaczyna się Pruszków i bójcie się mnie?
Bo ja to tak zinterpretowałem i się przeraziłem.
"
- Tak pochodzę z Tego Pruszkowa , ale bez jaj tu naprawdę mieszkają normalni ludzie ( no może poza garstką pacjentów szpitala w Tworkach :neutral: ) nie ma się czego bać, a co do Reguł i Pruszkowa to nie moje widzimisię, to FAKT:

Obrazek

To po prostu dwie sąsiadujące miejscowości :wink:
Zbych07 pisze:Dwa stereotypy w jednym zdaniu.
To Ty tak uważasz dla mnie to nie są stereotypy.

- zaufaj mi - to są stereotypy. Przeczytaj w necie ze dwie trzy definicje stereotypu - zapewne zrozumiesz jak to działa.
Centralnym punktem stereotypu jest fakt, że jego właściciel nie uświadamia sobie, że jego pogląd jest stereotypu bo na tej niewiedzy polega istota działania stereotypu. Używanie stereotypów to nasz norma , skutek ekonomii naszego mózgu.
Problem polega na tym, że dobrze jest nauczyć się jak ten mechanizm czasem obchodzić bo bez tej umiejętności nie jesteśmy w stanie spojrzeć z innej (szerszej ) perspektywy i .... zupełnie niepotrzebnie skacze mu ciśnienie.


"Z tego co widziałem to Ty nie udzieliłeś autorowi wątku ani jednej porady." - przyczyna banalnie prosta : BRAK stosownej Wiedzy, CNC to tylko moje hobby.


"To jeżeli moderatorzy mogą usuwać zdjęcia z przyczyn komercyjnych do dośpiewaj sobie w tej wyliczance, że on też mógł to zrobić z przyczyn komercyjnych." - wskaż jeden wątek, który w wyniku działania moderatorów przeistoczył się w takiego bełkotliwego śmiecia jak ten.

"Od pilnowania forum jest admin, moderatorzy i wykrzyknik w prawym rogu, który możesz nacisnąć." - mam inne zdanie: o dobry wygląd forum powinni dbać wszyscy.

Zbych07 pisze:Praca z emocjami to obecnie moje drugie ja ( Psychologia Kliniczna ).
To jeżeli mogę doradzić to na tym forum skup się na maszynach a znajdź inne o psychologii klinicznej. - jest to jedyny wątek gdzie "wyrwany do tablicy" przez Kolegę pozwoliłem sobie na psychologiczne dygresje. Jeśli jaszcze kiedyś się tego dopuszczę to w dziale NA LUZIE. Fora psychologiczne ? - nuda, nie dorównują Forum CNC.


"Wyluzuj Kolego bo chyba za bardzo przejąłeś się tą psychologią" - Widzisz ta psychologia to nowy, kolejny logiczny etap życia. W czasie pracy w poprzednim zawodzie miałem dużo kontaktu z ludźmi którzy nagle doświadczyli dużej traumy ( utrata całego dobytku, utrata najbliższych członków rodziny itp. ) Nie miałem stosownej wiedzy żeby im pomóc na gruncie psychologii a szkoda bo taka pomoc bardzo mogła im pomóc.Ale tak wtedy po prostu było, to była zupełnie inna epoka. Postanowiłem to zmienić.

Pozdrawiam :wink:


ZONDAPS
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 25
Rejestracja: 14 paź 2011, 09:20
Lokalizacja: Polska

#160

Post napisał: ZONDAPS » 21 mar 2013, 13:49

Zbych07 pisze:Widzisz ta psychologia to nowy, kolejny logiczny etap życia. W czasie pracy w poprzednim zawodzie miałem dużo kontaktu z ludźmi którzy nagle doświadczyli dużej traumy ( utrata całego dobytku, utrata najbliższych członków rodziny itp. ) Nie miałem stosownej wiedzy żeby im pomóc na gruncie psychologii a szkoda bo taka pomoc bardzo mogła im pomóc.Ale tak wtedy po prostu było, to była zupełnie inna epoka. Postanowiłem to zmienić.
I tu jest Twój problem, podejrzewam, że tak silne przeżycia mogły wypaczyć Twoje postrzegania świata i rzeczywistości. Do tego dochodzi jeszcze amatorska zabawa z psychologią a tu już się robi niebezpiecznie.

Twoje wystąpienia, przypominają mi wystąpienia osób często występujących w codziennym serialu o 19.30. Mówi się dużo, na pierwszy rzut oka mądrze a tak naprawdę nic to nie wnosi. Dla sportu, dla zabawy, dla pieniędzy dla zaspokojenia swoich niezrealizowanych ambicji.

Ponieważ już pokazałeś swoje pobudki i sposób postrzegania świata przez Ciebie, dalsza polemika nie ma sensu. Widz oceni sam.

Cieszę się jedynie, że to nie Ty jesteś moderatorem, bo los ludzi na tym forum piszących inaczej niż Tobie pasuje byłby przesądzony.

Pamiętaj jeszcze o jednym, że za tym wszystkim kryją się ludzie a nie literki i emotikony. Koniec.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”