Frezarka do kamienia

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 7517
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#131

Post napisał: IMPULS3 » 24 wrz 2011, 21:16

www.kimla.pl pisze: I aby było jasne z nikogo się nie śmieję i nikomu nie dokuczam. Konstrukcja maszyny była pracochłonna i widać było, że ktoś włożył w to wiele pracy. Pisząc że wózki na tych skrzydełkach nie zapewnią wystarczającej sztywnośći a wrzeciono na pewno nie pociągnie frezowania kamienia po prostu chciałem pomóc. A jeśli ktoś interpretował to inaczej to nic na to nie poradzę.
Co prawda te wszystkie uwagi nie byly kierowane w moją strone, ale nawet gdyby byly to bez względu na punkt widzenia zawsze jakakolwiek dyskusja coś wnosi do tematu. A częsty problem na tym forum to jakieś osobiste urazy które nie mają znaczenia dla rzeczy o których jest tu mowa.
kamar pisze:Niewiele rzeczy mnie wkurza na tym świecie. Jedną z nich jest zwrot " a nie mówiłem(am) ". I to od dzieciństwa :)
(tym się różni panienka w nawigacji od żony, jak żle pojedziesz)
Zwrot może trochę i drażniący ale nietety nie da się wiedzieć wszystkiego. :roll:



Tagi:


Zbych07
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1479
Rejestracja: 21 cze 2006, 23:26
Lokalizacja: Pruszków

#132

Post napisał: Zbych07 » 24 wrz 2011, 21:36

kamar pisze:I temat umarł !!!
Jak na mój gust to troche niepoważne. Też mamy usuwać swoje posty w tym temacie ?
Zachowanie wyjątkowo niepoważne. Bez względu na motywy.
Powstała całkiem fajna maszynka. Wielu Forumowiczów wsparło Autora swoją wiedzą i pomocą - Ten gdy osiągnął swój cel wszystkich olał i .... pousuwał swoje posty i fotki.Osobiście obstawiam strach przed konkurencją.
Usuwanie tego co zamieściło się w internecie jest zachowaniem dość naiwnym - jest takie powiedzenie " Internet nie zapomina " - to co raz do niego trafia i
wzbudzi zainteresowanie przetrwa. Dlatego jeśli nie chcemy żeby inni oglądamy nasze dzieła to ...... ich tam nie umieszczajmy.


:!: :!: :!: ------------ Edit - 17.03.2013 -------------- :!: :!: :!:


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


TU BYŁY FOTKI FREZARKI DO KAMINIA


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

W tym miejscu był zestaw fotek frezarki, które autor ( jama777 ) dobrowolnie zamieszczał w wątku, sukcesywnie w miarę rozwoju i usprawniania konstrukcji.
Dzięki zamieszczaniu fotek Forumowicze mający wiedzę i doświadczenie w budowie dużych frezarek z dużym zaangażowaniem, zupełnie za free poświęcając swój czas podpowiadali co należy skorygować żeby maksymalnie zoptymalizować ciekawą konstrukcję. Autor maszynki skwapliwie korzystał z tych porad i korygował projekt.
Następnie ku totalnemu zaskoczeniu Forumowiczów usunął wszystko co tylko mógł, to znaczy treść swoich postów i rysunki oraz wszystkie fotki maszynki.

W mojej ocenie to skrajny brak szacunku dla uwagi i czasu, który poświecili Forumowicze myśląc i pisząc jak usprawnić konstrukcję.
Inteligentni Forumowicze dzielący się wiedzą doskonale wiedzą, że forum spełnia bardzo ważną rolę edukacyjną, że dzielenie się wiedzą to INWESTYCJA w naszą Polską przyszłość.

Szkoda, że nie wszyscy to potrafią to zrozumieć i po osiągnięciu swojego celu niszczą coś co mogłoby służyć przyszłym Polskim Konstruktorom.

Zbieram fotki ciekawych konstrukcji dlatego mam tego sporo, ponadto zgodnie z zasadą:
"pamiętaj, że jeśli COŚ umieszczasz w internecie to późniejsze usuniecie TEGO często nic nie daje - dlatego rób to rozważnie"
mając na uwadze żeby wątek nie zamienił się w bełkotliwego śmiecia, pozwoliłem sobie umieścić usunięte przez autora wątku fotki.

Niestety w reakcji na otrzymaną dziś "prośbę" autora jestem zmuszony fotki usunąć - z powodu na problemy zdrowotne nie mam aktualnie czasu na toczenie sporów.

Czy to co dziś dotarło domie na pw jest prośbą czy "prośbą", mogą ocenić sami Forumowicze.

Oto co otrzymałem na pw ( jeśli coś nam się nie podoba, mamy uwagi należy pisać na forum a nie na pw ) :

Od: jama777
Do: Zbych07
Wysłany: Dzisiaj 7:58
Temat: Sprawa zdjęć


Witam Pana.
Zwracam się do Pana z prośbą o usunięcie zdjęć z wątku:
https://www.cnc.info.pl/to...vt24729,130.htm

"Jak napisałem na forum usunięcie moich postów i zdjęć było spowodowane sprawami osobistymi powstałymi poza forum. Pragnę dodać, że te sprawy są bardzo poważne.
W tym momencie prowadzi Pan taką zabawę w kotka i myszkę - pokaże wam jaki ja jestem sprytny. Moje sprawy osobiste i moje życie to nie zabawa.
Proszę zrozumieć powagę sytuacji. By wyszedł Pan z twarzą z tej niezręcznej sprawy proponuję po usunięciu zdjęć dopisać, że zrobił Pan to na prośbę autora wątku z ważnych powodów osobistych. Temat zostanie zamknięty. I sprawy nie będzie.

Jeżeli uzna Pan, że nadal warto sprawę potraktować zabawowo będę zmuszony podjąć inne kroki. Proszę zważyć, że ja jestem właścicielem zdjęć a Pan je publikuje i rozprowadza w internecie bez mojej zgody. Ja publicznie usunąłem zdjęcia z internetu i wytłumaczyłem z jakiego powodu. Jest Pan na pewno inteligentnym człowiekiem i zdaje sobie sprawę z konsekwencji jakie mogą powstać.

Jest mi bardzo przykro, że w niedzielę zawracam Panu głowę ale dla mnie jest to bardzo ważna sprawa, na tyle ważna nie nie zawaham się nawet przez chwilę w podjęciu odpowiednich kroków.
Życzę miłej niedzieli i pozdrawiam.
jama777 ".







Ja forumowicza jama777 nie pozdrawiam - więcej takich a bez wątpienia najlepsze Forum CNC w Polsce zamieniłoby się w śmietnik.
Cieszy minie niezmiernie, że takie zachowania na tym Forum to skrajny margines i wielu
Forumowiczów budujących nawet maszynki przeznaczone na sprzedaż, chętnie udostępnia ich fotki i wspiera innych w budowie podobnych konstrukcji.



Maszynka przedstawiona na usuniętych fotkach nie była jakąś unikalną konstrukcją,
była podobna do maszynek których fotki można znaleźć w necie:

Obrazek Obrazek


-------------- Koniec Edit -------------------------------------------------------

Swoją drogą trafiłem w na niemieckim forum na nieco podobną konstrukcję.

Obrazek

Maszynka warta obejrzenia.
Mogę zamieścić fotki. Zastanawiam się tylko czy zrobić to w tym wątku czy założyć nowy.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2013, 23:57 przez Zbych07, łącznie zmieniany 4 razy.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 39
Posty: 16187
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#133

Post napisał: kamar » 24 wrz 2011, 21:51

I bardzo dobrze :) O tym nie pomyślałem że w ogladane obrazki gdzies są na kompie do zaorania :) Wprawdzie do kamieniarstwa się nie wybieram ale ....


jacek-1210
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1027
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:16
Lokalizacja: Radomsko

#134

Post napisał: jacek-1210 » 24 wrz 2011, 23:05

Tak jak mi się kojarzy, to ta maszynka nie była całkiem oryginalnym pomysłem, ale została skopiowana z jakiejś skandynawskiej konstrukcji - tak pisał sam autor. Konstrukcja konstrukcją, większość ma ze sobą wiele wspólnego, najważniejsze są przecież jakość i dokładność wykonania, precyzja obróbki, a tego nie da się skopiować, więc skąd ta obawa przed konkurencją ? No mogę jeszcze jakoś zrozumieć pousuwanie zdjęć, ale usuwanie postów ??? Kol Zbych07, dorzuć coś więcej jeśli masz jeszcze w archiwach, abyśmy mogli jeszcze ocenić czy innowacyjność tej konstrukcji faktycznie warta była aż tak daleko posuniętych środków ostrożności :smile:
Jeśli moja rada Ci nie zaszkodziła, to może trochę POMOGŁa ? :wink:


Zbych07
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1479
Rejestracja: 21 cze 2006, 23:26
Lokalizacja: Pruszków

#135

Post napisał: Zbych07 » 24 wrz 2011, 23:39

kamar pisze:I bardzo dobrze :) O tym nie pomyślałem że w ogladane obrazki gdzies są na kompie do zaorania :) Wprawdzie do kamieniarstwa się nie wybieram ale ....
Nieprecyzyjnie się wyraziłem , ta druga maszynka nie była budowana do obróbki kamienia.
Myślę, że jest warta uwagi. Fotki pochodzą z cnczone link .
Autorem konstrukcji jest InventIt.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek


Pierwsza praca w ALU ( JAKIEŚ INNE WRZECIONKO )






Tu jeszcze trzy filmiki : link


jacek-1210
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1027
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:16
Lokalizacja: Radomsko

#136

Post napisał: jacek-1210 » 25 wrz 2011, 10:56

Fajna maszynka i też ładnie i porządnie zbudowana. Po dotychczasowym pobieraniu nauk z tego forum, trochę kłócą mi się serwa w połączeniu z nakrętkami z poliamidu czy czegoś tam, no ale skoro to działa ... :smile: . Czy ktoś byłby w stanie określić parametry śrub, szczególnie tej na bramie ? Tak na oko wygląda mi na 20x10 ale czy się nie mylę ?
Jeśli moja rada Ci nie zaszkodziła, to może trochę POMOGŁa ? :wink:


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 39
Posty: 16187
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#137

Post napisał: kamar » 25 wrz 2011, 11:30

Chyba się mylisz :) Z tego czegoś ma zrobione obudowy nakrętek kulowych, podwójnych zresztą. Śruby mnie wyglądają na 25x5.


jacek-1210
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1027
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:16
Lokalizacja: Radomsko

#138

Post napisał: jacek-1210 » 25 wrz 2011, 13:35

No nie wiem. Podwójna nakrętka to jest na belce X, natomiast na Y ewidentnie nakrętki zrobione są z tworzywa:

gwintowanie:

Obrazek


plastikowa nakrętka mocowana na 2 śruby:

Obrazek

Tak mi się zdaje.

Przy śrubie 25 taki pochylony gwint to bedzie 5 a nie 10 ?

Obrazek

[ Dodano: 2011-09-25, 14:04 ]
Zamiast wykorzystywać innych do własnych celów :oops: odważyłem się sięgnąć do źródeł linka i oryginalnego opisu:

"3/4" precision acme screw 2 turns per inch direct driven 1:1 by 1100w ac servos"

czyli śruby calowe, 3/4" to byłoby tak ok. 19mm a dwa obroty na cal to skok ok. 12.7mm. To tak dla potomności :grin:

[ Dodano: 2011-09-25, 14:09 ]
Gwintownik to chyba własnoręcznie ze śruby robiony :wink:
Jeśli moja rada Ci nie zaszkodziła, to może trochę POMOGŁa ? :wink:


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 39
Posty: 16187
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#139

Post napisał: kamar » 23 paź 2011, 18:31

Podobno ta maszynka z tematu jednak żyje :) :)
https://www.cnc.info.pl/topics12/pikocn ... 85,200.htm


jacek-1210
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1027
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:16
Lokalizacja: Radomsko

#140

Post napisał: jacek-1210 » 23 paź 2011, 21:27

Na to wygląda że żyje i tyra po nocach :smile: . Skąd więc taka wielka tajemniczość i nieufność głównego konstruktora :neutral:
Jeśli moja rada Ci nie zaszkodziła, to może trochę POMOGŁa ? :wink:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”