Frezarka 5 osi do tworzyw pole pracy 2000 x 1000 x 800

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

KAJOS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1302
Rejestracja: 10 gru 2006, 00:22
Lokalizacja: NISKO

#21

Post napisał: KAJOS » 03 mar 2013, 11:33

kostner pisze:wszystko jest zrobione z aluminium
- no tak potężna masa ma swa bezwładnośc im lżejsze tym predzej to zatrzymać.Śruby o skoku 20 i spore predkości 30m/min i jak to bedzie z żelastwa to serwa też spore sie szykuja :wink:
A co dokładnie ma to obrabiać ?


Żeby coś wynaleźć wystarczy odrobina wyobraźni i sterta złomu.

Obrazek

Tagi:

Awatar użytkownika

tanifon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 631
Rejestracja: 22 lis 2008, 13:59
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

#22

Post napisał: tanifon » 03 mar 2013, 11:54

Strzelam - pewnie chodzi o formy odlewnicze.
Skaner 3D, gigantyczne rzeźby, piła motorowa..

Awatar użytkownika

Autor tematu
kostner
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 11
Posty: 1290
Rejestracja: 13 gru 2005, 04:41
Lokalizacja: Haan / Niemcy

#23

Post napisał: kostner » 03 mar 2013, 13:45

Maszyna - w sumie teraz juz dwie - nie ma u mnie konkretnego przeznaczenia. Buduje ja dla samej sztuki ale tak zeby ekonomicznie mialo wszystko rece i nogi. Biorac pod uwage jej konstrukcje, nic powazniejszego od drewna obrabiac nie bedzie. Projekt zostal zredukowany do 4 osi. Wrzeciono bedzie zamocowane z boku belki osi Z a os obrotowa bedzie obracala wrzeciono tak, ze bedzie ono prostopadle lub rownolegle do stolu.

Mam dwoch zainteresowanych klientow, ktorzy w sumie nawet nie widza, ze taka maszyne potrzebuja. Jeden robi formy z drewna na frezarce narzedziowej do metalu z wrzecionem 6k obrotow. Zajechal juz 2 glowice pionowe bo robi caly czas na max. obrotach. Jakby to powiedzial Obelix - ale glupi Ci niemcy :)

Ta nowa maszyna firmy GEISS z belkami z alu, o ktorej pisalem w poprzednim poscie stoi na hali pod oknem. Dokladnosc jej plywa w zaleznosci od pogody na zewnatrz. Podobno dokladnosc zmienia sie w zakresie dziesiatych czesci milimetra pomiedzy ranem, popoludniem i wieczorem.

Mam na oku rowniez inna maszyne o konstrukcji portalowej ale ta skubana jest sztywna i aluminium robi bez problemu :)

W niej nie bedzie nic przerabiane zostanie wszystko tak jak jest. Sterowanie Siemens 840C

Zdjecie ponizej.

Obrazek

Pozdrawiam
Daniel
Jeżeli prąd nas nie zabije to nas napewno nie wzmocni :(

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”