Frezarka z ruchomą bramą 850x550x150 - budowa

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

wczoraj
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 149
Rejestracja: 26 maja 2012, 22:03
Lokalizacja: Polska

#61

Post napisał: wczoraj » 16 wrz 2012, 01:12

Frezarka pewnie gotowa ? Czy mozesz napisac jak sie sprawuje ? Wkleic zdjecia ?



Tagi:


Autor tematu
ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 19
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#62

Post napisał: ezbig » 04 maja 2013, 15:21

W kwestii formalnej zamykam ten temat. Maszyna powstała, w trochę zmienionej formie, ale niestety w wyniku splotu niekorzystnych okoliczności podzieliła los mojej pick&place - czyli straciłem obie. Tak to bywa jak się człowiek zada z niewłaściwymi ludźmi. Szkoda, z braku czasu nie zrobiłem nawet filmu z pracy. Może rozwiałbym trochę wątpliwości co do podwójnych napędów bramy. Na kilkadziesiąt godzin pracy nie stwierdziłem gubienia kroków takiego układu nawet w aluminium. Szybkie przejazdy 5000mm/min w tę i spowrotem po 200 razy na 100mm w każdej osi dawały błąd na poziomie 0.01-0.03 więc chyba nie było źle. Najmniejszy błąd był w osi z dwoma silnikami. Miałem przygotowany pasek zębaty do spięcia, ale nie było to konieczne. No cóż było, minęło :cry:

Korzystając z wolnego czasu między jednym a drugim grilem, zrobiłem inwentaryzację moich zasobów i okazało się, że da się z tego jeszcze coś sklecić. Wyjdzie dziwna konstrukcja z ruchomą bramą o polu pracy 600x300x200, ale to już niedługo w nowym temacie. Dziwna, bo dopasowana do komponentów jakie posiadam (budżet prawie 0 zł). Rysuję właśnie projekt i od poniedziałku zaczynam pracę.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”