Frezarka z ruchomą bramą 850x550x150 - budowa

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

smouki
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1508
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:45
Lokalizacja: Kristiansund
Kontakt:

#21

Post napisał: smouki » 17 lis 2010, 18:07

dziękuję za wyczerpujące wyjaśnienia, nie pytałem bo chciałem wcisnąć kit, tylko pytałem z niewiedzy


jak ktoś chce znajdzie sposób...jak ktoś nie chce znajdzie powód
MÓJ KANAŁ YOUTUBE

Tagi:


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 16237
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#22

Post napisał: kamar » 11 sty 2011, 20:32

ezbig pisze:Część aluminiowa zaprojektowana - liczę na wasze uwagi. Nad ramą (podstawą) się zastanawiam, czy jednak nie zrobić jej też z aluminium. Większość akcesoriów zamówiona i w tym tygodniu wszystko powinno zjechać. Planowy termin wykonania - 3 tygodnie
ezbig pisze:Jak złożę wszystko do kupy to podliczę, ale na razie maszynka musi poczekać.
No tak, lekki poślizg Ci się zrobił :)


Autor tematu
ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 19
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#23

Post napisał: ezbig » 11 sty 2011, 23:08

Fakt :( niestety fundusze za wolno spływały i do września nie wyrobiłem się z zakupami, a od września taki zap... że nie było kiedy taczki załadować :) W okolicy ciężko o fachowca, któremu możnaby coś zlecić. Objechałem okolicę i ci co mają zaplecze i umiejętności - nie mają czasu, albo dają ceny zaaporowe. W miedzy czasie zebrało mi się części na 2,5 maszyny :), kupiłem Zośkę - trochę ją podrasowałem i będę sam rzeźbił. Postaram się do końca stycznia coś zaprezentować, robota się uspokoiła :)


olszaq
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 09 lut 2011, 06:52
Lokalizacja: Bełchatów

#24

Post napisał: olszaq » 19 lut 2011, 10:20

polowa lutego za nami i cisza.. Czekamy na wiesci :)


Autor tematu
ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 19
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#25

Post napisał: ezbig » 20 lut 2011, 02:19

Człowiek chciałby zrobić wszystko na raz, a tu dnia brakuje :cry:. Szlag mnie trafia jak potykam się o części od maszyny - wszystko leży. Straciłem, dokumentację w komputerze, ale dobrze, że coś tam podrukowałem. Maszyna w tej chwili ułatwiłaby mi pracę, a nie mam gdzie jej skończyć. W piwnicy ciasno - ciężko się z formatkami obrócić :). Mam teraz fajne lokum na takie prace, ale jak za oknem ponizej -5 to nie da się nic tam robić :(. Ogrzewanie nie wyrabia, bo 60% budynku nie ocieplone, dopiero tak trochę pow. 0 jest to można działać. Czekam roztopów:).

Awatar użytkownika

skrzat
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 887
Rejestracja: 02 maja 2007, 20:55
Lokalizacja: inąd

#26

Post napisał: skrzat » 17 kwie 2011, 22:13

roztopy juz dawno za nami a w temacie pusto :) moze pochwalil bys sie efektami swojej kilku miesiecznej pracy? jestem bardzo ciekawy jak to wszystko wyszlo
Choć nie jestem detektywem, zawsze znajdę budkę z piwem!


Autor tematu
ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 19
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#27

Post napisał: ezbig » 22 lip 2011, 03:27

Nie chwaliłem się bo nic się nie działo. Ale w końcu nadszedł ten dzień! Mam już lokum, praca zarobkowa się uspokoiła i od dziś przenoszę warsztat z piwnicy, do której już palca się nie dało wcisnąć :). W sobotę wracam do pracy nad maszyną :shock:. Postaram się nadrobić te zaległości i trochę fotek porobię z przebiegu prac. Muszę się uwijać, bo jak poczekam jeszcze trochę to minie 1 rocznica zakupu części do maszyny :)

Trochę pewnie będzie inaczej wyglądać moje dzieło, bo w tamtym roku, komputer padł mi tak skutecznie, że jedyny ślad po projekcie jest tu na forum. Znalazłem tylko kilka rysunków poglądowych na kartkach. Cóż sam projektowałem, jakoś dam radę, to mnie nie może powstrzymać.


KAROLLL8
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2008, 17:20
Lokalizacja: szczecin

#28

Post napisał: KAROLLL8 » 28 lip 2011, 03:43

to jest moj pierwszy post na tym forum. czytam je od dluzszego czasu i tez mysle nad konstrukcja wlasnej maszyny. twoj pomysl odzwierciedla mniej wiecej to co sie zrodzilo jak do tej pory w mojej glowie.
ezbig moje pytanie jest nastepujace do ciebie: jak masz zamiar polaczyc elementy konstrukcyjne ze soba w sesie rama itd. chcesz spawac aluminium czy raczej bedziesz skrecal na sruby? ja mysle nad konstrukcja stalowa spawana.

P.S. z gory przepraszam za brak polskich znakow ale to sila wyzsza.


Autor tematu
ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 19
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#29

Post napisał: ezbig » 28 lip 2011, 12:00

Podstawa miała być stalowa, skręcana (sam nie pospawam, bo nie mam czym, a "fachowcy", których znam nie sądzę, aby to potrafili dobrze zrobić). Udało mi się za to kupić b.tanio na allegro profile konstrukcyjne aluminiowe (coś w stylu Arma) i z nich będę skręcał.

Wieści z placu boju są takie, że aktualnie odtwarzam strzępy dokumentacji i toczę bloki łożyskujące. (Maszyna zestawiona bez skręcania - zdjęcie już było wcześniej więc nie będę powielał podobnego)


9przemas3
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 10
Posty: 35
Rejestracja: 20 lip 2011, 21:28
Lokalizacja: grabowiec

#30

Post napisał: 9przemas3 » 28 lip 2011, 14:23

Gdzie pocięli ci takie formatki aluminiowe co na zdjęciu??
Ile to kosztowało??

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”