Frezarka o polu roboczym 250 x 300

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
kak
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1227
Rejestracja: 21 sie 2008, 17:46
Lokalizacja: Dania

Frezarka o polu roboczym 250 x 300

#1

Post napisał: kak » 10 cze 2010, 00:45

Witam

Ja tez się zabrałem do rysowania i kupowania czesci, do frezarki w waszym najlepszym stylu. Super ta konstrukcja jest. Dziwi mnie tylko ze w innych krajach takiej jeszcze nie widziałem.

Próbuje ja narysować w Rhino, ale duzo mam do nauczenia się w tym kierunku.

Chce to wszystko zrobić ze stali 60x60, 4mm ścianka. Wymiary zewnętrzne 430x 520 i brama będzie z 400 na wysokosc. Przednia i tylna blacha 10mm. Moze nogi bramy powinny byc troche wiekrze, 60 x 120 ?
Tylko jestem ciekaw kto mi to zrobi. Mam znajomego z tokarka, frezarka i spawarka.

Bramy i zetki jeszcze nie narysowałem. Rozwiązanie z silnikiem i kolami zębatymi moze nie najbardziej estetyczne ale narysowałem tak bo wlasnie te same paski i kola mam na innej maszynce i jestem z tego zadowolony.

Ale chciałbym wiedzieć jak ustawic kat X na bramie w stosunku do Y zanim wywiercę otwory do przykręcenia bramy do ramy. Ta czerwona linia na moim rysunku.
Nie mogę sobie wyobrazić czym to zrobić bo różnica wysokości jest pomiedzy tymi poziomami i nogi bramy przeszkadzaja.

Porady sa mile widziane.

Adam

Obrazek

Obrazek



Tagi:


pit
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 311
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:02
Lokalizacja: wawa

#2

Post napisał: pit » 10 cze 2010, 08:57

kak pisze:Chce to wszystko zrobić ze stali 60x60, 4mm ścianka
4 mm to za mało bo po obróbce to ile zostanie na przykręcenie szyn prowadnic 2-3mm. Trzeba naspawać płaskowniki8-10mm bo po obróbce to masz do czego przykręcić szyny.


Autor tematu
kak
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1227
Rejestracja: 21 sie 2008, 17:46
Lokalizacja: Dania

#3

Post napisał: kak » 13 cze 2010, 04:16

Tak, widzialem tu ze tak robicie. Tylko ze nie wiadomo ile tego plaskownika zostanie, czyli moje wymiary otworów na przodzie napewno nie beda pasowaly z nakretka pod stolem T-eowym. A jak ta blache z przodu sie przyspawa, to trudno bedzie otwory poprawic.

Adam

[ Dodano: 2010-07-31, 20:50 ]
Troche plany sie zmienily. Nie moglem znalezc nikogo kto taka rame by zrobil dokladnie to kupilem gotowa og kolegi specjalisty w tych sprawach :wink:
Mam nadzieje ze nie dlugo dotrze do mnie.

Chcialem sie zapytac, czy to nie przesada uzywac srub kulowych do maszynki 300x300?
Ma byc do metalu.
Jak na moje rozumowanie to sruby kulowe sa lepsze/szybsze do wiekszych maszyn.
Czy trapezówki wystarcza?
Mam takie, 14mm o skoku 4mm i nakretki do nich.

Adam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”