Ploter rysujący - praca magisterska

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

smouki
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1508
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:45
Lokalizacja: Kristiansund
Kontakt:

#41

Post napisał: smouki » 27 cze 2010, 12:58

produkt zgodny z założeniem i projektem, oby tak dalej


jak ktoś chce znajdzie sposób...jak ktoś nie chce znajdzie powód
MÓJ KANAŁ YOUTUBE

Tagi:


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#42

Post napisał: diodas1 » 27 cze 2010, 14:27

Wygląda "ładnie", nadaje się nawet do salonu w charakterze dekoracji ale 1000 zł to dla mnie przynajmniej nieco wygórowana cena. Czy te profile są tak drogie czy raczej narzut firmy za ich pocięcie? Ostatnio kupowałem profile aluminiowe (co prawda o przekroju prostokątnym) w cenie około 20 zł/kg, jednakowej dla całego asortymentu przekrojów.


Autor tematu
Serapis
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 18
Posty: 18
Rejestracja: 20 lip 2009, 21:41
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

#43

Post napisał: Serapis » 27 cze 2010, 22:32

No tanio nie jest, ale podobnie jak na allegro z tego co widziałem:) Z resztą ktoś na forum chyba polecał właśnie item. Pewnie byłoby jeszcze drożej jakbym chciał żeby mi pogwintowali i powiercili co trzeba ale to już robiłem sam.

Może jeszcze dorzucę takie porównanie projektu z rzeczywistością.
Zdjęcie


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#44

Post napisał: diodas1 » 27 cze 2010, 23:22

Z pewnością masz rację. Nie napisałem powyższego postu żeby w jakikolwiek sposób zmniejszyć Twoje zadowolenie z doprowadzenia projektu do aktualnego stanu. Włożyłeś w to sporo czasu i starań co należy docenić. Po prostu trudno mi się często pogodzić z niektórymi cenami kiedy widzę że są wywindowane do absurdu. Akurat jestem świeżo po lekturze oferty w Allegro pod wspólnym hasłem HHO czyli wykorzystania znanego z podstawowej nauki chemii zjawiska elektrolizy wody. Też oczy wychodziły mi z orbit i marszczyła się skóra w dolnych partiach pleców. Dociekliwsi może zajrzą i sami ocenią czy kilkanaście kawałków blachy spiętych w całość powinno kosztować tyle. Żeby podnieść "walory" dodany jest opis często kłócący się nie tylko z podstawowymi zasadami fizyki czy chemii ale z elementarnym zdrowym rozsądkiem. Dalej śledząc temat po kolejnych odnośnikach trafiłem na objaw manii prześladowczej i teorii spisku. I ludzie to "kupują"? Pewnie tak i to zjawisko, podejrzewam że będzie się nasilało. Po kolejnych reformach w szkolnictwie następne pokolenia ubożeją intelektualnie więc bardziej są podatne na wciskanie kitu. Ty dokonałeś akurat takiego wyboru bo domyślam się że nadmiar wolnego czasu pod koniec studiów to unikatowe zjawisko. Sam wszystkiego raczej nie zrobisz. Do tego za oszczędności finansowe nie możesz liczyć na premię a za opóźnienie możesz zostać skarcony. Nie ma zatem sensu krytyka, raczej pożądany jest doping. Powtórzę za smouki, - oby tak dalej, powodzenia.

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#45

Post napisał: BYDGOST » 28 cze 2010, 17:15

Może pomyśl nad tym czy nie lepiej belkę górną zamontować nie poziomo tylko pionowo jak na poniższym obrazku. Zawsze to sztywniejsze będzie.
Załączniki
38090813A.jpg
38090813A.jpg (19.17 KiB) Przejrzano 489 razy
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.


Autor tematu
Serapis
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 18
Posty: 18
Rejestracja: 20 lip 2009, 21:41
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

#46

Post napisał: Serapis » 29 cze 2010, 23:24

Z tą belką na pewno masz racje. Chociaż i tak jest to zadziwiająco sztywna konstrukcja. W sumie to mnie zaskoczyła. A ustawienie profilu wzięło się z tego, że potrzebuję tam z drugiej strony coś przykręcić. A nie byłby równo gdyby był odwrotnie.

Mam do was pytanie co do mocowania silników, które posiadam nie wiem czy dobrze to rozumiem. Pytanie jak rozmieścić otwory do przykręcenia silnika w linku niżej instrukcja ze stron producenta. Na stronie 15 rysunek niżej opis. Jestem praktycznie pewny co oznaczają wymiary S i M, ale chciałem się jeszcze upewnić. Jakby ktoś mógł luknąć i napisać co to jest S a co to M.

link


kak
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1227
Rejestracja: 21 sie 2008, 17:46
Lokalizacja: Dania

#47

Post napisał: kak » 30 cze 2010, 02:04

Narysowalem cos takiego i to mi wyszlo:
A czy tak jest, nie wiem.

Adam

Obrazek


Autor tematu
Serapis
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 18
Posty: 18
Rejestracja: 20 lip 2009, 21:41
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

#48

Post napisał: Serapis » 30 cze 2010, 08:45

no dzięki:) nie napisałem w sumie dla którego silnika a są dwa typy 63mm i 75mm:) ale nawet dla dobrego narysowałeś w sumie potwierdziłeś to co sam zrobiłem także dzięki wielkie;)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”