Frezarka do obróbki aluminium

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
midi
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 02 sie 2008, 11:10
Lokalizacja: Radom

Frezarka do obróbki aluminium

#1

Post napisał: midi » 30 mar 2010, 19:49

Witam wszystkich serdecznie, mam prośbę do kolegów z doświadczeniem w obróbce aluminium za pomocą frezarki CNC własnej budowy. Mam zamiar zbudować takie urządzenie jednak chciał bym oszczędzić sobie nieco błądzenia podczas doboru elementów i co za tym idzie niepotrzebnych wydatków. Frezarka będzie potrzebna mi do wykonywania detali z aluminium, będą to raczej małe rzeczy , zagłębianie frezu w materiale nie powinno przekroczyć 20-25mm a sama szybkość pracy nie jest tu najważniejszym aspektem. Chciał bym, jeżeli możecie, abyście wskazali jakie elementy o jakich parametrach powinienem użyć.
Powierzchnia pracy jaka mnie interesuje to około 100cm x 50cm, trzy osie pracy, stała brama, chciał bym by urządzenie nie było przeciążane podczas obróbki.
Konstrukcja stalowa z profili jak i blach ( posiadam tokarki i frezarkę, jak i zaprzyjaźniony zakład z wycinarką plazmową ), chciał bym ustalić jakie użyć do tego silniki, z jakim momentem ( myślałem nad 8,5Nm ) , jakiej średnicy i typu śruby pociągowe , jakiej średnicy prowadnice i typ łożysk, jednym zdaniem jak najwięcej wskazówek.
Pozdrawiam serdecznie i proszę o pomoc :wink: .



Tagi:

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”