Malowanie korpusu frezarki CNC

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#11

Post napisał: jasiu... » 14 gru 2008, 19:41

po pierwsze farba - możesz renolakiem (farby samochodowe), ale ja polecam farby na bazie asfaltów. Mimo wszystko trzymają się lepiej i lepiej wyglądają. Nie świecą się jak staremu psu wiesz co.

No i wybij sobie z głowy pistolet. To bardzo nieprofesjonalne. Nakurzysz tylko farbą wszędzie tam, gdzie nie potrzeba. Tu trzeba pooklejać taśmą (papierowa z OBI np.) wszystkie elementy, których się nie maluje (tabliczki, prowadnice) i resztę, po wyszpachlowaniu i wyrównaniu (papierek ścierny) musisz przelecieć wałeczkiem. Tak, jak chcesz mieć ładną (podobną do oryginalnej) fakturkę, to polecam wałeczek.

No i postarzanie chyba nie ma sensu, ja wiem, chciałbyś pokazać przed sprzedażą, że obrabiarka pracowała po malowaniu, ale to ci się nie uda. Albo po prostu maszynę umyjesz (są środki, w ostateczności środek do usuwania przypaleń z piekarników), albo odświeżenie bez kancerowania. Przemyśl to.



Tagi:


Autor tematu
situ
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 307
Rejestracja: 05 sty 2008, 12:13
Lokalizacja: Garwolin

#12

Post napisał: situ » 14 gru 2008, 21:39

Kolego, ja nie chce jej sprzedawać. Ona zostaje u mnie i nie mam w planach robienie klienta w trąbe.

Po prostu chce by maszynka tak wyglądała bo będzie pasowac do reszty maszyn. Ot takie widzimisie zeby budowa była jeszcze ciekawsza niz jest teraz :mrgreen:

[ Dodano: 2008-12-14, 21:48 ]
Jaszuk88 pisze:Do farby dodaj talk to spowoduje, że farba będzie dobrze matowa.
A dalej to szmata olej, smar, ziemia, grys, ( poprawiłem :wink: )
papier ścierny i dużo inwencji :smile:
A tego talku to w jakich proporcjach sypać?? I jaki to ma być ten talk?? Taki kosmetyczny??

Moze i z tym wałkiem to nie jest zły pomysł, ale w zakamarkach będe musiał i tak z pędzla uderzyc

Awatar użytkownika

clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

#13

Post napisał: clipper7 » 14 gru 2008, 22:24

Nie wiem jak postarzyć, ale ja robię tak : demontuję osprzęt, zabezpieczam otwory itp., piaskuję, dopieszczam ręcznie, zabezpieczam do malowania, odtłuszczam i maluję podkładem + nawierzchniową farbą chlorokauczukową. Pistoletem, bo wałkiem nie dochodzę do wszystkich zagłębień w odlewach żeliwnych.
Meble postarza się malując 2 warstwy i ostatnią przeciera się, zanim dobrze wyschnie. Może dać 2 odcienie zielonego i przez przetarcie udać wytarcie lakieru np. na narożnikach, wokół dźwigni itp. ? Kanty można by przetrzeć do gołego metalu...
Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

Awatar użytkownika

Jaszuk88
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 724
Rejestracja: 14 gru 2007, 19:54
Lokalizacja: nasza galaktyka
Kontakt:

#14

Post napisał: Jaszuk88 » 14 gru 2008, 22:38

Talk techniczny do kupienia w marketach opakowania 1 kg.
Na 1 litr farby garść talku.
Ja tak zawsze malowałem stare maszyny ale robiłem je na nowsze, a nie jak kolega na starsze :smile:


deflection
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 598
Rejestracja: 24 lip 2008, 22:53
Lokalizacja: Szczecin

#15

Post napisał: deflection » 14 gru 2008, 22:39

jak postarzyc? hmm
moze pomaluj jednym kolorem, pozniej tym samym druga warswte ale inny odcień. szczotka druciana i heja by dotrzeć do warstwy pod spodem (zostawić rysy itp) a pozniej na to lakier bezbarwny...
troche zabawy ale efekt na drewnie wyglada fajnie, na metalu nie robilem :)

talk? taki w sklepach z art wspinaczkowymi dostaniesz, sklepach sportowych itp, ewentualnie w aptece. Z talkiem dobry pomysł. Od biedy moze być kreda (i tak stosuje się ją w farbach jako wypełniacz)

btw fajny pomysł z tą oryginalnością :) pod warunkiem ze machine zachowasz dla siebie :)

Awatar użytkownika

rudzik6
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 376
Rejestracja: 16 paź 2006, 22:52
Lokalizacja: pod Olsztynem
Kontakt:

#16

Post napisał: rudzik6 » 15 gru 2008, 02:20

A może pomaluj farbą młotkową, efekt będzie ładny i jednocześnie prawie jak uzywany.

Wiesiek
próbuję budowac rower 750W, skuterek 2kW, samochodzik 2x10kW DC ETEK RT) http://ev.arbiter.pl/galeria/e-samochodzik
http://ev.arbiter.pl/galeria/e-skuterek

Awatar użytkownika

namemartin
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 732
Rejestracja: 01 mar 2008, 18:08
Lokalizacja: Warszawa

#17

Post napisał: namemartin » 15 gru 2008, 22:07

Po pomalowaniu maszyny na docelowy kolor jak już wyschnie można naciągnąć na elementy różnego rodzaju materiały z dziurami lub z większymi oczkami np jakieś rajstopy - są stosowane w różnego rodzaju malowaniach w zależności od założonego efektu. Np z kabaretek :razz: ze średnimi oczkami można uzyskać efekt wężowej skórki itp.
Można też bezpośrednio po malowaniu jak jeszcze farba nie wyschła wziąć kawał cienkiej folii (takiej jak się meble przykrywa podczas malowania) powoli położyć na element i dmuchać na folię tak, aby się poprzyklejała do farby po czym zdejmujemy folię i mamy efekt lekkiego pomarszczenia z małymi prześwitami. Efekty można mnożyć w zależności od zastosowanego materiału i inwencji twórczej :wink:
Przetestuj sobie najpierw na jakiejś powierzchni różne materiały, można też użyć różne odcienie farb.
W dzień obchodź się z żoną jak z przyjacielem, w nocy jak z przyjaciółką.


orion_blue
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 26
Rejestracja: 07 wrz 2008, 19:24
Lokalizacja: Śląsk

#18

Post napisał: orion_blue » 18 gru 2008, 20:28

dobry temat !

<piwo> za oryginalność :P
Nie odrazu Rzym spalono - powoli do celu ;)


kak
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1227
Rejestracja: 21 sie 2008, 17:46
Lokalizacja: Dania

#19

Post napisał: kak » 19 gru 2008, 17:51

Pognieciona gazeta tez mozna przylozyc do swiezo nalozonej farby, to przeswity podloza beda i pomarszczone troche.

Awatar użytkownika

rudzik6
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 376
Rejestracja: 16 paź 2006, 22:52
Lokalizacja: pod Olsztynem
Kontakt:

#20

Post napisał: rudzik6 » 19 gru 2008, 19:09

można też nabrac farby w usta ...i puścic farbę...jak przy prasowaniu;)
próbuję budowac rower 750W, skuterek 2kW, samochodzik 2x10kW DC ETEK RT) http://ev.arbiter.pl/galeria/e-samochodzik
http://ev.arbiter.pl/galeria/e-skuterek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”