Stół do znakowania - jak go ustawić

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
KlausMikalson
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 07 sie 2020, 22:01

Stół do znakowania - jak go ustawić

#1

Post napisał: KlausMikalson » 07 sie 2020, 22:11

dzień dobry,

Kupiłem stolik znakujący jako podstawę do plotera, zrobiliśmy do niego ramkę i przykręciliśmy pierwszą prowadnicę.

Stół ma wymiary 3000x1400x60mm (sama deska, żebra pod spodem dodają 140mm do wysokości).

Pierwszą szynę 2000mm HGR30 przykręciliśmy z jednej strony. Teraz należy przykręcić jego przedłużenie (840mm).

W związku z powyższymi faktami nasuwają się trzy pytania:

1. Jak wypoziomować stół na ramie, aby uzyskać możliwie najlepszą płaskość. Stół, obracając nogi ramy, w widoczny sposób „siedzi” - linijka 800mm pokazuje wzniesienie na środku stołu, gdy narożniki ramy są opuszczone. Nie mam dostępu do linijki dłuższej niż 800 mm

2. Jak ustawić szynę tak, aby nie falowała na boki bez wyfrezowanej podstawy na stole? Dopuszczam możliwość dodania kostek regulujących przesunięcie szyny na boki, ale jak zmierzyć bieżące odchylenie od liniowości?

3. Czy po ustawieniu jednej szyny można ustawić drugą (po drugiej stronie stołu) razem z bramą?

Proszę o sugestie dotyczące możliwych rozwiązań powyższych problemów.




Autor tematu
KlausMikalson
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 07 sie 2020, 22:01

Re: Stół do znakowania - jak go ustawić

#2

Post napisał: KlausMikalson » 10 sie 2020, 07:20

KlausMikalson pisze:
07 sie 2020, 22:11
dzień dobry,

Kupiłem stolik znakujący jako podstawę do plotera, zrobiliśmy do niego ramkę i przykręciliśmy pierwszą prowadnicę.

Stół ma wymiary 3000x1400x60mm (sama deska, żebra pod spodem dodają 140mm do wysokości).

Pierwszą szynę 2000mm HGR30 przykręciliśmy z jednej strony. Teraz należy przykręcić jego przedłużenie (840mm).

W związku z powyższymi faktami nasuwają się trzy pytania:

1. Jak wypoziomować stół na ramie, aby uzyskać możliwie najlepszą płaskość. Stół, obracając nogi ramy, w widoczny sposób „siedzi” - linijka 800mm pokazuje wzniesienie na środku stołu, gdy narożniki ramy są opuszczone. Nie mam dostępu do linijki dłuższej niż 800 mm showbox.bio/ tutuapp.uno/ https://vidmate.cool/

2. Jak ustawić szynę tak, aby nie falowała na boki bez wyfrezowanej podstawy na stole? Dopuszczam możliwość dodania kostek regulujących przesunięcie szyny na boki, ale jak zmierzyć bieżące odchylenie od liniowości?

3. Czy po ustawieniu jednej szyny można ustawić drugą (po drugiej stronie stołu) razem z bramą?

Proszę o sugestie dotyczące możliwych rozwiązań powyższych problemów.
Dziwne, wiem, że było zepsute w wersji OZE 4.0, ale od 4.1.2 u mnie działa dobrze.

Nadal występuje niewielki problem z podglądami na żywo, w których dodaje część drugiej linii do nagłówka kolumn. Można tego łatwo uniknąć, dodając | do końca pierwszej linii, więc pierwsza linia zostanie zapisana jako

A | B | C | zamiast A | B | C

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”